niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
25 czerwca 2017

​Unia ucieka od reformy

Dodano: 18.03.2017 [22:48]
​Unia ucieka od reformy - niezalezna.pl
foto: arch. GPC
Za tydzień w Rzymie spotkają się liderzy UE, aby uczcić 60. rocznicę podpisania traktatów, które powołały EWG. Będę tam również ja jako przedstawiciel prezydium Parlamentu Europejskiego. Będzie celebra, padną wzniosłe słowa. Problem jednak w tym, że od proeuropejskich deklamacji jedności w Europie nie przybędzie. Rzymska góra urodzi więc unijną mysz i znów eurosceptycy będą szydzili. Prawdę mówiąc, trudno im się dziwić, bo w ostatnich latach UE dała wystarczająco dużo powodów, żeby z niej kpić. Gorzej: największym wrogiem Unii nie są wcale oni, euronegatywiści, lecz... sama Unia. Arogancja elit UE, przekonanie, że mają one monopol na mądrość, pogarda dla procedur demokratycznych, brak mandatu pochodzącego z wyborów, narzucanie własnej woli państwom biedniejszym czy po prostu nowym krajom członkowskim, nagminne łamanie procedur i własnych zobowiązań, decydowanie o losach narodów ponad ich głowami – choć w ich imieniu... Ten katalog grzechów elit Unii jest bardzo długi. Tym bardziej więc Europa potrzebuje reformy, co od roku, od brexitu, powtarza Jarosław Kaczyński. Jednak od decyzji o tych reformach UE ucieka. W stolicy Italii też one nie zapadną.
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Europa federalna, żelazną ręką rządzona z Brukseli w interesie Berlina? Czy Europa Ojczyzn - "równych z równymi"?

Ta pierwsza umiera na naszych oczach i nic jej już nie uratuje, ta druga ma przed sobą przyszłość.

A grób dotychczasowej "Europie" zacząła kopać Frau Merkel latem 2015 i "radośnie" kontynuje swe dzieło, z wielką pomocą premierów Holandii i Turcji.

ZAPRASZAM na detale czekającej "Europę" katastrofy - http://prognozydocenta.salon24...

Ciekawy artykuł. Nawiązując do Pańskiego komentarza na tej stronie, to być może, kiedyś, na gruzach obecnego eurokołchozu powstanie Europa Ojczyzn, choć mi wydaje się to mało prawdopodobne. Moje odczucia są takie , że idea Europy Ojczyzn została pogrzebana dokumentnie przez postmarksistów i ich sympatyków, którzy niezmiennie w imię wolności odbierają tą wolność a w imię człowieka ("nowego człowieka") niszczą wszystko, co w ludziach najbardziej ludzkie.
Reformowanie obecnej UE to jak uczynienie z feministki pełnowartościowej kobiety, czyli matki, żony i strażniczki ogniska domowego;) Oczywiście, to ostatnie zdanie to pewna i zamierzona prowokacja z mojej strony. Ale myślę , że rzeczywistość i jej realia dobrze oddaje.

wpierwej musieli by ogłosić upadłość homosovieticus pederasticus... i dopiero wtedy można by było oczekiwać od feministki pełnowartościowej kobiety... lecz niestety w tych współczesnych europejskich warunkach jest to tak mało prawdopodobne... jak mało prawdopodobne jest powstanie Europy Ojczyzn... albo zmuszenie Angeli Merkel czy Hillary Clinton do noszenia na codzień sukienki zamiast spodni...

Po wizycie Merkel w USA może się to zmienić diametralnie, a zależy ta arogancja również od postawy państw członkowskich, czy chcą być niewolnikami elit, czy tez chcą stanowić same za siebie.

No, prosze tylko logicznie pomyslec: po co Niemcy mieliby reformowac Unie Europejska skoro jest to wlasciwie Unia Europejska narodu Niemieckiego i w ich odczuciu funkcjonuje dobrze?

A swoja droga trzeba przyznac, ze dzialajac swiadomie i konsekwentnie, wykorzystujac sklonnosc malych i nader licznie w tej Unii reprezentowanych tuskow do korupcji i brania jurgieltu, Niemcy doprowadzily Unie do calkowitego wobec siebie posluszenstwa!

Powstala sytuacja rownowazna problemowi kwadratury kola poniwaz zaden narod europejski nie jest gotowy do zaakceptowania modeli federacji, ale tez i modeli konfederacji. Tymczasem podzielone i slabe w pojedynke ekonomicznie panstwa Europy ulegna marginalizacji wobec naporu USA czy Chin. Bawcie sie dalej, czcigodni mezykowie stanu!

kwadratura koła to za mało powiedziane... to je wyrachowana na siłę wymuszana kwadratura jaj...

Nie ucieka,oni będą walczyć do ostatniego agenta STASI

A kto niby ma ten Eurokolchoz reformowac ? Panujaca tam niepodzielnie Makrela ? Ryzy Kundel, jej podnozek ? Szympans Timmermans ? A moze rozmemlany pijak Juncker ?

A Schulze?

Ja zaczynam szydzić już teraz;) A nie mówiłem?;P I nie przestane szydzić, bo pewny jestem, że będę miał ku temu tylko więcej okazji:))))
A Panu, Panie eurokrato, polecam Modlitwę o Pogodę Ducha;):
"Boże, użycz mi pogody ducha,
Abym godził się z tym, czego nie mogę zmienić,
Odwagi, abym zmieniał to, co mogę zmienić,
I mądrości, abym odróżniał jedno od drugiego." :))))))

Niemcy wprowadzajac UE dwoch szybkosci probuja de facto odtworzyc struktury z XIX wieku.

Zachod, tym razem niemiecki.

Wschod, Rosja.

I srodek do podzielenia i zlikwidowania.

A wtedy zapanuje Russogermania.

Jeżeli Komisji Europejskiej Narodu Niemieckiego uda się odblokować Polskę, to będzie to jednocześnie akt samobójczych Unii Europejskiej Narodu Niemieckiego i moment zwrotny dla ogłoszenia wyjścia Polski z jej struktur. Ale w końcu Polska nigdy nie chciała być częścią Cesarstwa...

a gdzie ucieka?...

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl