niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
25 czerwca 2017

Hellfire'y dla Wielkiej Brytanii

Dodano: 20.03.2017 [13:11]
Hellfire'y dla Wielkiej Brytanii - niezalezna.pl
foto: flickr.com
Amerykański Departament Stanu w ramach programu Foreign Military Sales (FMS) wyraził zgodę na sprzedaż tysiąca kierowanych pocisków klasy powietrze-ziemia AGM-114-R1/R2 Hellfire Semi-Active Laser (SAL) za kwotę 150 milionów dolarów do Wielkiej Brytanii.

Aby kontrakt mógł zostać zrealizowany, potrzeba jeszcze notyfikacji Kongresu Stanów Zjednoczonych,  który ma otrzymać wkrótce niezbędne dokumenty od agencji amerykańskiego Departamentu Obrony ds. współpracy wojskowej DSCA (Defense Security Cooperation Agency). Sprzedaż uzbrojenia wpisuje się w politykę zagraniczną Stanów Zjednoczonych, która zakłada zwiększenie potencjału Wielkiej Brytanii do możliwości zapewnienia bliskiego wsparcia w ramach operacji NATO-wskich oraz innych wspólnych działań sojuszniczych. Nabycie przez Londyn pocisków Hellfire, które są również wykorzystywane przez Siły Zbrojne Stanów Zjednoczonych przyczynić się, ponadto do zwiększenia interoperacyjności pomiędzy Wielką Brytanią a Stanami Zjednoczonymi. Osiągające prędkość 1.3 Macha AGM-114R1/R2 Hellfire II Romero jest kierowanym pociskiem rakietowym klasy powietrzne-ziemia o zasięgu do 8 tysięcy metrów. Dzięki wykorzystaniu wielofunkcyjnej głowicy broń ta może likwidować zarówno siłę żywą wroga jak i umocnienia, bunkry oraz pojazdy opancerzone.
Autor: Źródło:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Jeżeli te pociski są kierowane przez dwu ludzi siedzących w środku (jak na zdjęciu) to nie są specjalnie nowoczesne. Takie rozwiązanie stosowali Japończycy pod koniec 2 wojny. A tak poważnie - warto zastanowić się nad doborem ilustracji do newsa.

Pagi

"Jeżeli te pociski są kierowane przez dwu ludzi siedzących w środku (jak na zdjęciu) to nie są specjalnie nowoczesne. Takie rozwiązanie stosowali Japończycy pod koniec 2 wojny. A tak poważnie - warto zastanowić się nad doborem ilustracji do newsa."

Na zdjeciu TUMANIE masz brytyjskie "skrzydla" z ktorego pociski sa wystrzelane!

Zgadzam się na 10... - ...0 % Inne fotki też są trafione.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl