niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
27 lipca 2017

Przygotujmy się na leczenie imigrantów

Dodano: 17.03.2017 [15:49]
Przygotujmy się na leczenie imigrantów - niezalezna.pl
foto: Adrian Grycuk; creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/pl/deed.en
Polski system opieki zdrowotnej musi być przygotowany na wzrost zachorowań na gruźlicę lekooporną. Zagrożenie może przyjść z migrantami ze Wschodu, gdzie notuje się duży odsetek chorych na tego typu gruźlicę – alarmują specjaliści.

W krajach byłego Związku Sowieckiego niepokojąco wzrasta liczba chorych na bardzo niebezpieczny rodzaj gruźlicy opornej na większość leków. Cierpi na nią niemal co piąty pacjent chory na gruźlicę. Powyżej postsowieckiej średniej znajduje się Ukraina. Gruźlica dotyka niemal 90 na 100 tys. mieszkańców tego kraju (średnia w Unii Europejskiej to 11,9 chorych na 100 tys. osób). Jedna trzecia z nich choruje na jej lekooporny typ.

Dyrektor Instytutu Gruźlicy i Chorób Płuc prof. dr hab. n. med. Kazimierz Roszkowski-Śliż zwraca uwagę, że emigranci z Ukrainy mogą spowodować w Polsce wzrost zachorowań na gruźlicę lekooporną. – Jeżeli według rządowych informacji w Polsce przebywa około jeden milion obywateli Ukrainy, to możemy się spodziewać, że wśród nich jest 400 chorych na gruźlicę, z tego 120 to chorzy na gruźlicę lekooporną – szacuje prof. Roszkowski-Śliż. Podkreśla, że taka liczba chorych stawia nowe wyzwania przed systemem ochrony zdrowia. – Trzeba podjąć działania prewencyjne – mówi dyrektor Instytutu.

Do tej pory w Polsce cierpiący na gruźlicę lekooporną nie stanowili nawet jednego procenta wszystkich chorych na różne rodzaje gruźlicy. W 2015 r. lekarze stwierdzili 35 przypadków gruźlicy lekoopornej. Nie odnotowano żadnego przypadku choroby opornej na wszystkie leki. Niestety w naszym kraju obserwuje się wzrost zachorowań. W ubiegłym roku odnotowano 44 takie przypadki.

Więcej w dzisiejszej "Gazecie Polskiej Codziennie".
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Skoro Polacy niech chcą się szczepić dobrowolnie to trzeba ich jakoś podejść w inny sposób. Trzeba sprowadzić chorych ukrów i inne dziadostwo, a Polacy sami chętnie zapłaca za szczepienia. Lobby farmaceutyczne swoje musi zarobić.

Do tego dochodzi jeszcze syfilis i HIV zza wschodniej granicy, to zwłaszcza do amatorów taniego przydrożnego seksu.

Może jeszcze w końcu powiedzcie ludziom prawdę jaki odsetek ludzi w Afryce skąd przybywają masowo imigranci ma HIV oraz wirusowe zapalenie wątroby... Wtedy będzie pełny obraz.

Że co? Przy skrajnej mizerii NFOZ polscy pacjenci znowu mają być poszkodowani na korzyść nachodźców? Już nigdy nie zagłosuję za jakąkolwiek partyją z magdalenkowo-eurokołchozowego przekrętu."Dobra zmiana" steruje jednocześnie w stronę eutanazji,eugeniki i multikulti-bis.

Prosta sprawa
Ukraińscy imigranci , muszą byc przebadani pod katem gruźlicy zanim ktokolwiek ich zatrudni , tłamsić zagrozenie w zarodku.

Czy to tak trudno zapisac w ustawie , ze każdy imigrant ze wschodu musi byc przebadany w temacie - gruźlica ?

To nie koniec sensacji? Rosyjskie media donoszą o możliwej współpracy Wałęsy z KGB A ci zachodni durnie dali temu zdrajcy jeszcze Nagrodę Nobla?

Teraz sie zastanawiam czy moj glos oddany na PIS byl sluszny.
Minister zdrowia podpisuje jakies dziwne umowy. Pan A Duda podpisuje ustawy o groznych szczepieniach dla malych dziewczynek.Do ministra kultury tez mialoby sie duzo do zyczenia, jak rowniez do ministra Gowina.Nie da sie pominac ministra Morawieckiego. Co to wszystko znaczy?
Zastanawiam sie czy rzeczywiscie o taki Rzad mi chodzilo.
Jak tak dalej pojdzie to bardzo watpie czy PIS wygra nastepne wybory. A moze PIS wcale nie chce wygrac nastepnych wyborow??

"ak tak dalej pojdzie to bardzo watpie czy PIS wygra nastepne wybory....."
Niech się Pan nie obawia wygra, po to jest 500+

No tak, gdybyś wcześniej wiedział to byś zagłosował na Petru, ten to by ci życie zorganizował jak w Szwajcarii :)

o jeszcze jeden sierpowo-młotkowy oszołom, na onet wiej tam cię docenią i nawet będą klaskać, mlaskać, ślinić się z zachwytu

Znacznie lepszy był poprzedni rząd? Bo wyboru za bardzo nie miałeś! Ciesz się,ze mamy rząd PiS-u, bo miałbyś już w Polsce na swoim utrzymaniu " kwoty" kolorowych gości! Już nie mówię o aferach, aferkach, przekrętach, przekręcikach! A w ogóle , to byłoby jeszcze w Polsce coś oprócz Ch.., d..pa i kamieni kupa? Krótką pamięć macie,obywatelu!/..ko/!

Zawsze mówili, że od wschodu to tylko bieda i mróz, a tu jeszcze zaraza dochodzi !!!

Co by nie mowic to Trump ma prezencje gentelmana, a w Washington leży śnieg, widzicie jak macie dobrze tu w Polszy.

No to «pięknie»! A do tego trzeba dodać HIV i AIDS! Ukraina,Rosja i całe to sowieckie badziewie ma najwięcej zachorowań na te zarazy w Europie!
W jaki sposób rząd ma nas zamiar chronić, że nie wspomnę o kosztach?
Teraz dochodzą jeszcze «polacy» z Kazachstanu wymieszani z sowieckim motłochem, a przecież wiemy,że tamtejsza służba zdrowia prawie nie istnieje.
Nie miała baba kłopotu,kupiła se prosie!
Oczekuję,że odpowiedni minister poinformuje nas o tym, jak rząd zabezpiecza nas, którzy też przecież nie wyeliminowaliśmy gruźlicy i np. AISD/HIV i sami borykamy się z tą zarazą, jaki rząd ma plan działania,żeby zadbać o uchronienie nas przed rozprzestrzenianiem tych śmiertelnych chorób???
I w dodatku Ukraińcy są często zatrudniani w gastronomii i w przem. spożywczym!

nikt Cie nie zmusza byś z nimi sypiał

a to gruzlica zaraza sie przez spanie z kims? Sam jestes idtiota.

Od razu pomyślałem o tym samym. Przecież na Ukrainie, HIV, gruźlica i zapewne inne przypadłości to chleb powszedni. Czy ktoś zadał sobie pytanie, ilu Polaków zakazi się tego typu chorobami?

Zamiast podnosić wynagrodzenia, zmuszać przedsiębiorców do inwestowania w nowe technologie i rozwiązania, celem zwiększenia wydajności pracy, ściąga się miliony obcych, którzy w większości nie są Polsce przychylni, co ujawni się z całą mocą, w momencie gdy ich liczba przekroczy punkt krytyczny.

Mamy na Polaków wschodzie. Lojalnych, patriotycznie nastawionych obywateli, którym pomoc w powrocie do kraju, należy się jak chłopu ciągnik :)

Jeśli np.: gastronomia, potrzebuje tanich pracowników, należy obniżyć podatki dla tej branży, i pilnować przestrzegania prawa pracy w lokalach gastronomicznych. Znajdą się wtedy i polscy pracownicy.

Wywalić tych polskich symulantów ze szpitali, bo tylko sie wylegują i narzekają na jedzenie w tych szpitalach, a to kosztuje. Będzie miejsce dla naszych przyjaciół z UPA.

Ale Simon Moll z Cameroona tez przyjechał na leczenie i sie w Polsce wyleczył.

Bo nasze panie magister z Warszawa przylozyły sie do leczenia i sie udało, go uzdrowić, on był znanym w Afryka antyfaszysta, a polki lubią antyfaszystów.

Jak rzad słaby i panuje urzędnicza, bezkarna korupcja to wszelka swołocz, lezie przez granicę. To rząd tworzy warunki do egzystencji, jak warunki są takie ,że dobrobyt jest u sąsiada to cwaniactwo sąsiada obsiądzie i ogołoci mu spiżarnię. My skubiemy innych, inni oskubią nas. Jak naród nie jest zdolny wpływać na przekupnych polityków to ma to na co sobie zasłużył.

Polski podatnik ma jeszcze ponosic dodatkowe koszty, bo polski pracodawca chce taniej sily roboczej.
W USA jest prosty sposob na to. Badania wszystkich ktorzy sie staraja o pobyt dluzszy, oczywiscie na koszt zainteresowanego. Chory do domu.

Swoim rodakom trzeba pomóc. Kosztem Polaków.

Już przez około 2 lata co jakiś czas alarmowałam w tej sprawie na tym forum, ale zostało to zlekceważone-- i obecnie mamy w Polsce przywleczoną przez obcokrajowców gruźlicę lekooporną! W Małopolsce ok. 400 przypadków!
Min. Radziwiłł ustalił, że darmowo leczony ma być każdy, niezależnie od obywatelstwa, płacenia składek itp. O to szło, żeby z i tak mizerniutkich pieniedzy przeznaczonych na naszą opiekę zdrowotną jeszcze odjąć te, na leczenie imigrantów?

To wolisz żeby nas zarazali i potem wydać na leczenie 100 razy większej liczby polakow? Bo przypominam jakby ktoś chciał napisać coś mądrego ze bez imigrantów ze wschodu nasza gospodarka mocno spowolni, pomijając ze ci ostatni pracując legalnie tez placa skladki

Daj spokój ze "spowalnianiem gospodarki" bez imigrantów (widziałes ochoczo pracujacych muzułmanów?) Nic nie pisałam wyłącznie o Ukrainie, ale ogólnie o obcokrajowcach- w północnej Afryce, skąd pochodzi najwięcej imigrantów w Europie oraz w Afganistanie od lat panuje epidemia gruźlicy; i nie tylko (a myslisz, że jak denga pojawi się w Niemczech, to nas ominie?). Przy wpuszczaniu, na granicy,państwo dbające o swoich obywateli sprawdza stan zdrowia wpuszczanego i chorych oraz nosicieli cofa z granicy! Spróbuj jako Polak wjechać do USA bez zaswiadczenia ze nie masz HIV, albo wjedź tam sobie z dengą...
Co nam skąd przywloką imigranci przyjmowani bez badań lekarskich:
http://www.medycynatropikalna....

No to jak ten Murzyn z AIDSem wjechał do Warszawa? Co go potem leczyły te dziewczęta z wyższych sfer Warsiawki?

Nie mówiąc o dżumie, durze, zapaleniach wątroby, filariozach, HIV itd.- to epidemia na Bliskim Wschodzie i północy Afryki.

Kiedy ktoś się w końcu zainteresuje bakteriofagami. Wirusami które atakują bakterie danego typu ????

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl