niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
25 lipca 2017

Dodatkowe fundusze UE na drogi w miastach

Dodano: 16.03.2017 [21:03]
Dodatkowe fundusze UE na drogi w miastach - niezalezna.pl
foto: Edyta Nowicka/niezalezna.pl
Kolejne miasta dostaną środki unijne na inwestycje drogowe. Ministerstwo Rozwoju podjęło decyzję o zwiększeniu o 1,2 mld zł puli funduszy na konkurs w Programie Infrastruktura i Środowisko.

Po zwiększeniu alokacji łączna pula środków unijnych w konkursie na wsparcie inwestycji drogowych w miastach na prawach powiatu wzrosła z 2,15 mld zł do ok. 3,35 mld zł. Miasta, które dostaną dodatkowe środki to Bielsko-Biała, Gdańsk, Katowice, Konin, Piotrków Trybunalski, Poznań, Szczecin, Toruń, Wrocław. Ich inwestycje uzyskały wymagane minimum punktowe podczas oceny wniosków.

Dzięki temu dziesięć dodatkowych inwestycji w Gdańsku może być zrealizowanych w tym kluczowa dla Gdańska przebudowa całego węzła komunikacyjnego Węzła Biskupia Górka.

– poinformował dzisiaj na konferencji prasowej wojewoda pomorski Dariusz Drelich.

Projekt rozbudowy Węzła Biskupia Górka zakłada budowę dwóch nowych wiaduktów w ciągu Traktu św. Wojciecha  prowadzącego do centrum miasta. Na każdym z nich znajdzie się jezdnia z trzema pasami ruchu.

Inwestycja znajduje się w bardzo newralgicznym punkcie. Kiedy obwodnica Trójmiasta jest zablokowana, większa część ruchu przebiega właśnie tędy a wiadukt jest w niedobrym stanie technicznym

– zwrócił uwagę wojewoda pomorski.

Łączny odcinek tej inwestycji to 2,5 km. "Będziemy mieli tutaj rozwiązany cały problem tego węzła, ale również zapewnione bezpieczeństwo komunikacyjne i odblokowane wąskie gardło, jeżeli chodzi o komunikację w mieście. Całkowity koszt inwestycji to 138 mln złotych, z czego dofinansowanie ze środków unijnych wyniesie 117 mln złotych" -powiedział Dariusz Drelich.

Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Miasta zawnioskowały o zdecydowanie większą kwotę niż ta, którą przeznaczyło MR.

- Dlatego przesunęliśmy środki w programie, dzięki czemu 9 miast dostanie dodatkowo łącznie 1,2 mld zł unijnego wsparcia na inwestycje-poinformował wiceminister rozwoju Jerzy Kwieciński.

Program Infrastruktura i Środowisko to największy program operacyjny w historii Unii Europejskiej. To prawie 27,5 mld euro środków unijnych na transport, energetykę, ochronę środowiska, kulturę i ochronę zdrowia w Polsce.

ZOBACZ KONFERENCJĘ PRASOWĄ W GDAŃSKU:


 
Autor: Źródło:
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Na łódzkie wstrętne drogi można desygnować wiele kasy, PO przeznaczy je KULTURĘ, dzbany z kwiatkami, wystawy, i inne duperele. Władze oceniają, że kilku tysiącom osób, które z tego skorzystają się to należy, w przeciwieństwie do wszystkich, którzy przejeżdżają codziennie po tysiącach dziur. I jeszcze bardzo ważna rzecz, na taką KULTURĘ można sobie pójść, pouśmiechać się zrobić fotkę przed kamerą ku radości przyszłych wyborców. I tak do następnej pięknej kadencji.

Kasa płynie, a przetarg na s14 dla Łodzi odwołany. Więc to nie jest pozytywna wiadomość dla wszystkich.

Typowy przykład szczytu hipokryzji ze strony rządzących. Jak Unia daje pieniążki to jest OK! Jak Unia zaczyna wymagać w krajach członkowskich - patrz Polska przestrzegania zapisów konstytucji to wtedy jest BE!Wychodzi słoma z butów i mentalność Kalego.Pewnie "cenzura" tego nie puści, ale warto próbować.

Wszystko dobrze, tylko nie zalewajmy CEMENTEM wszystkich terenow. SADŹMY DRZEWA I ZIELEŃ do tego jeszcze, bo nie bedzie czym oddychać !!!

Pier--lę, nie sadzę! Będą mi później aborcji zakazywać!
Moje drzewo jest moje! Piła też!
Moja babcia na Kaszubach sadziła las, a platfusy wycięli go w ramach akcji "szetynówką przez Naturę2000". W d-- mieli wiewiórki, dębosza kołatka, a nawet misia Colargola z Krecikiem! Nie widziałam żadnego zielonego wiszącego na sośnie, w jej obronie. Piły aż furczały całe dnie!

Sadźmy drzewa razem z wiewiórkami! I z zielonymi wiszącymi na sznurkach!

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl