niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
25 lipca 2017

Ukraina wstrzymała przepływ towarów na tereny okupowane

Dodano: 15.03.2017 [18:16]
Ukraina wstrzymała przepływ towarów na tereny okupowane - niezalezna.pl
foto: pixabay.com/CC0 Public Domain
Ukraina wstrzymała ruch wszystkich towarów do obszarów zajętych przez prorosyjskich separatystów we wschodniej części kraju. Decyzja została podjęta na pilnym spotkaniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy w Kijowie – podaje BBC.

Akcja została podjęta po tygodniach nieoficjalnych działań wojennych, podczas których separatyści zablokowali drogi i linie kolejowe. Decyzja pozostanie w mocy, dopóki separatyści nie oddadzą kontroli nad przedsiębiorstwami, a także wypełnią porozumień pokojowych podpisanych w Mińsku w 2015 r.

Stwierdzając ostrą eskalację agresji rosyjskiej przeciwko Ukrainie, bezprawne przejęcie ukraińskich przedsiębiorstw, znajdujących się na terytoriach okupowanych obwodów donieckiego i ługańskiego, uwzględniając zagrożenie dla gospodarki i bezpieczeństwa energetycznego Ukrainy, spowodowane świadomymi działaniami terrorystów, i biorąc pod uwagę to, że Rosja zaczęła na poziomie państwowym akceptować «dokumenty» samozwańczych republik, w celu ochrony praw i wolności obywateli Ukrainy i zapewnienia bezpieczeństwa narodowego Ukrainy Rada Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony postanowiła: tymczasowo – do realizacji punktów 1-2 kompleks działań na rzecz realizacji mińskich porozumień z dnia 2 lutego 2015 roku, a także do powrotu pod ukraińską jurysdykcję przejętych przedsiębiorstw – wstrzymać wszelki przepływ towarów przez linię rozgraniczającą na wschodzie Ukrainy

– poinformował sekretarz RBNiO Ołeksandr Turczynow.

Prezydent Ukrainy oświadczył, że wyjątkiem będą transporty humanitarne, które nadal będą mogły poruszać się między terenami kontrolowanymi przez władze w Kijowie a częściami obwodu donieckiego i ługańskiego, zajętymi przez wspieranych przez Kreml rebeliantów.

Poroszenko wyjaśnił, że decyzja o wstrzymaniu ruchu towarowego jest wynikiem zaostrzenia sytuacji w Donbasie oraz następstwem uznania przez Rosję dokumentów, wydawanych przez władze donieckiej i ługańskiej republik ludowych.
Autor: Źródło: ,
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

a kiedy ukraina zniesia nasz sankcje na mieso itd
a kiedy zacznie placic za gaz ktory dostala od nas
a kiedy odda pozyczke
itd

No to pozamiatne - Donbasu Ukraina juz nie odzyska. Przyklad najglupszej polityki w historii.

Pod artykułem niezależna.pl reklamuje moscow balet. Gadanie, gadaniem, a kasa kasą. I coś ma się niby k.. zmienić.

Dajesz się nabrać podobnie jak Lis. Reklamy, które dostajesz są dopasowane do tematyki stron, które najczęściej odwiedzasz.Naiwny red. Lis niedawno obwieścił sensację, że niezależna reklamuje usługi pewnych pań. Dopiero internauci wytłumaczyli mu, że dostaje to, co najczęściej w necie ogląda.

Przeciez sam Poroszenko i Klimkin potępiali blokowanie transportów węgla z Donbasu przez t.zw. weteranów batalionów ochotniczych. przed kilku dniami na tym tle wybuchły protesty przeciwko rzadowi w takich miejscowościach, jak: Lwów, Łuck, Iwanofrankiwsk i władze sie ugięły.

Jak zwykle pod każdym artykułem o Ukrainie - pełen wysyp sowieckich troli, którzy ubolewają nad losem swoich towarzyszy z KGB, którzy zainstalowali się w Doniecku i Ługańsku. Won za Don, kacapskie śmiecie!

Dlaczego mamy popierac banderowska Ukraine??? Kiedy Ukraincy nam pomagali??? Te bzdury o "ruskich trolach" pisza banderowscy agenci! Moja rodzina pochodzi z kresow i dla Polakow z kresow wschodnich Ukraincy i Rosjanie to byli mordercy! Moj dziadek walczyl z bolszewikami a majatek dziadkow pod Kijowem spalili ukrainscy chlopi i wyrzneli polowe rodziny! Kto nam zagwarantuje ze te rezuny znowu nie zaczna riezat Polskich panow??? Ukrainska mlodziez jest uczona milosci do ideologii banderowskiej a posagi Bandery stoja we wszystkich ukrainskich miastach!

Neobanderowcy sami strzelaja sobiw w kolana

Okej, jaki ma to sens dla Ukrainy? Zablokowała ona ruch do tych terenów, czyli odcięła je jeszcze bardziej od siebie, czyli sprawiła, że tym bardziej będą one ciążyły ku Rosji. W jaki sposób miałoby to pomóc odzyskać kontrolę nad Donieckiem i Ługańskiem? Przecież to może przynieść tylko odwrotny skutek.
Dobra, opcja tropienia "ruskich agentów" - zgodnie z waszą logiką na miano najlepszego agenta Putina zasługuje rząd ukraiński, czyż nie?

Najpierw drogi dojazdowe do Donbasu zablokowali weterani tzw. „batalionów ochotniczych”. Pełniący obowiązki prezydenta Ukrainy rosyjski oligarcha zrugał ich za to w grubych słowach, że odcinają w ten sposób dostawy węgla do środkowej części kraju. Potem sami separatyści odcięli się od środkowej części kraju. Teraz władze w Kijowie usankcjonowały ten stan rzeczy. Donieck i Ługańsk to już praktycznie Rosja.

"separatyści zablokowali drogi i linie kolejowe."

A nie było przypadkiem tak, że to ukraińscy bojownicy z ochotniczych batalionów zablokowali tory i drogi z Donbasu?
Ukraina już teraz nie wie skąd brać węgiel.

Wie. Od dawna sprowadza go bezpośrednio od kraju z którym prowadzi wojnę :)
http://interfax.com.ua/news/ec...

Ciekawy byłem, kiedy ruski udające Polaków zaczną pisać pod tym tekstem. Nie trzeba było czekać długo :) Pozdrowienia dla Ukrainy ! Nie dajcie się ruskim !

ten konflikt nie jest w żaden sposób powiązany z Polską. Może tylko tyle że serce się raduje gdy banderowcy obrywają.

Ten Poroszenko juz oszalal , nie dosc ze calapomoc z Zachodu rozdal w lapska swoich oligarchow to jeszcze zakrecil dzis kurek dla obywateli pochodzenia polskiego zyjacych na terenach zajetych przez separatystow, ktorzy jako obywatele Ukrainy sa pozbawieni dostaw towaru zywn.i rent .To do czego doprowadza skrajny banderowski nacjonalizm a wlasciwie nazizm galicyjski

I nie niszczcie już więcej polskich pomników na Ukrainie.

idz sie wyprowadz do donbasu i walcz ramie w ramie z banderowcami przeciw z ruskim pomiotom. Nawet nie wiesz, ze w naszym polskim interesie nie jest silna ukraina, tylko slaba. Niech sami walcza z ruskimi

A czekoladki firmy Roshen w fabryce pod Moskwą w Lipecku pod samym nosem złego Putina produkują się Poroszence jak nigdy dotąd. Dziesiątki milionów dolarów dywidend w latach 2014-2016. Sami sprawdźcie: https://www.roshen.com/

nie pisz bzdur - Poroszenko zamknął swój zakład produkcyjny w Rosji w Lipetsku a ma jedynie przedstawicielstwo w Moskwie, firma Roshen ma przedstawicielstwa w wielu krajach Europy czy to ciebie tak dziwi ? a aktywa z działalności firmy w Lipetsku zasilą ukraiński budżet kolego więc nie siej tutaj antyukraińskiej propagandy i nie kłam jakoby Poroszenko mimo agresji Rosji na Ukrainę robi z Putinem interesy bo to nieprawda

Polecam informację Rzepy z 20.01.2017. Podane sa prawdziwe powody zaprzestania produkcji "Ukraina: Fabryka Poroszenki wstrzymuje produkcję w Rosji" fragment.Poza tym w tym samym artykule jest ...

ciekawe kiedy poroszenko odda p Szydlo nasze kase dala mu biednemu 68mil może oddac jedna fabrykę i gitara NO TO P SZYDLO PRZYJMUJ BIEDNYCH UKRAINCOW w Polsce jest SIELANKA

Pogięło cię drucie? To TuSSek i Kopaczka smoleńska dawali miliony ojro dla Upainy, których nigdy już nie zobaczymy. Płacili też Rosji miliardy za jej gaz. Nie zobaczymy również 3 miliardów ojro , które TuSSek dał dla Grecji. Becia dała Petru'szence chusteczkę na otarcie łez.

Nie tylko Tusk i Kopaczka ale wszyscy, od Mazowieckiego i Stolzmanna poczynając. Banderowski "kalifat" to oczko w głowie całej okrągłostołowej żydobolszewii

kolczasty, którego się nażarłeś....

To by znaczyło, że Ukraina odcina swych obywateli od zaopatrzenia, leczenia, wynagradzania i zatrudniania. Odpuszcza już i wpycha najwartościowsze swoje tereny wraz ze swoimi ludźmi w łapska separatystów i Rosji.

a co ma sypać kasę prosto dla ruskich separatystów ?
Rosja kontroluje tereny wschodniej Ukrainy, kontroluje zakłady przemysłowe na tych terenach i sukcesywnie je ograbia a Poroszenko ma wywalać kasę prosto w ich łapska ?
ciekawe, ty chyba odciąłeś zdrowe myślenie kolego, skoro ludność wschodniej Ukrainy chce być od niej niezależna i chce się zintegrować z ROsją niech bierze kasę od Putina przecież tak nienawidzą Ukrainy, proste ?

Jeśli myślisz kolego, że na tych terenach pozostali tylko sprzymierzeńcy Putina to się mylisz. Ale to jest wojna , ofiary muszą być.

Ku przestrodze Shetynie gdy z Tuskiem droga puczu obalali państwo polskie i legalna władzę,poczytaj jak wyglada dewastacja państwa i jego samozagłada.Bezpieczeństwa Ukrainy pilnuje dzisiaj Polska i wojska amerykańskie oraz Rosjanie od wschodu.Ukrainski rzad nie panuje nad własnym wojskiem.Wszedzie szuka sie wroga a tam upadły struktury panstwa i kto ma pistolet staje sie wladza.

jaka polska pilnuje? chyba banderwocy i ss galizien razem z zydami. Oni na nas pluja

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl