niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
25 czerwca 2017

Rosja rozpoczęła manewry na Krymie

Dodano: 20.03.2017 [11:41]
Rosja rozpoczęła manewry na Krymie - niezalezna.pl
foto: mil.ru
Armia rosyjska rozpoczęła manewry na poligonie Opuk, na terenie zajętego Krymu. W ćwiczeniach weźmie udział ponad 2,5 tys. żołnierzy wojsk desantowych, pododdziały wojsk powietrznodesantowych i powietrznokosmicznych Rosji oraz siły Floty Czarnomorskiej.

Ćwiczeniami kieruje dowódca wojsk powietrznodesantowych gen. Andriej Sierdiukow. Powiedział on dziennikarzom, że po raz pierwszy w ramach tego typu ćwiczeń jednocześnie ogłoszono alarm dla trzech formacji i część z nich przerzucono na Krym wraz z uzbrojeniem i sprzętem.

- Żołnierzy przerzucano z miejsc stałej dyslokacji w rejon ćwiczeń od 13 do 19 marca środkami transportu na wodzie, powietrzu i lądzie - dodał Sierdiukow.

Podczas manewrów użytych zostanie około 600 jednostek sprzętu bojowego. Zakres ćwiczeń obejmuje działania przeciwko nielegalnym formacjom zbrojnym i regularnym siłom zbrojnym umownego przeciwnika.

Żołnierze wojsk desantowych mają przećwiczyć "różnorodne sposoby prowadzenia obrony przeciwdesantowej we współpracy z siłami Floty Czarnomorskiej". "Następnie przy wsparciu samolotów sił powietrznokosmicznych zakończą niszczenie przeciwnika w głębi terytorium półwyspu, po czym przejdą do obrony ważnych rubieży i rejonów" - wyjaśnił dowodzący manewrami.

Ćwiczenia obejmą przejmowanie kontroli nad kluczowymi obiektami, wysadzenie desantu morskiego oraz strzelanie ofensywne i obronne.

Sierdiukow informując o przyczynie manewrów na krymskim poligonie powołał się na rosnące zagrożenie terrorystyczne i na wykorzystanie wojsk desantowych "jako sił szybkiego reagowania w celu rozwiązania sytuacji kryzysowych w różnych regionach świata".

Po aneksji Krymu w 2014 roku Rosja włączyła go do swego Południowego Okręgu Wojskowego.
Autor: Źródło: ,
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

robią te manewry na swoim terytorium nic nam do tego my też u siebie robimy

Jestes PRAWDZIWYM agentem.
To terytorium nalezy do Ukrainy.
A jedyni ,ktorzy maja do Krymu tak naprawde prawo,to sa Krymscy Tatarzy,kuzyni naszych.
Tatarzy podporzadkowali sami Krym Rzeczpospolitej tuz przed III Rozbiorem,wiec my tez mamy tam prawa,tylko ze Polska dotychczas nie miala okazji do ich skonsumowania.
Ruskie natomiast powinny wracac do siebie,do Mongolii Srodkowej...

POWIETRZNOKOSMICZNYCH lol

Bogu dziękować i panu premierowi Olszewskiemu bo TW. Bolek w jakieś układy po byłych bazach chciał wchodzić.
A teraz krótki scenariusz. Jakaś zapijaczona ( tak jak w Sewastopolu) żeńszczyna tu nasza ziemlja tu nasze gieroje tu nasze otczestwo . I Co ? Manewry ruskie w Legnicy by sobie też urządzały . O O NATO mogli byśmy zaPOmnieć.
Ps. Tak napisałem ku przestrodze różnym gnidom mających się za Demokratów.

Nie żenszczina tylko muszczina.
Żenszczina to kobieta.

Skad ty mozesz wiedziec,o co chodzilo Julianowi.
Wspolczesni Polacy wiedza wszystko lepiej od innych,co oni chca powiedziec,i jaki sa ich prawdziwe interesy.
Polska tlumaczy Uniii,jakie sa ich prawdziwe interesy.
Ale nikt o to Polski nie pytal o zdanie,ani jej nie slucha.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl