Komandosi z Lublińca szkolili „Zawiszaków”

flickr.com

W 15. Giżyckiej Brygadzie Zmechanizowanej im. Zawiszy Czarnego (15. BZ) zakończyło się trwające od poniedziałku szkolenie żołnierzy plutonów ochrony i odwodowego z Zespołem Doradców Wojsk Specjalnych, przygotowujące do realizacji zadań w ramach VI. Zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Afganistanie. 

Jak informuje oficjalny portal 15. BZ, celem szkolenia z operatorami z elitarnej Jednostki Wojskowej Komandosów z Lublińca było przygotowanie żołnierzy ze składu plutonu ochrony i plutonu odwodowego do występowania w roli eskorty doradców i osób ważnych (VIP) oraz do występowania w roli instruktorów, prowadzących zajęcia ze szkolenia ogniowego. 

Przyszli instruktorzy pod okiem komandosów z JWK doskonalili zarówno umiejętności metodycznego prowadzenia zajęć dla pozostałego stanu osobowego kontyngentu, a także szkolili się w zakresie bezpiecznej pracy z bronią i bezpiecznego obchodzenia się z nią na dystansie 5-25 m oraz taktyki, związanej z podstawowym planowaniem i realizacją przedsięwzięć z zakresu ochrony osobistej – czytamy na portalu.

Najważniejszym elementem szkolenia dla żołnierzy plutonów był jednak trening z zakresu procedury „Guardian Angel”, w tym działanie typu awaryjnego w sytuacji zagrożenia „Green on Blue”, „Insider Therat (Insider Attack)” tzn. zagrożenia, z którym żołnierze mogą spotkać się podczas wykonywania zadań w rejonie odpowiedzialności PKW – informuje 15. BZ. 
Źródło: MON,DG RSZ,15 BZ

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Dziś Dzień Niepodległości Kazachstanu. Ambasador tego kraju udzielił wywiadu TV Republika

/ TV Republika

Margułan Bajmuchan, ambasador nadzwyczajny i pełnomocny Republiki Kazachstanu w Polsce, rozmawiał z Adrianem Stankowskim z TV Republika. Było wiele o wspólnej historii i o przyszłości stosunków polsko-kazachskich, ale w którymś momencie pojawił się też wątek śp. Marii Kaczyńskiej.

16 grudnia 1991 r. Kazachstan ogłosił niepodległość i stał się państwem formalnie niezależnym od Związku Sowieckiego.

Zachęcamy do obejrzenia rozmowy o fascynującym kraju, który zamieszkuje ponad 120 narodowości, w tym wieku Polaków.

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl