Wilno zamawia armaty do swoich „Wilków”

flickr.com

Amerykańska korporacja Orbital ATK dostarczy armaty automatyczne Bushmaster M44 do kołowych transporterów opancerzonych BOXER-VILKAS 8x8 jakie niedawno zakupiła strona litewska.

Kontrakt przewiduje dostarczenie 90 armat automatycznych Bushmaster M44, które mają zostać zintegrowane ze zdalnie sterowaną wieżyczką(RCWS) Samson Remote Controlled Weapon Station MKII jaka jest zamontowana na transporterach opancerzonych BOXER-VILKAS. Dostawy mają rozpocząć się jeszcze w tym roku. Sama wartość kontraktu nie została sprecyzowana. - Zamontowaliśmy ponad dwa tysiące armat automatycznych MK44. Dowiodły swojej efektywności i wiarygodności w polu – informuje w oświadczeniu opublikowanym przez Orbital ATK Dan Olson, wiceprezydent oraz dyrektor naczelny oddziału Orbital ATK Defense Systems Group.
Jak informuje Orbital ATK - armaty automatyczne mają wykorzystywać między innymi amunicję 30 mm MK310 (ABM), która oferuje wybuch powietrzny, punktową detonację i punktową detonację z opóźnieniami ustalonymi dla zapalnika. Nabój może zapewnić rażenie obezwładniającym ogniem poprzez swoją funkcję wybuchu powietrznego lub może być używany do penetracji lekkiego opancerzenia pojazdów opancerzonych lub ścian żelbetonowych. Armaty automatyczne Bushmaster M44 charakteryzują się szybkostrzelnością wynoszącą 200 strzałów na minutę zasięg wynosi natomiast około 3 tysięcy metrów.
Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Pieczyński już zapomniał o pobiciu. W Polsacie dał taki popis, że zadziwił nawet Gozdyrę!

/ Polsat

Niedawno było głośno o pobiciu Krzysztofa Pieczyńskiego, który za ten incydent obwinił - co było łatwe do przewidzenia - katolików. Ale aktor po tym zdarzeniu już się otrząsnął, poszedł do telewizji Polsat i w programie Agnieszki Gozdyry dał ponownie upust swojej antychrześcijańskiej pasji.

Nawet prowadząca była zdumiona wywodem Pieczyńskiego, który w pseudoteologiczny sposób, nie dając jej dojść do głosu, opowiadał o awatarach, antychryście i polaryzacji w bóstwie:

Gdyby Agnieszka Gozdyra nie przerywała aktorowi, doszłoby zapewne do powtórki ze słynnego wykładu, jakiego Pieczyński ponad rok temu udzielił Superstacji. Wszystkich Czytelników, którzy chcieliby się udać razem z aktorem w podróż w Nieznane, zapraszamy do powtórnego obejrzenia tamtej tyrady:

 

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl