niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
24 lipca 2017

Upominek dla pani kanclerz

Dodano: 20.03.2017 [08:43]
Upominek dla pani kanclerz - niezalezna.pl
foto: GPC
Wniosek o wotum nieufności wobec rządu premier Beaty Szydło składany przez Platformę Obywatelską można traktować w kategoriach swoistego teatru politycznego. Wiadomo, że nie ma on żadnych szans powodzenia i jest tylko pretekstem do odegrania w Sejmie i mediach kolejnych ataków na rząd. Jest również elementem rywalizacji wewnątrz opozycji – Platforma, składając ów wniosek i wskazując Grzegorza Schetynę jako kandydata na premiera, zyskuje przewagę nad Nowoczesną. Ryszard Petru ma kłopot – jeśli nie poprze wniosku o wotum nieufności wobec premier Szydło, przegra wyścig na lidera obozu anty-PiS-owskiego. Jeśli go poprze – przegra także, przyznając, że to Grzegorz Schetyna jest owym liderem. Ale ważne w tym wszystkim jest coś innego – wniosek o odwołanie premier Szydło ma wymiar całkiem konkretny. Platforma Obywatelska składa go przed zbliżającym się ważnym szczytem Unii Europejskiej. Na tym szczycie Polska znów będzie prezentowała asertywne stanowisko, domagając się reformy Unii. Partia zewnętrzna – PO i sprzyjające jej (w tym niemieckie) media – robi wszystko, by pozycję polskiej pani premier przed tym szczytem osłabić. Ot, taki upominek dla kanclerz Angeli Merkel.
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Pani Joanno,pełna zgoda co do powyższego.Jednak chciałbym zwrócić Pani uwagę na ostatni sondaż, w którym po raz pierwszy od wyborów PO zbliżyło się na 2 dwa punkty procentowe do PiS.Sondaż zrobiony po tym jak dzielnie Pani Premier broniła kandydatury Jacka Saryusza-Wolskiego.Oczywiście podkreślam, że jest to wątpliwy sondaż, ale gdyby jednak okazał się prawdziwy to wynikać może z niego taka rada dla DOBREJ ZMIANY, że kiedy mówicie o stosunkach z Niemcami to podkreślajcie fakt iż w wielu dziedzinach tej współpracy jest obopólna korzyść i nie jesteście generalnie antyniemieccy.To samo dotyczy tematu UE.Dlaczego? Za mało to wybrzmiewa a oPOzycja totalna to definiuje przeciwko Wam vide: POLexit.Po prostu jest duża rzesza naszych rodaków, którzy są euroentuzjastami wrażliwymi na tym punkcie i duża rzesza Polaków, którzy mają korzyść materialną na sąsiedztwie z Niemcami.Serdecznie pozdrawiam.

Do Ewa Giles i Christianka.
Nie róbcie śmietnika z poważnego portalu !

Proszę się opamiętać. Nie "gościom" decydować o czym Ewa Gilles pisze.

Jaki tam on powazny... Nieustannie moderator blokuje komentarze. Taka tu wolnosc slowa, taka tworcza dyskusja, ze ... szkoda slow.

Schetyna zamiast być ferowanym premierem totalnej opozycji winien wpierw ponieść odpowiedzialność karną za akcję """widelec"""", za schadzki cmentarne podczas zamiatania afery hazardowej, za ułatwienie wycinki 3,5 hektara lasu --kumplowi, z pominięciem obowiązujących w tym zakresie przepisów. Tacy ludzie (nie)rządzili, rozkradali Polskę przez 8-lat. Odcinani są od koryta. Przez cały czas po przegranych wyborach szkodzą krajowi haniebnym zachowaniem w kraju, w sejmie: pucz - ciamajdan, na ulicy i zagranicy. Czas wreszcie zaprowadzać porządek prawny i targowiczan pociągać do odpowiedzialności karnej.

"Panie Schetyna, liderze opozycji,

NIE jestem członkinią PiS
NIE chcę żyć w kraju w którym wy, po obaleniu rządu będziecie rządzić nadal
NIE chcę żyć w kraju, w którym bohater afery cmentarnej staje się obrońcą demokracji
NIE chcę żyć w kraju, w którym nadal będą królowały korupcja, kłamstwo, manipulowanie opinią publiczną
NIE chcę żyć w kraju zdrady narodowej, jakiej pańska formacja PO się dopuszcza
NIE chcę żyć w kraju, w którym tzw. opozycja, czyli współczesna Targowica, wzywa zewnętrzne siły do ingerencji w sprawy mojego kraju
NIE chcę żyć w kraju, w którym potop nienawiści leje się na zwycięską partię w wyborach, czyli na naród
NIE chcę żyć w kraju, w którym prawdziwy zamach stanu, dokonany w czerwcu 2015, aby zablokować reformy nowego rządu jest przemilczany
NIE chcę żyć w kraju, w którym sędzia, prezes Trybunału Konstytucyjnego, jawnie knuje z przegraną partią PO, jak doprowadzić do blokady działań nowe go rządu w ustawie czerwcowej 2015
NIE chcę żyć w kraju, w którym sędzia!!!, jak prezes TK Rzepliński, jest na usługach j e d n e j, przegranej w wyborach partii
NIE chcę żyć w kraju , w którym pod pozorem obrony demokracji, demokrację, wolę narodu, jawnie się gwałci
NIE chcę żyć w kraju, gdzie jedynym paliwem debaty publicznej jest szerzona przez PO et consortes. nienawiść do PiS i Jarosława Kaczyńskiego
NIE chcę żyć w kraju, w którym byle szmondak, analfabeta nie znający ani historii Polski, ani historii Europy, jak pan Petru, mieni się obrońcą demokracji
NIE chcę żyć w kraju, w którym zdrajcy interesu narodowego mienią się obrońcami demokracji.
Przeżyłam wiele "przełomów". Pierwszym był Październik 1956, drugim Grudzień 1970, Sierpień 1980 i wielka zdrada Okrągłego Stołu.
Jestem człowiekiem "Solidarności" i pozostanę nim do końca moich dni.
NIE chcę dożyć powrotu do władzy pospolitych krętaczy własnych interesów, zwykłych targowiczan
NIE chcę tej chwili dożyć, bo to będzie KONIEC POLSKI.
NIE chcę dożyć najbliższego roku (mam 76 lat), w którym pańska partia PO, partia zdrady narodowej, zwycięży
Tak mi dopomóż Bóg

dr Elżbieta Morawiec, wiele lat w "Arcanach"

Elżbieta Morawiec – krytyk literacki i teatralny, doktor KUL; wieloletni członek redakcji „Arcanów", w latach 1970 - 1990 kierownik literacki teatrów (Starego w Krakowie, Studio w Warszawie, Polskiego we Wrocławiu, Ósmego Dnia w Poznaniu), członek kapituły Nagrody im. Józefa Mackiewicza, autorka licznych książek, m. in. „Powidoki teatru”(1991)”Małe lustra albo długi cień PRL-u”(1999), „Jerzy Grzegorzewski- mistrz światła i wizji”(2006), „Nadzieja, świat i krętacze”(2011)."

o tajemniczych wysprzedazach 80nieruchomosci-wlasnosc majatku narodowego na terenie calej Polski o nieruchomosciach po ministerstwie w Warszawskich K ...wysprzedane kolesiom za 10% wartosci. /zas mlodym ludziom dranstwo proponowano kredyty frankowe -sQ... to chyba za delikatne okreslenie,za ich okradanie panstwa polskiego i spoleczenstwa wysprzedano ponad 730 zakladow ,ktore prosperowaly i dawaly spoleczenstwu jedyne zrodla dochodu,czy ten inteligentny inaczej zdaje sobie sprawe za jakie grosze ludzie zyja w nedzy i ubostwie z tych idiotycznych nienormalnych wysprzedazy z linia technologiczna?Zadam pytanie kto i dlaczego ich POpiera,czy wy jestescie anormalni?

Votum nieufności, to w rzeczywistości VOTUM DZIĘKCZYNNE wobec ANGELI MERKEL, za wybór Tuska i za stałe zmasowane wsparcie medialne i materialne PO.Polaków.
Jako takie, VOTUM powinno zostać złożone przez posłów PO.Polaków w Bundestagu, albo w siedzibie głowy niemieckiego kościoła ewangelicko-augsburskiego.
Na miejscu Marszałka Marka Kuchcińskiego - tam właśnie kazałabym votum złożyć.

Żeby uniknąć takich wypowiedzi jak niejakiej "chrystianki" poniżej - proponuję złożyć VOTUM w siedzibie CDU lub na ręce Prezesa Synodu Kościoła w Niemczech, bodajże Pani Katrin Göring-Eckardt.

A nie prosciej po prostu aresztowac Schetyne pod zarztutem zdrady stanu, budowy szemranych ukladow antypolskich w Brukseli i udzial w puczu majacym obalic legalny rzad?

Partia Safandulow nigdy nie zdobedzie na takie dzialania!

Idiotka i prowokatorka.

Udaje, że nie wie co to demokracja oraz prawo i sprawiedliwość.

Wyzylas sie, swietoszkowata niewisto, biegla w nasladowaniu Mesjasza?

No to posluchaj teraz: demokracja to system, w ktorym hieny rzadza oslami. To zasada Arystotelesa. Jezeli oczywista zdrada stanu jest tolerowana i nie ma zadnej reakcji, to trudno taki rzad uwazac za powazny. Jest kwestia czasu, gdy zostanie obalony bo sily go atakujace sa potezne, co nie zmienia faktu, ze tylko skonczone lotry i blazny, jak Schetyna z nimi wspolpracuja.

Polskich luteran w ten konflikt nie mieszaj.
Maja oni swoje bezsprzeczne zaslugi w walce o polskosc Slaska, Warmii czy Mazur. To nie ich wina, ze zadny wszechwladzy Kosciol katolicki kwestionowal od zawsze wszelkie inne poglady poza wlasnymi. Polacy cierpia dzis z tego powodu poniewaz nie dano im szansy, aby nauczyc sie samodzilenego myslenia. Wszystko bylo zawsze odgornie sterowane, po udzieleniu stosownego imprimatur Kurii. Polacy zyja w zascianku na wlasna prosbe i nawet nie maja pojecia, jak bardzo sa oszukiwani przez spryciarzy.

VOTA składa się w Kościołach, a na rzecz kanclerza Niemiec - córki pastora w kościele ewangelicko-augsburskim na terenie Niemiec lub w BUNDESTAGU - dla ciebie, dobra kobieto, specjalnie zaznaczam, że to TEŻ na terenie Niemiec.
Poza wszystkim innym "chrystianka" z ciebie jak z koziej dupy trąba. Chrystus uczył miłości a nie nienawiści, którą zioniesz wszystkimi otworami naturalnymi.

Głupia jesteś, kobiecino, i wstyd przynosisz swoim Świadkom Jehowy.

Ale gdy trzeba bylo wygonic kupcow ze Swiatyni Ojca, nie wahal sie chwycic za kij! Dlatego nie plec, tylko zacznij czytac swiete teksty. Moze cos zrozumiesz.

Wszystkie herezje, poza jedną, mariawicką, odwołują się do chałupniczej interpretacji Pisma Świętego. Czytanie Pisma po lutersku, bez odniesienia do Magisterium Kościoła prowadzi do wysypu zaginionych duszyczek pokroju 'chrystianka'. Głębokiego nawrócenia z serca życzę.

Czy w sklad tego czcigodnego, niewatpliwie, gremium zaliczasz rowniez Aleksandra VI Borgie, Juliusza II, Juliusza III i Pawla IV - za czasow ktorych doszlo do tak haniebnych zwyczajow w Watykanie i calym Kosciele rzymskim, ze Reformacji juz nikt i nic nie byl w stanie zatrzymac!

I nie opowiadaj nonsensow, ze do rozumienia Biblii potrzebne jest jakies Magisterium Kosciola. I bez tego Magisterium umiem czytac i samodzielnie myslec. Takze po hebrajsku. I zadnych niedouczonych posrednikow ze sklonnoscxiami do homosekss i pedofilli nie potrzebuje!

Papieży sądzi Bóg a nie horda zbuntowanych paszkwilantów.A poza tym to "na ty" z panią nie przechodziłem. Co do drugiego zdania to nie chciałbym wchodzić w kompetencje egzorcysty. Taki jad może pochodzić od złego.

Niesamowite, ze w XXI wieku sa ludzie myslacy tak naiwnie jak pan. Ignorancja i fanatyzm jakich malo.

W szatana pani nie wierzy? Nawet Luter się w grobie przewraca!

No przeciez wlasnie z nim wymieniam spostrzezenia na temat polskiego katolicyzmu - jego produktu!

Tylko, że to Luter paktował z szatanem i postawił go na równi z Bogiem. Z tego się wywodzi przeklęta dialektyka, Hegle, Marksy, Engelsy, Staliny, Hitlery i Leniny, całe to zło co wypłynęło z okazji wojny trzydziestoletniej i następnie rozlało się na świat. "Świadkowie Jehowy" choć nie są de facto chrześcijanami, też są bękartami Lutra.

Tylko ruch chrystianski braci polskich stworzyl zaawansowane formy wspolpracy i poglebionych badan biblijnych. W sumie przez 100 lat wydano 500 traktatow, ktore napisalo 50 wybitnych polskich chrystian. To byl dorobek, z ktorym po dzien dzisiejszy jezuici nie sa w stanie intelektualnie sobie poradzic, dorobek na bazie ktorego powstaly dzisiejsze, unitarianskie Stany Zjednioczone. To jest wklad, ktrego zadnymi inwektywami nie jestes w stanie, dziubek, zanegowac!

Szanowna Pani Redaktor, a przede wszystkim Szanowna Pani Posel - prosze wplynac na ludzi odpowiedzialnych za dzialalnosc ABW o sprawdzenie Schetyny w zakresie jego intensywnych kontaktow z DFK ( Deutsche FreundschatsKreis ) na opolszczyznie.!!!!
To jest jawna V-Kolumna. Wcale tego nie ukrywaja.
Prosze sprawdzic przeplyw pieniedzy - nie tylko biura ale poszczegolnych czlonkow !!!!

Tak, to votum nieufności jest skierowane do Niemiec, z przesłaniem - widzicie jak my sie staramy , a wy co ?
Nie powinno byc transmisji z tej hucpy sejmowej, bo im tylko zależy na istnieniu w mediach ogólnopolskich TVP i Polskim Radiu, a oddawanie anten opozycji to kardynalny błąd rządzących

Nie rozumiem Was! Dlaczego są natrętnie nagłaśniane wszystkie idiotyczne wybryki tych funkcjonariuszy ruskiego okupanta Polski? Wzmacniacie ich obecność w ludzkiej świadomości? Media z prawej strony nie powinny nagłaśniać tych ich wybryków, a tylko lakonicznie informować.
Gdy w Radio Maryja puszczają cytaty tych ..., to ja wyłączam radio.
Czy ta kupa wrogów Polski jest dla Was jakaś ważna, że tak przeżywacie każde ich pierdnięcie?

Totalna opozycja cały czas składa upominki szwabom i ich przywódczyni tłustej makreli, może mają tak wielki dług wdzięczności za wsparcie finansowe szwabów przy tworzeniu Kongresu Liberalno Demokratycznego, partii poprzedniczki ich partii obłudy. Jedno jest pewne, że niemieccy rządziciele pamiętają naszą historię i wiedzą, że część Polaków a może to nie Polacy tylko tu mieszkają, sprzeda się za ich srebrniki. Mentalność tych zaprzańców Niemcy potrafią z żelazną konsekwencją wykorzystywać aby sobie nasz kraj podporządkować.

Podczas kolejnego odcinka ,,Kocham Cię Polsko,, T Kamel
stosuje niezykle wyrafinowany sposób uderzania w rząd ,bądz w wartości katolickie.
Tydzień temu naśmiewał się z programu 500+ nazywając go ,,dziwnym wynalazkiem,,
Wczoraj zapaliła mu się lampka na widok symbolu religijnego.
Wszystko to kojarzy mu się z ojcem Tadeuszem Rydzykiem.
W Następnym odcinku zapewne zaatakuje temat Smoleńsk?
Czyżby Kamelowi było duszno w TVP ?
Przez 8 lat sprawowania władzy przez jego formacje czyli PO
nie widział setek afer czy patologii z palikociarnią i tego typu Grodzkimi.

Jak widać to dziwnym wynalazkiem jest kamel w TVP.

Widać zdecydowaną mobilizację wśród właścicieli III RP – wreszcie podjęli stanowcze decyzje.

Koniec z niepewnością, koniec z eksperymentami i waśniami – stawiamy na Platformę Obywatelską ze Schetyną na czele.
Po licznych kompromitacjach doszli do wniosku, że na nic lepszego w tej chwili liczyć nie mogą – cudu nie będzie :)

Kupiono przy pomocy Rzeczpospolitej sondaż, który jest jasnym komunikatem do społeczeństwa i wrogów Polski:
.Nowoczesna ma pełnić rolę drugorzędną – dostawcy kilku procent głosów, a politycznie być „przystawką” na takich samych prawach, jak „wyciągnięte z lamusa” SLD i PSL; w tym wypadku „nihil novi sub sole” (wartości procentowych nawet nie warto komentować, bo to wszystko „z kapelusza wzięte” pobożne życzenia).

Byłoby to jedynie śmieszne i żałosne, gdyby nie było SZKODLIWE dla Polski,
o czym bardzo celnie pisze Pani Poseł.

PS. Na szczęście dla nas, wyraźnie widać, że właściciele III RP nie mają żadnego realnego pomysłu na odzyskanie władzy, poza upartym i bezsensownym waleniem głową w mur. I oby tak dalej. Szkoda tylko, że tak bardzo osłabia to pozycję Polski na arenie międzynarodowej. To nie jest już demokratyczna rywalizacja o władzę, ale zabójcze dla własnego państwa niszczenie podstawowych zasad prawa i demokracji, wewnętrznych i międzynarodowych.
To już czysta TARGOWICA.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl