Szwedzki hit eksportowy AT4

flickr.com

Szwedzki koncern Saab otrzymał kontrakt od nieokreślonego podmiotu na dostawę granatników przeciwpancernych AT4 CS ER (Confined Space Extended Range) oraz AT4 CS HP (Confined Space High Penetration).

Zauważyliśmy olbrzymie zainteresowanie granatnikami z rodziny AT4 czego przejawem duża liczba zamówień. AT4CS ER oraz AT4 CS HP daje możliwości na współczesnym polu walki – zakomunikował Torbjörn Saxmo ze szwedzkiego koncernu Saab. Dostawy mają rozpocząć się i zakończyć w roku 2018. AT4 to lekkie granatniki przeciwpancerne charakteryzujące się łatwością w obsłudze oraz dające na polu walki wielką elastyczność. Wykorzystywane mogą być zarówno do likwidowania czołgów oraz innych opancerzonych pojazdów bojowych jak i do likwidowania fortyfikacji i budynków oraz siły żywej wroga. Pociski AT4 CS ER charakteryzują się zwiększonym zasięgiem wynoszącym 600 metrów, natomiast AT4 CS HP dają możliwość przebicia pancerza ze stali RHA o grubości 600 mm. Waga granatnika wynosi niecałe 8 kg, a długość 102 cm a, dzięki temu iż jest to konstrukcja jednorazowego użytku po wystrzeleniu może zostać porzucony.
Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Zaskoczenie? Niemiecka prokuratura zawalona sprawami o terroryzm. Ich liczba przez rok wzrosła prawie czterokrotnie

/ twitter.com/@MacArcheo

Od początku roku niemiecka prokuratura federalna wdrożyła ponad 900 postępowań przeciwko osobom podejrzanym o terroryzm - podał dziś "Welt am Sonntag". Większość spraw dotyczy przestępstw o podłożu islamistycznym.

Dla porównania - jak czytamy w "WamS" - w 2016 r. prokuratura federalna wdrożyła 250 postępowań o terroryzm, z czego ponad 85 proc. miało związek z islamizmem, a w 2013 r. takich spraw było 70.

Prokurator generalny Peter Frank zastrzegł, że postępowania dotyczą nie tylko planów zamachów, lecz w wielu przypadkach także udziału w walkach w Syrii i Iraku po stronie Państwa Islamskiego (IS). Prokuratura federalna z siedzibą w Karlsruhe zajmuje się przestępstwami stanowiącymi zagrożenie dla bezpieczeństwa państwa. W innych przypadkach śledztwa znajdują się w gestiach prokuratur w poszczególnych krajach związkowych.

W związku z gwałtownym wzrostem liczby postępowań prokuratura federalna domaga się zwiększenia liczby etatów. Temat ten ma być omawiany w ramach negocjacji o utworzeniu nowego koalicyjnego rządu Angeli Merkel.

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl