niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
25 czerwca 2017

Konsumenci drugiej kategorii

Dodano: 19.03.2017 [09:33]
 Konsumenci drugiej kategorii - niezalezna.pl
foto: Archiwum GPC
W końcu potwierdzony został fakt intuicyjnie znany niemal każdemu – sprzedawane w naszym regionie produkty zachodnich producentów zwykle są gorszej jakości niż ich odpowiedniki na zachodzie Europy.

Sklepy z „chemią z Niemiec” nie wzięły się z niczego, a opowieści, że ubrania wyprane w kupionym w Niemczech proszku są czystsze i pachną dłużej, nie są ludową mitologią, lecz wynikają z obserwacji. Różnice w jakości i składzie produktów wykazały badania laboratoryjne, m.in. to, że napoje sprzedawane w Polsce słodzone są syropem glukozowo-fruktozowym, którego spożycie uważa się za jedną z głównych przyczyn epidemii otyłości, w zachodniej Europie natomiast droższym i mniej szkodliwym cukrem. Standardowa narracja usprawiedliwiająca niskie koszty pracy w Polsce, mówiąca, że „zarabiacie mało, ale za to macie niskie ceny”, legła w gruzach. Mamy niskie ceny, bo konsumowane przez nas produkty są drugiej kategorii. Skoro podobny problem mają Czesi, Słowacy i Węgrzy, rysuje się obszar wspólnego działania w ramach Grupy Wyszehradzkiej. Niedopuszczalne bowiem jest, by nasz region był traktowany jako „Europa drugiej jakości”.
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Niestety zapomina się, że to działa też w drugą stronę. W niejednej polskiej firmie sprawa ma się tak, najlepsze jakościowo wyroby po kontroli idą na eksport reszta to "kraj". Sami siebie dyskryminujemy.

Niestety Pan Jarosław Kaczyński tego nie zauważył, i Polska nie przyłączyła się do grupy Wyszechradzkiej w sprawie tego protestu przeciw śmieciowej jakości żywności. Dlatego też Węgry głosowały za Tuskiem. Nie opłaciło się.
Argument że polskie firmy też produkują żywność byle jakiej jakości to też argument pudło. Bo jeśli zobaczymy ile firm żywnościowych jest w obcych rękach, to powinniśmy chronić zdrowie Polaków i innych nawet zagranicznych odbiorców, a nie chronić tych którzy trują.

A cóż w tym niezwykłego? Każdy rozsądny człowiek zdawał sobie sprawę od dawna, że Europa Środkowo-Wschodnia ma być dla Zachodu dostarczycielem taniej siły roboczej i rynkiem zbytu dla towarów drugiej jakości. Najwyższy czas, aby pokazać, że się przeliczyli.

Dziwi mnie, że ten temat w Polsce jest, ale raczej na uboczu. Widać jakie pojęcie mają rządzący o zdrowiu. Nie słyszeli o takim przysłowiu: " w zdrowym ciele zdrowy duch"? Oj Polacy, boli mnie, to, ze was to nie boli.

Jak taki duży problem to gdzie odpowiednie instytucje, laboratoria, sanepid itd. Dlaczego nie ma odpowiednika w USA choćby USDA. Kazdy produkt winien być przebadany a norny powinny określać co wolno a co nie.

Polska pasta do zebow Polena cena 2zl złodziej za łapówke L.sprzedał Polene Niemcóm,cena po niemiecku 11 zł kiedy zaczeli uzupełniać paste do zebow tanim glikolem technicznym z holandii cena obizyli do 6 złotych.Odrobina takiej chemi połknieta powoduje kłopoty żąłądkowe.Niemcy bez skrupułów zastosowali plan eksterminacji Polaków i w pascie do żebów dokładaja odpady chemiczne jakies zwiazki fosforowe bo badajac odczynnikami z akwarium roztwor pokazuje bardzo duzo fosforanów.

same farmazony,płacimy tyle samo..nikt nie wie ile kosztuje na zachodzie paliwo?tępe łby,płacimy tyle samo za gorsze i mniejszą ilość

Ciekawe, jak ludzie podziękują, kiedy ceny skoczą dwukrotnie...

Skocz sobie na swoj ruski leb z palacu kultury, gnido, ludzie na pewno podziękują. To bylby chyba jedyny dobry czyn w twoim nedznym zyciu.

Spie...na łonet ubecki sy.
Już wam dziękujemy teraz do pierdla!!!!!!!

pytaj newsweeka urbana i lisa

Ten problem nie ma byc dyskutowany w Polsce , czy Czechach, Slowacji - to jest problem ktory musi byc glosno podniesiony w EU-Plenum . W obecnosci wszystkich euro-oslow, tak oslow a przede wszystkim junckera, timmermannsa , tussska, tego belgiskiego geja jak mu tam Van... : to nie moze byc sprawa konsumentow - to jest sprawa ROWNOPRAWNYCH OBYWATELI UNII EUROPEJSKIEJ.

Nie kupować od firm które oszukują. U nas nie będzie chyba
problemów z pakowanie proszków? Po zniszczeniu polskich producentów niektóre ceny wzrosły trzykrotnie

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl