niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
24 lipca 2017

Owsiak w wojskowej orkiestrze

Dodano: 20.03.2017 [08:46]
Owsiak w wojskowej orkiestrze - niezalezna.pl
foto: GPC
Pacyfista Jerzy Owsiak, były pracownik firmy polonijnej Carpatia, której właściciel Jan Załuska zobowiązał się pisemnie zatrudnić na kierowniczych stanowiskach ludzi wywiadu wojskowego, napisał list do pierwszej damy: „Z polskiej armii w ostatnim czasie odeszło kilkudziesięciu generałów i kilkuset oficerów. Wszyscy cieszyli się bardzo dobrą opinią”. Żaden nie cieszył się opinią dobrą ani średnią, a wszyscy bardzo dobrą! Tłumaczy to fakt, że u nas jeden generał przypadał na 838 żołnierzy, podczas gdy w armii amerykańskiej jeden na 35 tys., a w chińskiej – na 13 tys. Trzeba przyznać, że Owsiak się cywilizuje – do pierwszej damy nie zwrócił się: „Zostaw, k…, Polaków w spokoju”, jak do Antoniego Macierewicza za walkę o prawdę o Smoleńsku. Nie wątpię, że Załuska był dumny z Owsiaka, podobnie jak Putin. Ale czy to nie jest rozmienianie na drobne jego popularności, którą powinien zachować dla generałów na czarną godzinę? Skoro uznali, że nie, to znaczy, iż naprawdę ich interesy są zagrożone. Podobnie jak pacyfistyczne idee Owsiaka. Bo w Polsce powstaje armia, która może realnie zrobić krzywdę wrogom. A nie tylko odkręcić koło w samochodzie niewygodnego polityka.
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

.....Pozdrawiam Redaktora Pana Piotra z Poznania bardzo lubię słuchać Pana wypowiedzi i czytać artykuły .....jestem Pana ziomalem i wielbicielem może już Pan nie pamiętać ale miałem zaszczyt uściskać Pana dłoń na przestanku ul.Wojciechowskiego.....i choć odległy to czas to zawsze śledzę Pana informacji w walce z przeklętą komuną na bieżąco bo mam te same poglądy......jeszcze raz pozdrawiam i życzę powodzenia !!!

Pan Prezydent Duda spoufalił się ze słupem wsioków,niestety..
Podarował narty na aukcję,robiąc wiarygodną tę żebraninę na melony,tzn.bogate życie czerwonych gaci i całej familii mrówek całych,jasnych spraw i podobnych wynalazków.Wszak trza to tak zamotać,żeby nikt prawdy nie doszedł.A jak sąd każe pokazać kwity,to robimy cyrk.
Zresztą,który soNd się narazi?Kasta trzyma za twarz.
Polecam poczytać jak to wygląda.Matka Kurka.kontrowersje.net
Opisał tego,,dobroczyńcę,,z każdej strony.

Najpierw, niech ten skunks w czerwonych POrtkach i okularach, rozliczy się z zebranych (wyłudzonych) pieniędzy Polaków !!! Z tych wszystkich Mrówek Całych, Złotych Melonów itp... kawał oszusta z niego i tyle...

WSIok OWSIak ma nawet WSI w nazwisku!
O-WSIak myśli, że jak założy krótkie portki i czerwone pingle to trafi do POPRAWCZAKA zamiast do PIERDLA.

Ludzie muszą wiedzieć, że WOŚP to w rzeczywistości WOPSI (Wojskowa Orkiestra Przekrętu Służb Informacyjnych), a OWSIAK TO WSIok (chociaż rodzinnie powiązany z SB). Kasa, którą zbiera orkiestra dęta pomocy od święta, ginie w czarnej dziurze.
Zawsze interesowało mnie, co się dzieje z pieniędzmi, kto je przechowuje na jakich kontach i na jakie oprocentowanie, co się dzieje z odsetkami oraz czy sumy zgromadzonych pieniędzy są prawdziwe.
WOŚP,AMBER GOLD, SKOK Wołomin - to jeden w wielu desantów na kasę, komandosów z WSI.

Obywatelu wrzucając pieniądze do puszki OWSIAKA łożysz na WSI.

Szanowny autorze proszę pisać zgodnie z prawdą, Pan Owsiak nic nie pisze o takiej liczbie generałów. Fakty są takie, że w polskiej armii nie ma żadnego generała, jest 129 generałów brygady, dywizji i broni (1, 2 i 3-gwiazdkowych). Stopień generała dotyczy 4 gwiazdek i armia USA posiada 40 takich generałów, a ponadto ma kilkuset 1, 2 i 3-gwiazdkowych. Jeżeli np. obecny Szef Sztabu Generalnego dostanie 4-gwiazdkę, to będzie można powiedzieć, że w Polsce na jednego generała przypadać będzie około 150 tys żołnierzy (z WOT), a w takim USA tylko 34 tys żołnierzy.

W LWP, chyba w latach 70-tych wprowadzono sowiecki stopień, wcześniej w Polsce nieistniejący, 4-ro gwiazdkowy generał armii. Pierwszym , ale i chyba jedynym do tej pory był Jaruzelski. Oczywiście,wcześniej był nawet marszał Spychalski awansowany niezgodnie z obowiązującym wówczas prawem. Ale czegóż nie robi się dla zasłużonego towarzysza-szpicla sowieckiego
Należy też wspomnieć, że w WP są oficerowie młodsi, od pporucznika do kapitana, starsi od majora do pułkownika i generałowie, bez względu na ilość gwiazdek przy wężyku. BEZ WZGLĘDU!!! Military! poćwicz logikę bo na razie przypomina miejski szalet. Ciągle zapchany g....

Nie p...ol, military asshole.

Czesi wszystkich generałów z nadania sowieckiego odsunęli na początku transformacji oraz wtedy przeprowadzili lustrację i dekomunizację ale Czesi mieli Hawla a my mieliśmy Bolka z doradcami powiązanymi z komuną Geremkiem, Mazowieckim i Michnikiem.

Właściwie powiązania tego picera wyjaśniają jego "troskę" o Polską Armię jak również iż przez tyle lat nikt się go nie czepia o tę małą finansową piramidkę , którą sobie stworzył. Małą bo a w stosunku do takiego Amber Gold to jest mała ale przecież też wyciąga kasę od naiwnych ludzi wykorzystując szczytny cel ale tak naprawdę to sobie zapewnia dostatnie życie.

Samolot którym ma lecieć realna elita RP (po II w.ś.) oddać terroryscie i ludobójcy do "kapitalnego remontu". po-trafią tamci "generałowie" jeszcze dowodzić po-wsi-had-em na terenie państwa które je utrzymuje od II w.ś. .

U kogo ? Chyba u samych siebie, identycznie jak sędziowie ...

Czy oni nie są także współtwórcami ChDiKK ?

To są tacy sami "oficerowie" jak ten Gawron, taki sam "profesjonalizm" :

http://facet.interia.pl/milita...

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl