Wilno zamawia armaty do swoich „Wilków”

flickr.com

  

Amerykańska korporacja Orbital ATK dostarczy armaty automatyczne Bushmaster M44 do kołowych transporterów opancerzonych BOXER-VILKAS 8x8 jakie niedawno zakupiła strona litewska.

Kontrakt przewiduje dostarczenie 90 armat automatycznych Bushmaster M44, które mają zostać zintegrowane ze zdalnie sterowaną wieżyczką(RCWS) Samson Remote Controlled Weapon Station MKII jaka jest zamontowana na transporterach opancerzonych BOXER-VILKAS. Dostawy mają rozpocząć się jeszcze w tym roku. Sama wartość kontraktu nie została sprecyzowana. - Zamontowaliśmy ponad dwa tysiące armat automatycznych MK44. Dowiodły swojej efektywności i wiarygodności w polu – informuje w oświadczeniu opublikowanym przez Orbital ATK Dan Olson, wiceprezydent oraz dyrektor naczelny oddziału Orbital ATK Defense Systems Group.
Jak informuje Orbital ATK - armaty automatyczne mają wykorzystywać między innymi amunicję 30 mm MK310 (ABM), która oferuje wybuch powietrzny, punktową detonację i punktową detonację z opóźnieniami ustalonymi dla zapalnika. Nabój może zapewnić rażenie obezwładniającym ogniem poprzez swoją funkcję wybuchu powietrznego lub może być używany do penetracji lekkiego opancerzenia pojazdów opancerzonych lub ścian żelbetonowych. Armaty automatyczne Bushmaster M44 charakteryzują się szybkostrzelnością wynoszącą 200 strzałów na minutę zasięg wynosi natomiast około 3 tysięcy metrów.
Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Zwrot w sprawie spotkania Trump-Kim?

/ flickr.com/Gage Skidmore/creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/

  

Prowadzimy bardzo produktywne rozmowy z Koreą Płn. na temat przywrócenia planowanego spotkania na szczycie - napisał na Twitterze wczoraj wieczorem prezydent USA Donald Trump. Władze Korei Płd. nie kryją radości z powodu wznowienia rozmów - pisze agencja AFP.

Trump zaznaczył w swym tweecie, że "jeśli tylko dojdzie do szczytu, to jest wysoce prawdopodobne, że odbędzie się on w Singapurze, w zaplanowanym wcześniej terminie 12 czerwca, chociaż - jeśli zajdzie taka potrzeba - ta data może być przesunięta w czasie".

Tweet Trumpa potwierdził jego deklarację złożoną wcześniej w rozmowie z dziennikarzami w Waszyngtonie. W niespełna 24 godziny po odwołaniu szczytu z Koreą Płn. Trump powiedział mediom, że spotkanie z Kim Dzong Unem może się odbyć w planowanym terminie; "chcielibyśmy, aby tak się stało" - dodał.

Zobaczymy, co się stanie. Rozmawiamy z nimi. Może to nawet być 12 (czerwca)

- powiedział.

Dodał, że na zorganizowaniu szczytu zależy również stronie północnokoreańskiej.

Pjongjang sygnalizował po odwołaniu szczytu, że jest gotów do rozwiązywania problemów z USA "kiedykolwiek i jakkolwiek" - przypominają agencje.

Oświadczenie Trumpa spotkało się z entuzjastyczną reakcją Seulu.

Jesteśmy szczęśliwi, że w kominku, przy którym toczą się rozmowy amerykańsko-północnokoreańskie znów pojawił się żar. Z wielką uwagą przypatrujemy się przebiegowi tych rozmów

- powiedział dziś rano, rzecznik Błękitnego Domu, czyli oficjalnej siedziby prezydenta Korei Płd.

Prezydent Trump odwołał szczyt, który miał się odbyć 12 czerwca w Singapurze, w czwartek w opublikowanym przez Biały Dom liście do przywódcy Korei Płn. Kim Dzong Una.

Amerykański przywódca podkreślił, że był zmuszony do odwołania spotkania "z powodu ogromnego gniewu i otwartej wrogości" w oświadczeniu Korei Północnej.

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl