niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
27 lipca 2017

Poznańskie Misterium Męki Pańskiej – największe widowisko pasyjne w Europie

Dodano: 19.03.2017 [15:04]
Poznańskie Misterium Męki Pańskiej – największe widowisko pasyjne w Europie - niezalezna.pl
foto: Marcin Melanowicz (mat.pras.)
W sobotę 8 kwietnia, dzień przed Niedzielą Palmową na Placu pod Dzwonem Pokoju na Cytadeli Poznańskiej będzie można obejrzeć Misterium Męki Pańskiej – największe widowisko pasyjne w Europie. Spektakl zgromadził do tej pory ponad milion osób z Polski i ze świata.

Misterium rozpocznie się o godzinie 20. Dwie godziny wcześniej odbędzie się msza św. w kościele salezjanów na poznańskich Winogradach, w której wezmą udział wszyscy aktorzy w strojach scenicznych i stamtąd przejdą bezpośrednio na Cytadelę. 

Spektakl trwa 80 minut, jest otwarty dla wszystkich, a wstęp jest bezpłatny. Tegoroczne Misterium Męki Pańskiej dedykowane jest jubileuszowi 100 lat objawień Najświętszej Maryi Panny w Fatimie.

Udział w Poznańskim Misterium Męki Pańskiej to niesamowite, duchowe przeżycie. To swoista podróż do czasów sprzed 2000 lat - żywe zetknięcie z pasją, z wiarą, z ostatnimi chwilami życia i ze śmiercią Jezusa Chrystusa. To czas na refleksje nad sobą i swoim życiem. Moim celem, jako twórcy spektaklu, było sprowokowanie duchowej przemiany widza i myślę, że to mi się udało.

– mówi Artur Piotrowski, reżyser i pomysłodawca Poznańskiego Misterium Męki Pańskiej.

 W przedstawieniu gra ponad 300 aktorów ubranych w stroje stylizowane z epoki Chrystusa. W zeszłym roku, na nasze specjalne zaproszenie, w spektaklu wzięło udział trzech więźniów osadzonych w Zakładzie Karnym w Koziegłowach pod Poznaniem. Było to niezwykłe wydarzenie, które zapoczątkowało przeminę wewnętrzną tych osób i w efekcie wszyscy nawrócili się.

– dodaje.

Jeden z osadzonych, skazany na ponad 20 lat więzienia przeszedł głęboką duchową przemianę. Okazane serce, zainteresowanie i co najważniejsze zaufanie, sprawiły, że znalazł sens w życiu.

Jak co roku nastrój powagi i skupienia pogłębi przejmująca muzyka poważna oraz reflektory lotnicze. Na scenografię składać się będzie wiele monumentalnych elementów wykonanych przez artystów Akademii Sztuk Pięknych z Poznania, m.in. brama Jerozolimy, wieczernik wzorowany na fresku Leonarda Da Vinci „Ostatnia Wieczerza” czy dwukondygnacyjny pałac Piłata. Podczas Ostatniej Wieczerzy rozdanych zostanie tysiąc bochenków okrągłego, pszennego chleba, wypieczonego specjalnie na potrzeby Misterium. Scenę finałową umocni obraz Jezusa Miłosiernego, z serca którego rozejdą się laserowe promienie oraz niezwykła, uczuciowa scena wprowadzająca papieża Jana Pawła II w wykonaniu Tancerzy. 

Więcej informacji na stronie projektu. 

Autor: Źródło: ,
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

czy TVP bedzie transmitowac.....skoro na transmisje zabawy w Sylwestra pod Tatrami byly srodki to I na tak piekna Pasje tez sie znajda,bo musza moim skromnym zdaniem

Trzeba tym co zapomnieli przypomniec DLACZEGO po karnawale jest post

Telewizja TRWAM na pewno będzie przeprowadzała transmisję, będzie możliwość oglądania przez internet, tak myślę. Ja mam tel. TRWAM, dlatego oczekuję tego spektaklu.

Leda
Telewizja TRWAM na pewno będzie przeprowadzała transmisję, będzie możliwość oglądania przez internet, tak myślę. Ja mam tel. TRWAM, dlatego oczekuję tego spektaklu.

Z całą pewnością. Nie wyobrażam sobie , aby w państwie wyznaniowym takiej transmisji by nie było. Wszak p.Szydło otrzymała nagrodę za "wprowadzenie w życie Nauki Kościoła". Obok doktora Chazana i Radia Maryja. Uroczystość odbyła się w siedzibie Ministerstwa Rozwoju (?) w końcu w świeckiej instytucji. Już dzisiaj w niedzielę w TVP1 do godzin południowych same programy o charakterze religijnym. A z przypominaniem proszę się wstrzymać: póki co w Polsce mieszkają również ludzie innych wyznań czy osoby bezwyznaniowe. Mieliśmy juz w Polsce jedynie słuszna ideologię. Czy mam przypomnieć, jak sie to skończyło? Zresztą wg ostatnich sondazy PIS bardzo mocno stracił na popularności. Tylko tak dalej.
Pozdrawiam

nika22
głupoty piszesz, trolka ? co tu robisz komentując arcy - chrześcijański spektakl. Nikt cie nie zmusza do czegokolwiek, chodzenie do kościoła nie jest obowiązkowe. Co ma piernik do wiatraka z tymi nagrodami premier Szydło, wiadomo, że jest katoliczką praktykującą, ma syna już diakona, chwała Jej za to. Nareszcie ten rząd stawia na nogi wartości jakie powinny obowiązywać każdego człowieka, nawet ateistę. To właśnie nie podoba się lewakom, jakie ty wyznajesz wartości, opluwanie kościoła ?, opluwanie Polski bo wygrali nie twoi POpaprańcy, którzy wszystko psuli co im wpadło w ręce?, hołdujesz zasadzie - wszystko bez hamulców moralnych ? no to gratuluję zjeżdżania po równi pochyłej. Jeszcze raz powtórzę, co tu robisz. Wyżywaj się w swoim (niemieckim)Onecie.

cieszą takie wiadomości i wydarzenia :))) w przeciwieństwie do Lewackich-szatańskiej " Klątwy "

Apeluje i nawet proszę was-Polacy-Rodacy!!!!!!!!
Podpisujcie petycję o Odebranie Koncesji Telewizji-TVN,TVN-24.Zróbcie to koniecznie bo zjedzą nas te Zachodnie lewackie media!!!!Jest obecnie 33.865 podpisów a potrzeba 50.000 tysięcy podpisów!!!!!))))))), czy zrozumieliście o co chodzi?
Oto Link:http://www.citizengo.org/pl/37148-petycja-o-odebranie-koncesji-stacji-telewizyjnej-tvn-i-tvn24-zwracam-sie-do-krrit-o-odebranie
Pozdrawiam Was Rodacy-Polacy w Kraju i za Granicą!!!
Ps. Słyszalem od Znajomych w Chicago- cały czas powtarzaj a to jak mantrę że Kardynał Cupich( od niedawna nominowany na kardynała w Watykanie co cała lewacka grupa w ilości 80 osób na czele z Majorem Miasta Emnmanuelem wyjechali na tą uroczystość razem z przyszłym nominowanym Kardynalem!!!) Dziś teraz LIKWIDUJĄ KOŚCIOŁY PRZEZ POLAKÓW NOTA-BENE WYBUDOWANE!!!!.WŁAŚCIWIE TO NIE POWINNA BYĆ WŁAŚNOŚĆ Archidiecezji CHICAGOWSKIEJ -TO JEST PRAWDOPODOBNIE PRZEKRĘT PRAWNY I TO DUŻEGO KALIBRU, bo to powinna pyc własność Społeczności katolickiej w Chicago !!!No właśnie tak się teraz dzieje że zamiast PRAWO to teraz jest BEZPRAWIE I dlatego nie pozwólmy na to,sprzeciwiajmy się i piszmy Petycję a w Chicago jest Apem aby nie dawać na tacę jak nie wstrzymają Sprzedaży Kościoła Św. Wojciecha!!!To tyle i aż tyle !!!!
Szczęść Wam Boże Polacy-Rodacy!!!!

8 kwietnia jest dzień przed niedzielą palmową, a nie tydzień przed, proszę poprawić.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl