niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
25 czerwca 2017

Justyna Kowalczyk najlepsza w Birkebeinerrennet!

Dodano: 18.03.2017 [12:32]
Justyna Kowalczyk najlepsza w Birkebeinerrennet! - niezalezna.pl
foto: oskar karlin from stockholm, sweden/creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/deed.en
Justyna Kowalczyk wygrała zaliczany do cyklu Visma Ski Classics maraton Birkebeinerrennet, który rozegrano na liczącej 54 kilometry trasie z Reny do Lillehammer.

Polka zdominowała rywalizację pań. Druga Norweżka Britta Johansson Norgren na mecie w Lillehammer pojawiła się ze stratą 4.14,9. Trzecia była Japonka Masako Ishida - 5.03,5 straty.

Maratony mają długą tradycję, jednak cykl Ski Classics do życia powołano w 2011 roku. W wyścigach zawodowcy startują razem z amatorami. Wśród uczestników nie brakuje narciarzy mających doświadczenie w rywalizacji na tradycyjnych dystansach.

To trzecie zwycięstwo Kowalczyk w zaliczanych do niego zawodach. W 2015 roku wygrała Bieg Wazów, a w 2016 Arefjaellsloppet. W drugiej z tych imprez, rozgrywanej w Szwecji na dystansie 55 km, wystąpi 25 marca.

Podopieczna trenera Aleksandra Wierietielnego wierzy, że dzięki maratonom lepiej przygotuje się do przyszłorocznych igrzysk olimpijskich w Pjongczangu. 
Autor: Źródło: ,
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

POkacapska gwiazdeczka, która przestała się szprycować. Te biegi z amatorami to są teraz sukcesy sportowe ?

Justynko, z SYMBICORTEM nie wygrasz! Zniesmaczeni Szwedzi nieśmiało dali już o tym znać mając na celu uczciwą rywalizację swoich zawodniczek. Czas na pozostałe kraje biorące udział w biegach narciarskich. Działając razem może wreszcie czegoś, oczyszczającego dokonają.

Przyznaję rację za to zdanie o uczciwości rywalizacji bez wspomagań farmakologicznych wziewnych.Jednak nic się nie zdziała dopóki się nie przegoni tej mafijnej sitwy zarządzającej związkiem . To właśnie oni degradują ten sport a przynajmniej jej uczciwą rywalizację bo to skandynawska banda złożona z medalowych koksiarzy. To trzeba rozwalić z hukiem wybierając na najwyższe stanowiska nie Norweskich działaczy czy skandynawskich czy nawet rosyjskich.Ci ludzie niszczą dosłownie ten sport i to muszą zmienić pozostali udziałowcy w trybie pilnym.

Justyna na litość boską ,nie pisz do GW.
Ten brukowiec jest antypolski.
Idz tą drogą,którą idzie znakomity piłkarz Błaszczykowski.

Eee tam, co to za sukces pośród amatorów. Justynka powinna zająć się już wyszywaniem góralskich serdakow i parzenic na portrkach...no chyba, że BrUnek zabierzą ją gdzieś na polowanie

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl