niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
27 lipca 2017

100 dzieł Beksińskiego zagości w stolicy

Dodano: 19.03.2017 [14:53]
100 dzieł Beksińskiego zagości w stolicy - niezalezna.pl
foto: mat.pras.
Fundacja „Beksiński” zaprasza od jutra (20.03) do Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie na wystawę prac słynnego malarza z Sanoka. ​Pieczę nad bogatym dorobkiem artystycznym autora sprawuje Muzeum Historyczne w Sanoku, które udostępniło ponad sto dzieł artysty na rzecz jedynego w swoim rodzaju, ogólnopolskiego tournee wystawy „Beksiński Nieznany”.

Wydarzenie daje niepowtarzalną szansę zobaczenia nie tylko znanych obrazów artysty, ale również fotografii (1955-1960), fotomontaży i grafik komputerowych (1996-2004). Nowoczesny charakter wydarzenia oddaje projekt wykorzystujący technologię virtual reality (wirtualnej rzeczywistości), który pozwala „wniknąć” w obrazy Beksińskiego, wejść do jego świata i chłonąć go wszystkimi zmysłami. To transcendentne doświadczenie pomaga odkrywać nowe znaczenia, symbole i odniesienia, które skłaniają do ponownej, acz pogłębionej próby interpretacji i odczytywania dzieł artysty. Doskonałe uzupełnienie wystawy stanowi pokaz mappingu, filmy dokumentalne o artyście oraz interesujący cykl wykładów prowadzonych przez Ewę Barycką z Fundacji „Beksiński”.

Wystawę będzie można podziwiać w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie do 9 kwietnia 2017 roku.
Autor: Źródło: ,
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl