niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
25 lipca 2017

Szydło i Morawiecki jednym głosem

Dodano: 15.03.2017 [09:34]
Szydło i Morawiecki jednym głosem - niezalezna.pl
foto: KPRM
- Sytuacja gospodarcza w Polsce będzie się stabilizowała, będzie dobra, będzie szybszy wzrost gospodarczy. A więc ten cel, który polski rząd założył, osiągamy – powiedziała premier Beata Szydło na wczorajszej konferencji prasowej.

- Zapowiadając plany na rok bieżący, mówiłam, że naszym (...) priorytetem w tym roku będzie gospodarka. Mówiłam o tym, że będziemy przede wszystkim koncentrowali się właśnie na wprowadzaniu w życie Planu na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. Zależy nam na tym, żeby polska gospodarka szybciej się rozwijała – podkreśliła premier. Jak dodała, wskazują na to m.in. optymistyczne dane oraz stabilizacja finansów publicznych. Według premier Szydło doceniają to nie tylko instytucje ratingowe, lecz także Komisja Europejska, która wskazuje, że Polska w tym roku będzie się rozwijała szybciej, niż zakładano. Wyjaśniła, że wszystkie działania społeczne, które rząd podjął w ub.r., miały na celu poprawę życia Polaków.

Uczestnictwo wicepremiera, ministra rozwoju i finansów Mateusza Morawieckiego w najbliższym szczycie G20 jest – według pani premier -podsumowaniem działań rządu Prawa i Sprawiedliwości. Zaznaczyła, że „to jest dopiero początek”. – Mamy oczywiście ambicje, żeby w kolejnych latach Polska była nie tylko zapraszana, dopraszana do tego szacownego gremium, ale żeby była stałym członkiem uczestniczącym w tych spotkaniach – podkreśliła.

Więcej w dzisiejszej "Gazecie Polskiej Codziennie".
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

"Sytuacja gospodarcza w Polsce będzie się stabilizowała, będzie dobra, będzie szybszy wzrost gospodarczy. A więc ten cel, który polski rząd założył, osiągamy – powiedziała premier Beata Szydło na wczorajszej konferencji prasowej."-cel "osiągamy" czy OSIĄGNIEMY pod warunkiem spełnienia w/w warunków?

widzę, że znów na niezależnej jest cenzura nawet w stosunku do zwolenników PiS ale nie lemingowatych, bo mój poprzedni wpis znów się nie ukazał
powtórzę (bo może teraz trafie na zmianę normalnego admina), że oglądałem tą konferencję na TVP info i to była masakra w wykonaniu Mateusza Morawieckiego - on jest kompletnie oderwany od rzeczywistości! Bredził o jakiejś 5% u nas stopie bezrobocia i że jest jedna z najniższych w Europie, w dodatku dodał, że firmy w Polsce są jednymi z najbardziej dbajacych w Europie o pracownika - to pewnie dlatego tak ludzie wyjeżdżają za granice. Poza tym on chyba nigdy nie pracował w zwykłej przeciętnej firmie w Polsce. Przecież wyzysk pracowników u nas jest czymś codziennym, że nie wspomnęo tych bredniach o stopie bezrobocia. Kompletnie odjechał, niektórzy mówili już, że moze być gorszy od balcerowicza - zaczynam niestey przyznawać im rację - nie ufam mu.

mimo stałych cen ropy na świecie cena benzyny w Polsce wzrosła w przeciągu roku z 3,98 do 4,78 czyli cena wzrosła o ponad 20 procent, a co za tym idzie i ceny innych produktów rosną gwałtownie
To jest realna polityka rządu PiS... a to jak deklaruje p. premier, jest dopiero początek 'robienia Polakom dobrze - dobra zmiana'.

Przez działania rządu moja żona ma tylko kłopot, bo w tym roku pojawiło się tyle ofert pracy jako księgowa, że teraz żona nie wie, którą wybrać, a każda z ofert jest dla niej atrakcyjna. To nas urządził PIS w tej "dobrej zmianie" ;)

Do ZUS-u muszę co miesiąc wpłacić 1200zł- to bardzo dużo na moją małą firmę, ale jest jedna rzecz która mnie dobija niestety.
Mój kolega który nigdy rolnikiem nie był ale takiego udaje nie musi, płaci do KRUS-u ok. 400zł/kwartał, a prowadzi identyczny profil handlu jak mój. Ma kilka hektarów których nigdy nie uprawiał i się śmieje że ma dobre pochodzenie.
Rolników trzeba wspierać ale tylko prawdziwych, ci co prowadzą pozarolniczą działalność powinni funkcjonować na takich samych zasadach jak wszyscy, inaczej po prostu wykańczają konkurencję. Jest to sytuacja patologiczna i wcale nie marginalna, takich przypadków jest tysiące.
Jeśli prowadzisz prawdziwe gospodarstwo to bardzo proszę, preferencje dla rolnika są konieczne. Ale jeśli robisz cokolwiek innego niż rolnictwo to powinieneś podlegać normalnym zasadom rynkowym.
I nie jest to zawiść że ktoś ma lepiej tylko troska o swój interes, ja jeszcze odpukać daję rady ale znam wielu którzy nie podołali takim nieuczciwym praktykom niestety firmowanym przez państwo.
Pozdrawiam tych co jeszcze dają radę i tych co już polegli i całą resztę:)

PRAWDA! I już to zaczynają odczuwać ludzie - ja wczoraj dostałem 300 zł podwyżki! Wszystko dzięki PIS!

Nareszcie rząd, któremu zależy na polskiej gospodarce.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl