niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
25 czerwca 2017

Kwiatkowski triumfuje w Mediolan-San Remo

Dodano: 18.03.2017 [19:31]
Kwiatkowski triumfuje w Mediolan-San Remo - niezalezna.pl
foto: Wei Yuet Wong/commons.wikimedia.org
Po zaciętej walce Michał Kwiatkowski z grupy Sky wygrał wyścig kolarski Mediolan-San Remo.To pierwszy z pięciu najbardziej prestiżowych klasyków, tzw. monumentów kolarstwa.

Drugi był aktualny mistrz świata Słowak Peter Sagan (BORA). Trzecie miejsce zajął Francuz Julian Alaphilippe (Quick-Step), który stoczył emocjonującą walkę na finiszu z Kwiatkowskim i Saganem.Peleton dotarł na metę pięć sekund za najlepszą trójką.

Mediolan-San Remo jest najdłuższym jednodniowym wyścigiem w sezonie. W tegorocznej edycji kolarze pokonali dystans nieco krótszy niż w poprzednich latach - 291 km, wspinając się w końcówce tradycyjnie na dwa podjazdy - Cipressa i Poggio.

Z Polaków dotychczas najlepiej spisywał się Zbigniew Spruch, który dwukrotnie finiszował w czołowej dziesiątce - był trzeci w 1999 i czwarty w 2000 roku. W sobotę rozegrano 108. edycję tego prestiżowego wyścigu.
Autor: Źródło: ,
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

BRAVO KWIATEK JEST WIELKI

Brawo Kwiatek! Coco jambo i do przodu :)

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl