niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
22 lipca 2017

Emerytury mundurowych bez zmian

Dodano: 20.03.2017 [15:14]
Emerytury mundurowych bez zmian - niezalezna.pl
foto: Filip Błażejowski/Gazeta Polska
Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak zapewnił, że dopóki rządzi PiS, system emerytur dla mundurowych nie ulegnie zmianie. Jak poinformował, rozmawiał ma ten temat z wicepremierem Mateuszem Morawieckim.

- System emerytalny polskich funkcjonariuszy pozostanie bez zmian. Póki rządzi Prawo i Sprawiedliwość ten system nie będzie zmieniany - powiedział Błaszczak. 

Szef MSWiA przypomniał, że pod koniec 2016 roku ustanowiono rządowy program modernizacji służb mundurowych na lata 2017-20. W jego ramach do policji, straży: pożarnej i granicznej oraz BOR trafi w sumie ponad 9 mld zł. Środki te zostaną przeznaczone na inwestycje, zakup nowego sprzętu oraz podwyżki.

Emerytury mundurowe stanowią odrębny system i są wypłacane z budżetu państwa. Po reformie przeprowadzonej za rządów PO-PSL wysokość emerytury jest obliczana na podstawie średniej pensji z 10 wybranych, kolejnych lat służby oraz dodatków i nagród rocznych. Po 25 latach służby emerytura wynosi 60 proc. podstawy jej wymiaru i za każdy rok rośnie o 3 proc. Maksymalna emerytura może wynieść 75 proc. pensji. - podaje rmf24.pl.

 
Autor: Źródło: , ,
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Problem polega na tym ,żeby służby odchudzić.Jest masa ludzi w mundurach,którzy pracują od poniedziałku do piątku na 8 godzin i to wyłącznie za swoimi pancernymi biureczkami.Jak wywali się to towarzystwo, a najczęściej są to dzieci z poprzednich nomenklatur problem zmniejszy się do takich rozmiarów, że minister finansów będzie uważał to za małe obciążenie budżetu,lecz zasadne.

Podobno "Panstwo w ktorym policjant/milicjant zarabia wiecej od nauczyciela jest panstwem policyjnym"
Tak bylo za PRL, czy rzeczywiscie nie bedzie zadnych zmian?

Tak powiedział pewien klasyk i to niestety jest aktualne w Polsce do dziś.

Pic na wodę, fotomontaż, zmienią jak nic, ani się policjanci nie obejrzą

Wypad na Onet, a jeśliś ruską małpą - na drzewo pawianie.

specemerytury? NIBY DLA KOGO?

dla PO-licyjnych prowokatorów rozbIjających Marsze Niepodległości?

dla s... w mundurach którzy nie reagowali na ekscesy pod krzyżem?

dla ćwoków ze straży miejskiej którzy zbierali palące się znicze łopatami?

mundur Policji został splamiony.
o mundurze straży miejskiej nie ma co nawet wspominać.

zanim pogadamy o jakichkolwiek przywilejach trzeba zadbać o jakość kadr. PO przez 8 lat psuła służby mundurowe. To bagno należy oczyścić a wielu winnych wsadzić do więzienia i pozbawić prawa o jakiejkolwiek emerytury.

a swoją drogą ten gliniarz od kopania ludzi w twarz został już osądzony i poszedł wreszcie siedzieć czy nadal jest"chory"? A co z jego kumplami którzy składali przeciw poszkodowanemu fałszywe zeznania przed sądem? siedzą w mamrze? nie? a dlaczego?

LUDZIE - GDYBY NIE FILM Z ZAJŚCIA, PRZEZ ZEZNANIA ŚWIŃ W MUNDURACH POLICJI NIEWINNY CZŁOWIEK POSZEDŁBY DO WIEZIENIA!!!

jeśli Policja ma mieć prawo nosić Polskiego Orzełka na czapce tę sprawę należy dokończyć!

W zadnym kraju niema takich przywilejow jak w Polsce wiek emerytalny powinien byc dla kazdego jednakowy Ludzie ktorzy podejmoja prace w zawodach policjant strazak wojskowy nauczyciel gornik powinni wiedziec jakie jest ryzyko ale tez powinni byc wynagradzani odpowiednio i to powinna byc motywacja do tych zawodow a nie przejscie na wczesniejsza emerture Jestem kierowca i tez mam nie bezpieczna prace i nie mam zadnych przywilejow Tylko komunisci mieli przywileje i tak zostalo ida mlode byki na emerytury a puzniej kombinoja z nadmiaru czasu najwyszy czas to zmienic

Wiesz kiedy policjant powinien pracowac do 65 roku zycia ? Wtedy kiedy mialby wolne weekendy, noce, swieta (ewentualnie za to wszystko ekstra platne). Ta sluzba musialaby nie wymagac takiego poswiecenia, ona musialaby sie stac zwykla praca... wyobrazasz sobie policjanta ktory przeklada interwencje na nastepny dzien bo mu sie na chwile obecna nie chce ? Tak, wlasnie wtedy moglby pracowac do 65 lat. Dlaczego ludzie widzicie tylko plusy pracy policjanta ? Gdybyscie przepracowali w tej formacji choc jakis czas lub gdybyscie mieli bliskie osoby pracujace w tej formacji, ktore by wam szczerze wylozyly czym to pachnie od wewnatrz to juz nie bylibyscie tacy skorzy to zabierania policjantom czegokolwiek. No chyba ze od razu skasowac policje i niech kazdy sobie sam dba o bezpieczenstwo... maczugami...

Naprawdę chciałbyś, żeby twojego bezpieczeństwa bronili 65 -letni policjanci?!

Kochany "zybi"! Nauczyciele utracili przywileje emerytalne w 2008 roku.Pracują tak jak inni,normalni,Polacy do 60/65 lat .Zdrowia i dużej emerytury życzę.

Mundurowi to taka sama uprzywilejowana i wyjątkowa kasta jak wymiar sprawiedliwości ,posłowie,senatorowie,górnicy .Posłowie i senatorowie,bo sobie nie obniżą,mundurowi ,bo są na w razie czego i są potrzebni,wymiar sprawiedliwości ,bo też jest potrzebny na w razie czego ,górnicy bo się ich boją.Reszta Narodu to może mieć normalnie .

Zła wiadomość. Głupotą i niesprawiedliwością jest , że taki pracownik może już po 25 latach przejść na emeryturę , podczas gdy zwykły człowiek musi pracować prawie 2 razy dłużej. Wiek emerytalny mundurowi powinni osiągać po 30 latach pracy(co najmniej).

Zobacz jak rozwiązali to sąsiedzi i gadaj głupot, że policjant, strażak itp to powinien do śmierci pracować.

Którzy to "sąsiedzi"? Masz na myśli Rosję, Białoruś cz może np Szwecję?
A tak w ogóle, to musimy koniecznie kopiować?

wprowadzić wymóg: wiek 55 lat i wypad z policji, z armii albo kopalni skoro siły i refleks już nie te - ale nie na emeryturę tylko po przekwalifikowaniu np. na szatniarza w bibliotece

A ktoś bronił podjąć pracę w Służbach Mundurowych? Nie? To teraz proszę nie zazdrościć.

A może nie pozwoli zdrowie i znajomości?To skandal żeby opasłe młody byki szły na tak wczesną emeryturę a mundurówka zatrudniała cywili.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl