niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
24 czerwca 2017

Zakładnicy politycznej poprawności

Dodano: 19.03.2017 [20:22]
Zakładnicy politycznej poprawności - niezalezna.pl
foto: arch.
Mogliśmy ostatnio się przekonać, jak bardzo na naszych uniwersytetach zakorzeniła się polityczna poprawność, która nie pozwala na wolne debaty, wymianę myśli, prezentację swoich poglądów. A przecież m.in. po to takie instytucje funkcjonują i, dodajmy, prowadzą działalność za nasze pieniądze. Chodzi oczywiście o odwołanie wykładów z panią Rebeccą Kiessling, działaczką ruchu pro-life z USA.

Postać ciekawa, bo cudem uniknęła aborcji, której chciała dokonać na niej jej mama. Powód? – dziewczyna została poczęta z gwałtu. Na szczęście splot różnych wydarzeń sprawił, że nie została zamordowana w łonie matki. Dzisiaj opowiada o tym zdarzeniu na wielu uniwersytetach świata, walcząc o życie nienarodzonych dzieci, stając się wyrzutem sumienia dla feministek i lewicowych krzykaczy, zaślepionych nienawiścią do nienarodzonych dzieci.

Warto wiedzieć, że na listę hańby polskich uczelni wpisały się m.in. uniwersytety w Warszawie, Krakowie i Toruniu. Oczywiście zakaz organizowania spotkań, w myśl poprawności politycznej, dotyczy tylko przeciwników aborcji, prelegentów o poglądach konserwatywnych. Na polskich uczelniach nie ma problemu z organizowaniem spotkań np. z Wandą Nowicką czy byłym stalinowskim aparatczykiem, nieżyjącym już Zygmuntem Baumanem.

Gdzie są obrońcy demokracji? Dlaczego nie wychodzą na ulicę w obronie Rebeki Kiessling? Odpowiedź wydaje się oczywista.

Nie pierwszy raz niestety uniwersytety pokazują swój profil ideologiczny i brak skłonności do uczciwych dyskusji światopoglądowych. W ostatnim tygodniu jedno ze środowisk kibicowskich próbowało na miejscowym uniwersytecie wynająć salę na spotkanie i też im odmówiono, bo wykładowcą miał być ksiądz. Zresztą kilka lat wcześniej rektor tej uczelni zdjął w salach wykładowych krzyże, żeby nikogo nie raziły. Jak za nieboszczki komuny, z tą różnicą, że wówczas młodzież strajkowała w obronie krzyży.

Kibice oczywiście sobie poradzili i bardzo owocne spotkanie się odbyło.

Dlaczego tak się dzieje? Dlaczego uniwersytety nie wypełniają swojej misji, a stają się bastionami lewicowo-liberalnej propagandy? Jedną z odpowiedzi daje poszerzony w ostatnich tygodniach na stronie Instytutu Pamięci Narodowej katalog współpracowników reżimu komunistycznego. W niektórych, zwłaszcza mniejszych ośrodkach wywołał on szok. Aż się w nich roi od działaczy samorządowych, nauczycieli, wykładowców akademickich, wychowawców z tzw. organizacji młodzieżowych (np. ZHP), poprawnie politycznych księży z tzw. Kościoła otwartego. Już same katalogowe zapisy wiele nam wyjaśniają. Warto je na spokojnie przeanalizować i wyciągnąć wnioski.
 
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Szanowny księże,
jestem katolikiem. W mojej rodzinie były osoby kościoła zasłużone dla kościoła katolickiego i wielkiej wiary, pomagały wielu ludziom w czasach komunizmu lekami, wsparciem finansowym, rzeczowym i duchowym.
Odnoszę wrażenie, że nie rozpoznaję już katolicyzmu głoszonego obecnie jako bliski ludziom, pełen miłości i współczucia, który znam z własnego doświadczenia lat młodzieńczych.
Opowiedział powyżej ksiądz historię dramatu kobiety, która zaszła w ciążę po zgwałceniu - prawdziwy wielopiętrowy dramat.
W budynku, w którym mieszkam 15-latka zaszła w ciążę - urodziła, po dwóch latach urodziła kolejne dziecko. mieszkają obecnie w 18-metrowym pokoju matka córka i dwie wnuczki, żadna nie pracuje, mężczyźni odeszli. Sytuacja dramatyczna.
Czy ksiądz uważa, że w kraju bez wsparcia socjalnego państwa odpowiedzialnie jest propagować prokreację nawet kosztem stworzenia patologii społecznej i powiększającą ubóstwo i materialne i umysłowe w imię idei 'obrony życia' - którą nie jest.
Znam chrześcijan pomagających braciom w wierze, niestety nie ma tam katolickich księży z Polski - Polscy księża zajmują się edukacją seksualną w szkołach podstawowych, potem już nie są zainteresowani wykształconymi przez siebie, chyba, że pod względem seksualnym.

Czyli sugeruje pan, że ta 15-latka powinna zabić swoje dziecko lub nawet dwoje dzieci jeszcze przed narodzeniem i to uczyniłoby ją i jej matkę szczęśliwą? Że niby by miały mniej ciasno więcej pieniędzy i pracę gdyby to zrobiła? A jaki byłby wpływ tego podwójnego zabójstwa na jej psychikę - nie wiadomo. A czy pytał chociaż pan ją czy żałuje tego że je urodziła? Może ona kocha te dzieci..
Nie wiem dlaczego pan te dwie dzielne kobiet i dwójkę dzieci,nazwał patologią społeczną - czy tylko dlatego że żyją w ubóstwie i trudnej sytuacji mieszkaniowej? Znam wielu porządnych, uczciwych, dobrych ludzi którzy żyją w ubóstwie.

Oni wszystkich, co sie z nimi nie zgadzaja i nie morduja wlasnych dzieci nazywaja patologia spoleczna...

cenzura prawych myśli bo ma byc tylko jedna lewacka prawda odrzucajaca człowieczenstwo. PO PRL dawal stanowiska wyzsze tylko agentom lewackim agentom spiochom

Od dzisiaj my zakładamy łańcuszki z krzyżami !!!

Brawo dla rektora, który kazał zdjąć krzyże w salach wykładowych. Więcej takich mądrych ludzi! Sale wykładowe są przestrzenią publiczną i umieszczanie w nich krzyży jednoznacznie wskazywałoby na profil ideologiczny uniwersytetu. Zapomina Pan, że Polska to nie tylko katolicy. Jeśli więc wieszamy krzyże,to powinny znaleźć się też symbole religijne innych wyznań. I wtedy będziemy mieli uczciwe dyskusje światopoglądowe. A co z osobami niewierzącymi? Zabronić uczestniczenia w zajęciach, a może wyrugować z uczelni? A przy okazji proszę nie określać wszystkiego, co nie jest po linii kościoła mianem lewicowo-liberalnej propagandy. To spore nadużycie. Jedynie słuszna linię już mieliśmy.A młodzież akademicka (i nie tylko) potrafi samodzielnie myśleć.

A ty zapominales ze krzyz to nie tylko katolicy, ale tez inne wyznania chrzescijanskie. Jesli sa wsrod studentow muzulmanie lub zydzi, to niech sobie wieszaja co chca...Ach, sorry, przeciez zydom przeszkadza krzyz w polu widzenia (krzyze w Oswiecimiu im przeszkadzaly - juz nie pamietasz, jak glosno protestowali?!), a i muzulmanin moglby sie nieco zdenerwowac, oni bywaja wybuchowi:-)
No tak, jedynie chrzescijanie (szczegolnie katolicy) mamy byc tolerancyjni i ulegli, zapomnialam...
Poza tym stosujesz idiotyczna wprost demagogie - nikt nie mowi o studentach, przeciez sie ich nie pyta o wyznanie, mowie sie o tym, ze na uczelni jest dozwolone spotkanie ze zbrodniarzem komunistycznym Baumanem, jest on podejmowany z honorami, a ksiadz nie jest wpuszczany do sal. To wg ciebie normalna symetryczna sytuacja? I tak, uczelnie sa siedliskiem lewacko-liberalnych ideologii, jesli o tym nie wiesz, to zapewne nigdny nie studiowales. Nawet na medycynie wpychali nam na sile zajecia z pewna sfrustrowana feministka, ktore nijak sie mialy do programu dla lekarzy, za to mialy na celu wmowic nam ze itsnieje jakas urojona walka klas i zmowa przeciwko kobietom, w ktorej my (jako przyszli lekarze) jestesmy agresorem!!...Nic to, ze ponad polowa z nas to byly dziewczyny, logika nigdy nie byla mocna strona lewicy...

Przeczytaj swoj tekst jeszcze raz, a najlepiej wez z soba do psychologa !!!
Diagnoza murowana - zaawansowa schizofrenia.
Na wszelki wypadek przeczytaj ksiazke "Czarna ksiega komunizmu" - dowiesz sie dokladnie do czego prowadzi "slodkie,madre wielokulturowe lewactwo" !!!!
Ale wizyte u psychologa tak czy inaczej uzgodnij !!!

Lewactwo i lewica, komuniści, socjaliści itp. totalniactwo opiera ich różnorakie teorie na podstawie wspólnej hipotezy: oni dzielą ludzkość na dwie części. Ludzie ogólnie – z wyjątkiem ich samych – tworzą pierwszą grupę. Zaś oni sami zupełnie, tworzą drugą część i najbardziej ważną grupę. Niewątpliwie jest to najfatalniejszym i najbardziej zarozumiałym wyobrażeniem, jakie kiedykolwiek pojawiło się w ludzkim mózgu !

Pragną oni i dążą do dyktatury okrężnymi drogami. Chcą oni nie mniej ni więcej, tylko odgrywać rolę Boga !

Ktoś pragnie więcej dowiedzieć się, kim oni są naprawdę i jakie są ich
prawdziwe, rzeczywiste cele ?

Ten esej, napisany ponad 150 lat temu, wyjaśnia kim oni są, czego chcą,
jakie są ich prawdziwe zamiary i cele. Nie był on napisany przez Kościół tylko przez francuskiego myśliciela, prawnika, ekonomistę, filozofa i polityka, Frederick'a Bastiata :

http://www.rodaknet.com/ksiazk...

Celem lewicy jest budowa świeckiego królestwa Bożego na ziemi :

http://www.fronda.pl/a/prof-ry...

A oto jak im idzie, co zbudowali, jakie rezultaty osiągnęli, i jak to jest
oceniane przez ich przeciwników :

https://www.youtube.com/watch?...

https://www.youtube.com/watch?...

Różnorodność na świecie stworzył Pan Bóg najpewniej po to, żeby
człowiek się nie nudził. Różnorodność to nie multi-kulti, to MIX.
Jak na świecie może być różnorodność, kiedy wszystko i wszystkich
zmiksujemy ? Co otrzymamy ? Czy nie coś na kształt zunifikowanego
Związku Radzieckiego ?

Dlaczego Izraelczycy mają nieustanne konflikty ze światem arabskim
ponad 1400 lat ? Czy Europejczycy chcą mieć to samo ? Jak może
skończyć się import Bliskiego Wschodu do Europy ? W jaki sposób
mogą ze sobą pokojowo współistnieć niekompatybilne kultury ?

Nie chodzi tylko o religię, czy się jest wierzącym, czy nie. Chodzi o to, jakie wartości wyznajemy, chodzi o moralność i etykę. Chodzi o kulturę współżycia społecznego jaką niesie ze sobą IDEA CHRYSTUSOWA = o kulturę chrześcijańską, przede wszystkim o konieczność postępowania przez wszystkich wg następującego "regulaminu" :

1. Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną.
2. Nie będziesz brał imienia Pana, Boga swego, nadaremnie.
3. Pamiętaj, abyś dzień święty święcił.
4. Czcij ojca swego i matkę swoją.
5. Nie zabijaj.
6. Nie cudzołóż.
7. Nie kradnij.
8. Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu.
9. Nie pożądaj żony bliźniego swego.
10. Ani żadnej rzeczy, która jego jest.

A co ? Chce zabijać i kraść ? Zapylać wszystko co się rusza i na drzewo
nie ucieka ? Chce prawa, które nie będzie bazowało na DEKALOG-u ? Nie wie, że fundamentem sprawiedliwości jest DEKALOG ? Że prawo
MUSI strzec podanych wartości aby panowała sprawiedliwość ?
Że pierwszym obowiązkiem władców jest sprawiedliwość, co im
nakazuje Biblia i Jezus Chrystus ? Że aby w społeczeństwach panowała
sprawiedliwość, ludzie zaczęli wprowadzać prawo, jej narzędzie ?

To wprost nie do wiary, że są tacy głupi ludzie jak nika 22, którzy nie
rozumieją, o co chodzi w chrześcijańskiej kulturze współżycia między
ludźmi, mimo, że na ogół trzymają się zasad tej kultury, wiedzą, że
złodziejstwo to zło, że zabójstwo niewinnego to zło, że nieszanowanie
rodziców to zło itd., że to wynika z DEKALOGU, że On jest fundamentem moralności i etyki. Jak można nie rozumieć, że Chrystus to miłość, Prawda, sprawiedliwość, dobro i piękno ? Symbolem tych wartości jest Krzyż. Odwrócenie się od Krzyża to odwrócenie się od tych wartości.

https://www.youtube.com/watch?...

JP II dekady temu prognozował konfrontację Prawdy i anty-Prawdy,
jeszcze kiedy był kardynałem :

„ Stoimy w obliczu największej konfrontacji, jaką kiedykolwiek przeżywała ludzkość (...) Stoimy w obliczu ostatecznej konfrontacji między Kościołem i anty-Kościołem, Prawdą i anty-Prawdą, Ewangelią a jej zaprzeczeniem (...) jest to czas próby (...) w pewnym sensie test na dwutysiącletnią kulturę i cywilizację chrześcijańską, z wszystkimi jej konsekwencjami: ludzką godnością, prawami osoby, prawami społeczeństw i narodów. ”

Mamy teraz właśnie tę konfrontację. Jest to konfrontacja DOBRA ze
ZŁEM, Prawdy i anty-Prawdy.

Totalitaryzm kulturowy <= Marksizm Kulturowy <= "Szkoła Frankfurcka".

http://wmeritum.pl/czym-marksi...

Dlatego.

Religią komunistów jest władza bo przecież nie idea Chrystusowa.

Komuniści mordowali dlatego Żołnierzy Wyklętych bo to byli przede
wszystkim Rycerze Chrystusowi, obrońcy Chrześcijaństwa jak Jagiełło,
król Jan Sobieski, Kościuszko, Pułaski, Żołnierze Andersa, AK,
Powstańcy Warszawscy itd. itd.

Łajno na polskich uczelniach to przecież stalinowski nawóz historii.
Istotą komunizmu, jego jądrem, jest KŁAMSTWO, a nie Prawda.
Dla tego łajna Prawda to największy wróg, oni Prawdy boją się tak
samo jak diabeł święconej wody.

" Po owocach ich poznacie ."

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl