niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
27 lipca 2017

Chuck Berry nie żyje

Dodano: 19.03.2017 [09:25]
Chuck Berry nie żyje - niezalezna.pl
foto: By Masahiro Sumori - Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=2220700
W wieku 90 lat zmarł w sobotę Chuck Berry, słynny amerykański muzyk, legenda rock and rolla. O śmierci artysty poinformowała policja w amerykańskim stanie Missouri. Muzyk zmarł w swej rezydencji w pobliżu St. Louis.

- Ze smutkiem potwierdzamy, że Charles Edward Anderson Berry, lepiej znany jako legendarny muzyk Chuck Berry, nie żyje - podała policja. Poinformowała także, że nieprzytomnego Berry'ego znaleziono w sobotę wczesnym popołudniem czasu lokalnego. Próba reanimacji nie powiodła się. Na miejscu stwierdzono zgon artysty.

Chuck Berry urodził się 18 października 1926 roku w St. Louis. Był uznawany za jednego z pionierów rock and rolla, znakomitego kompozytora, wokalistę i najlepszego gitarzystę swych czasów. Był twórcą takich przebojów jak „Roll Over Beethoven”, „School Day”, „Rock and Roll Music”, „Sweet Little Sixteen” i „Johnny B. Good”.

Jego twórczość miała ogromny wpływ innych artystów, m.in. Boba Dylana oraz zespoły The Beatles i Rolling Stones. 

Chuck Berry był najlepszym muzykiem rockowym w historii

- napisał na Twitterze Bruce Springsteen, słynny amerykański gitarzysta, piosenkarz i kompozytor rockowy.

Za swój dorobek artystyczny Berry został uhonorowany prestiżową nagrodą muzyczną Grammy. W 2017 roku miał się ukazać jego nowy album, pierwszy od czterech dekad. 
Autor: Źródło:
DZIAŁ: ,
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Z całym szacunkiem dla Niego i Jego twórczości ale Chuck Berry nie był jedynym. W tym samym czasie kiedy zaczynał, wczesne lata 50-e, gatunek zwany rockabilly kwitł pełnym rozmachem. Utwór "Blue suede shoes" mówi coś? A przedtem, w latach 40-ych był jeszcze ktoś taki jak Bob Wills.
Nie brałbym specjalnie do serca tego co powiedział Lennon.
Ja mówię, że zamiast "rock and rolla" można używać nazwy Carl Perkins.

Niewątpliwie był królem rocka, a nie Elvis. Na jego utworach wywindowali sie na szczyt Stonsi, a póżniej sami skomponowali hit nr 1 Satysfaction. Elvis był królem ale białego rocka, który wyrósł z czarnego

Bez przesady. Na 26 studyjnych albumów "Stonsi" nagrali tylko 4 utwory Chucka Berry'ego. To co grał Chuck Berry nazywane było Rythm and Blues. Nie ma i nie było czarnego Rock and Rolla. Ten gatunek myzyki był stworzony przez białych dla białych i powstał z wymieszania country i bluesa odpowiednio w stosunku 1:2.
Elvis był i w dalszym ciągu jest królem rock and rolla. To są słowa samego Johna Lee Hookera.

Przesadzasz to ty. Nie o arytmetyke ilości utworów tu chodzi ani nie o nazwę tej muzyki tylko o odczucia ludzi . Jeżeli tak uważasz twoja sprawa, ja jednak pozostanę przy swoim zdaniu. Chuck Berry był królem rocka i tyle.Dwa najbardziej znane zespoły w latach 60-tych wykonywały jego "kawałki" Stonsi i Beatlesi. A Presleya to zostawmy w spokoju, kto z najlepszych grał jego utwory?

Ktos tu zacytował wypowiedz Lenona "Jeśli byś chciał zmienić nazwę rock and rolla na inną to tylko na Chuck Berry" To znaczyłoby, że On był najważniejszym muzykiem rocka w historii.

Czy był wierzący, czy oddał swoje życie Jezusowi, bo tylko w Nim jest zbawienie i jest jedyną drogą do wieczności z Bogiem? Oby, bo w przeciwnym razie szkoda człowieka.

Nie byl wierzacy a na sniadanie zjadal biale noworodki.
Zal mi cie czlowieku.

John Lennon mawiał:

"...if You tried to give rock and roll another name, You might call it "Chuck Berry"."

Odpoczywaj w Pokoju Chuck.

https://www.youtube.com/watch?...

i pamiętne nagranie: tu Chuck, "manager-conductor":) gości Ettę James":

https://www.youtube.com/watch?...

Dzieki takim ludziom jak Chuck Berry lubi sie Ameryke.
R.I.P

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl