niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
27 lipca 2017

Bieszczady: Niedźwiedź zaatakował człowieka

Dodano: 20.03.2017 [14:37]
Bieszczady: Niedźwiedź zaatakował człowieka - niezalezna.pl
foto: pixabay.com
W Stebniku w Bieszczadach niedźwiedź zaatakował pracownika zakładu usług leśnych. - Poszkodowany ma liczne obrażenia ciała, m.in. przegryzioną prawą dłoń - powiedział  nadleśniczy nadleśnictwa Ustrzyki Dolne, Maciej Szpiech.

- W niedzielę pracownik współpracującego z nami zakładu usług leśnych chciał przenieść swoje narzędzia w inne miejsce w lesie. Idąc po nie, nie zauważył, że minął niedźwiedzia. Chwilę później drapieżnik pobiegł za nim i zaatakował go – mówił Szpiech.

- Mężczyzna ma liczne obrażenia ciała. Niedźwiedź pogryzł m.in. obie nogi, klatkę piersiową i brzuch. Ma też przegryzioną prawą dłoń. Poszkodowanemu po ataku udało się wrócić do samochodu, którym wraz ze znajomym przyjechał do lasu. "Obaj wrócili do domu w Moczarach. Zaraz potem przybyło wezwane Lotnicze Pogotowie Ratunkowe – opowiadał nadleśniczy.

Ofiara po opatrzeniu ran i badaniach opuściła szpital w Sanoku.

W lasach Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych co roku dochodzi co najmniej do kilku ataków niedźwiedzi na ludzi. W październiku 2014 r. w Olszanicy w Bieszczadach jeden z ataków zakończył się tragedią - niedźwiedź zabił mężczyznę.

Od początku lat 70. XX w. niemal dziesięciokrotnie wzrosła liczebność niedźwiedzi na Podkarpaciu. Obecnie żyje tutaj największa w Polsce populacja tych zwierząt. W latach 70. XX w. było ich zaledwie 20; występowały jedynie w Bieszczadach. Ćwierć wieku później naliczono się już 50 osobników, a dziesięć lat temu 100. Aktualnie w południowo - wschodniej Polsce, głównie w Bieszczadach, Beskidzie Niskim i na Pogórzu Przemyskim bytuje ok. 150 tych drapieżników; blisko 90 proc. polskiej populacji.
Autor: Źródło: ,
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

To nie niedźwiedź jest u siebie tylko człowiek jest u siebie. Pan Bóg dał nam ziemię abyśmy czynili sobie ją poddaną a nie ustępowali niedźwiedziom! Zwierzęta na szczycie piramidy pokarmowej mogą nie istnieć nawet i środowisku to nie zaszkodzi. Mogą je zastąpić myśliwi. Najgorsze co możemy zrobić to zniszczyć najmniejsze organizmy na podstawie owej piramidy. Na przykład pożyteczne mikroorganizmy glebowe i inne. Lewaccy ekolodzy robią z przyrody sobie bożka i prędzej zabiliby człowieka niż niedźwiedzia. Będą zapisani w księdze głupców.

Jak mnie kiedyś próbował dorwać niedźwiedź to mu dowaliłem z liścia a potem z piąchy. To jedyny sposób. Poza tym niedźwiedzie trzeba rozmnażać, a nie nachodzić w ich lasach. Cały ten region powinien być wyludniony, bo niedźwiadki już maja ciasno, a co będzie za 10 tat? No co?

Ram Bobo

"Jak mnie kiedyś próbował dorwać niedźwiedź to mu dowaliłem z liścia a potem z piąchy. To jedyny sposób. Poza tym niedźwiedzie trzeba rozmnażać, a nie nachodzić w ich lasach. Cały ten region powinien być wyludniony, bo niedźwiadki już maja ciasno, a co będzie za 10 tat? No co?"

Ten niedzwiedz to byl pedal.

Spodobales mu sie, myslal ze jestes kroliczkiem!
Niedzwiedzie uwielbiaja gejow!

Dzikie zwierzę, które zaatakowało człowieka musi być utylizowane (zabite), bo znowu zaatakuje. Taka jest natura zwierząt i niestety jedynym rozwiązaniem jest utylizacja.

JerzyP

"Dzikie zwierzę, które zaatakowało człowieka musi być utylizowane (zabite), bo znowu zaatakuje. Taka jest natura zwierząt i niestety jedynym rozwiązaniem jest utylizacja."

Twoja glupota jest przerazajaca!

Jestes agresywnym prymitywnym bezmyslnym idiota!

Superhumans - The Sharkmaster

https://www.youtube.com/watch?...

Dzikie zwierzę jest u siebie, na swoim terytorium.

Czesto plywam w otwartym oceanie, i nie boje sie rekinow.

Nawet przed zarlaczem jest technika obrony, OCZY, kontrakt wzrokowy.

W obronie zawsze bronisz sie atakujac czubek nosa, i oczy.

Najgrozniejsze sa male 60 cm rekiny zwane cookie cutter sharks.

https://en.wikipedia.org/wiki/...

Rekina foremkowego spotyka się w wodach strefy zwrotnikowej, często w pobliżu wysp. Występuje w wielu miejscach na świecie: w wodach u wybrzeży wyspy Mauritius, w wodach Australazji, Hawai'i, u wybrzeży Afryki i obu Ameryk.

Jest rybą głębinową, żyje na głębokości 3,7 km. Na polowanie wypływa wyżej.

Rekin foremkowy jest niewielkim rekinem, ma tylko 35–50 cm długości. Ma zaokrągloną głowę i okrągłą paszczę pełną ostrych zębów. Dzięki niej i swoim mięsistym wargom może wczepić się w ofiarę i oderwać kęs. W okolicy szczelin skrzelowych występuje ciemna opaska. Ciało w kształcie cygara ma odcienie od czekoladowobrązowego do ciemnoszarego. Płetwy piersiowe krótkie. W naturalnym świetle spodnia część ciała roztacza bioluminescencyjną zieloną poświatę. Zęby tego rekina są proporcjonalnie największe na świecie.

https://pl.wikipedia.org/wiki/...

Atakuja najczesciej samice chroniac swoje potomstwo przed intruzami.

Wchodzisz na terytorium dzikich zwierzat podejmujesz kalkulowane ryzyko.Najbardziej destruktywnym intruzem jest czlowiek, czy nie powinno sie utylizowac ludz za to ze wkraczaja na i naruszaja terrytorium dzikich zwierzat ktore sa "u siebie"?

Tylko dzikie zwierzę ktore wkracza na osady i terytorium zamieszkale przez czlowieka powinny byc kontrolowane, co nie znaczy utylizowane.

Jak wchodzisz do oceanu gdzie sa rekiny to powinienes sie spodziewac ze jezeli nie potrafisz ich kontrolowac to stajesz sie ich posilkiem!

Superhumans - The Sharkmaster

https://www.youtube.com/watch?...

https://www.youtube.com/watch?...

https://www.youtube.com/watch?...

https://www.youtube.com/watch?...

Niedźwiadek potraktował człowieka łagodnie. Przy swoich możliwościach mógł go zmieść jednym pacnięciem łapska. Skoro wiadomo, że Bieszczady to dom niedźwiadków to trzeba uważać i tyle.Można niedźwiadka odstraszyć ale nie może być mowy o zabijaniu tych pięknych polskich zwierząt, jak i żadnego innego dziko żyjącego, co niestety nie jest obecnie do osiągnięcia :-(

Niedźwiedź bronił swojego matecznika przed " lex szyszko ". Swoją drogą ciekawe co robił pracownik " Zul'u " w niedzielę z narzędziami w lesie. Chyba uprawiał " lewiznę " .

Warto stale przypominać ignorantom, że "lex szyszko" nie dotyczy lasów państwowych a jedynie majątków prywatnych - jak np. moja działka, na której wreszcie sam mogę sobie ściąć drzewa które zresztą osobiście posadziłem - kiedy mi się podoba.

W USA KAZDE zwierze które zaatakuje człowieka musi byc zastrzelone. ZAWSZE !

grom52

"W USA KAZDE zwierze które zaatakuje człowieka musi byc zastrzelone. ZAWSZE !"

Pewny jestes?

Sprobuj zastrzelic Great White, albo Tiger ... w wielkiej wodzie....Floryda, California, Texas, Hawai'i ...

Sprobuj zastrzelic Great White, albo Tiger

"Pewny jestes?

Sprobuj zastrzelic Great White, albo Tiger ... w wielkiej wodzie....Floryda, California, Texas, Hawai'i ..."

Rekina foremkowego spotyka się w wodach strefy zwrotnikowej, często w pobliżu wysp. Występuje w wielu miejscach na świecie: w wodach u wybrzeży wyspy Mauritius, w wodach Australazji, Hawai'i, u wybrzeży Afryki i obu Ameryk. Jest rybą głębinową, żyje na głębokości 3,7 km. Na polowanie wypływa wyżej.

100 / 100

Sharkmaster Mike Rutzen have the superhuman ability to read and communicate with Great White Sharks

https://www.youtube.com/watch?...

A powinno być na odwrót

I dlatego Stany rządzą światem. Nie chce mi się tego rozwijać, ale cała ta milosc dla zwierząt, jest tym samym dla spoleczenstw, co prawa dla gejów..To ma za zadanie ustawienie danych zdrowych i rodzinnych nacji bardzo nisko w hierarchi. Coś w stylu " jacy my homo sapiens jesteśmy nic nie warci, a zwierzątka są takie fajne". To to samo co z gejami, tyle, ze dużo bardziej skuteczne, bo normalny człowiek bardziej lubi zwierzaka niż geja. A kulminacyjnym punktem takiego zabiegu jest, to gdy za zabicie zwierzaka (nawet brutalne) dostaje się większą karę, niż wlasciciel zwierza, który zagryza na smierc dziecko. To namacalny objaw degeneracji rodzaju ludzkiego...

Jakbym slyszal szeryfa z Orlando :)

no i co? to nie usa tylko Polska, rozumiem ze nalezaloby dobic rannego czlowieka, bo zwierze nie jest niczemu winne, jest u siebie i ma prawo do obrony. Ludzie to napastnicy i najwieksze szkodniki na tej planecie.
USA to USA tamto i sramto, wyprowadz sie tam jak ci tak cos tu nie pasuje - proste.

wilczek_bieszczady | 20.03.2017 [17:27]

Alez ty masz ostro PO-jebane pod tą swoją kopułką .... ty jewropejska lewacka cioto !!!!

Polska ... dzieki wlasnie wspanialym oddanym pracownikom lesnictwa, to do dzisiaj moze poszczycic sie w Europie, najwiekszym zachowanym stanem drzewostanu. na ktory jus zasadzaly nie te z (PO+SLD) zd-radzieckie k_rwy, pod koniec kadencji ich NIE-rzadu w Polsce !!!!

Dzieki Bogu i Polakom .... udalo sie ten process powstrzymac !!!!

OJPD !!!!

ENDE

Co Ty robisz na tym portalu lewaku z krwi i kosci zwierza? Tacy jak ty.. a zresztą, nie będę kończył, bo wytną.

Na lwy by...
Kto pamieta Kabaret Starszych Panow ?

Pytanie do znawców:
co w niedzielę pracownik zakładu usług leśnych chciał przenieść w inne miejsce w lesie? Swoje narzędzia?
Gdyby przenosił wnyki i sidła, to niedzielna pora byłaby odpowiednia (tak mi się wydaje).

Hybrydowa inwazja ruskich niedzwiedzi idzie obalic PIS-owski rzad.

Reytan

"Hybrydowa inwazja ruskich niedzwiedzi idzie obalic PIS-owski rzad."

Reytan znow ciebie wypuscili z psychiatryka?

Reytan znow trollujesz?

Polecam psychiatre:

Bogdan Klich

Wręcz przeciwnie - niedźwiedzie uciekają z Rosji, bo tam sam HIV, SYF i alkoholizm. Chcą się dalej rozmnażać w Polsce i idą po 500+.

Ewa Gilles

"Wręcz przeciwnie - niedźwiedzie uciekają z Rosji, bo tam sam HIV, SYF i alkoholizm. Chcą się dalej rozmnażać w Polsce i idą po 500+"

HIV?

A coto jest HIV?

Do tej pory nikt jeszcze nie wykryl virusa HIV, chyba ze jestes jego wlascicielka, nosicielka.

Ani Gallo, ani Mounagnier go nie wykryli.

To nie HIV a rak Caposi Sarcoma.

Doucz sie bo nigdy nie dostaniesz +500!

Ewa Gilles

"Wręcz przeciwnie - niedźwiedzie uciekają z Rosji, bo tam sam HIV, SYF i alkoholizm. Chcą się dalej rozmnażać w Polsce i idą po 500+."

Misie szukaja Giles Ewy bo chca z nia robic + 500 na plewy....

Dalatego napadaja na Polakow,i ich rozszarpuja ?
Musi to ciebie bardzo cieszyc,sadzac z twojego komentarza ?
Jakos twoim nic nie robia !

Agenci syjonistyczni zawsze prowokuja.
Nawet komentujac prosty zart.
LAJDACY !

Spacerowałem kiedyś po lesie w Bieszczadach.
Miałem przy sobie tylko nóż myśliwski, ale to mało.
Teraz idąc w góry koniecznie zabrać ze sobą porządny miotacz gazu.
Krzywdy zwierzęciu nie zrobimy, ale można za to uratować życie.

Dla niedzwiedzia ten czlowiek byl intruzem na jego terytorium.
Czlowiek powinien byc bardziej czujny, podobnie jak jest ostrozny chodzac wieczorem po swoim osiedlu i to nie z powodu natrafienia na niedzwiedzia.
Ta "straszna" komuna PRL stepila nam zmysly.
W owym czasie spokojnie wracalem np. z kina po 22:00 i nic mi nie grozilo.

Nieźle cię pogięło w tej komunie.
I zupełnie mózg zlaswało.
Niedźwiedź, jako bydlę, kiedy atakuje CZŁOWIEKA, musi zostać skutecznie unieszkodliwiony. Najlepiej kulą ze sztucera!
Ludzkie zycie nie może równać się z życiem bydlęcia!

Panie sceptyk, zgodnie z Pańskim rozumowaniem należałoby wybić każde duże zwierzę na Ziemi, bo w konfrontacji z takim zwierzęciem człowiek nie ma szans. Jestem daleki od rozumowania ekoterrorystów , ale Pan też się myli. We wszystkim trzeba umieć zachować zarówno równowagę , jak i rozsądek. Problem w tym , że jak tych bydląt całkiem zabraknie, to i ludzie nie przetrwają. A o liczebności poszczególnych gatunków w odniesieniu do obszarów ich występowania powinni zadecydować specjaliści.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl