niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
28 lipca 2017

Wilno zamawia armaty do swoich „Wilków”

Dodano: 20.03.2017 [13:22]
Wilno zamawia armaty do swoich „Wilków” - niezalezna.pl
foto: flickr.com
Amerykańska korporacja Orbital ATK dostarczy armaty automatyczne Bushmaster M44 do kołowych transporterów opancerzonych BOXER-VILKAS 8x8 jakie niedawno zakupiła strona litewska.

Kontrakt przewiduje dostarczenie 90 armat automatycznych Bushmaster M44, które mają zostać zintegrowane ze zdalnie sterowaną wieżyczką(RCWS) Samson Remote Controlled Weapon Station MKII jaka jest zamontowana na transporterach opancerzonych BOXER-VILKAS. Dostawy mają rozpocząć się jeszcze w tym roku. Sama wartość kontraktu nie została sprecyzowana. - Zamontowaliśmy ponad dwa tysiące armat automatycznych MK44. Dowiodły swojej efektywności i wiarygodności w polu – informuje w oświadczeniu opublikowanym przez Orbital ATK Dan Olson, wiceprezydent oraz dyrektor naczelny oddziału Orbital ATK Defense Systems Group.
Jak informuje Orbital ATK - armaty automatyczne mają wykorzystywać między innymi amunicję 30 mm MK310 (ABM), która oferuje wybuch powietrzny, punktową detonację i punktową detonację z opóźnieniami ustalonymi dla zapalnika. Nabój może zapewnić rażenie obezwładniającym ogniem poprzez swoją funkcję wybuchu powietrznego lub może być używany do penetracji lekkiego opancerzenia pojazdów opancerzonych lub ścian żelbetonowych. Armaty automatyczne Bushmaster M44 charakteryzują się szybkostrzelnością wynoszącą 200 strzałów na minutę zasięg wynosi natomiast około 3 tysięcy metrów.
Autor: Źródło:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Kolekcjoner z USA oferuje 10000 $ za kompletny nabój do NKM 20 mm z TKS!!! , 2000 $ za nabój 7,92 zapalający w oryginalnej oksydzie używany min. w szczeniakach ŁOSIA !!!----- i cenę do negocjacji ( czyli nie określoną niczym Mona Lisa ) za taki nabój dostosowany do synchronizatorów P-11c--------- mówi ci to coś ???????

Już nawet Litwini kupują dobry sprzęt, a u nas będzie armia leśnych dziadków jako mięso armatnie.

Armata ATK Bushmaster Mk44 jest a wyposażeniu WP
od ponad 10 lat , polscy żołnierze strzelali nich w afganie jak Litwini jeszcze nie planowali kupna sprzętu z arttykuu .

Litwini kupili je do izraelskich wież Samson Rafella,
PL do wież OtopMelera Hifsit 30 mm Rosoamakch, w przyszłości na bezzałogowych wieżach od Huty Stalowa Wola i WB Electronics
czyli ZSSW-30(oprócz tej samej armaty czyli 30 mm Buscha dzielić będą PPK Spike pod warunkiem że strona Polska zintegruje wreszcie te pociski integracja z wieżą załogowa trwa już 15 lat :) i najpewniej nie dojdzie do skutku za słabe akumulatory i napędy-włosi z OM własne wieże z Spikami zintegrowali 10 lat temu ale mają ona słabszą a więc lżejszą armate 25 mm- na ich wieże bezałogową dzieląca 80 % podzespoow z załogowa się nie zdecydowaliśmy-rozwijamy własny projekt )

313 sztuk tych pierwszych(z tego 241 na licencji) + 100-200 sztuk w planach.

W programie rosomak i budowie rodziemj bezzałogowej wiezy tyle porażek co i sukcesów
ale porównywanie nas z Litwinami którzy w 2014 obudzili sie ze snu to lekkie nie porumienienie

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl