niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
25 lipca 2017

ORLEN wśród najbardziej etycznych firm świata

Dodano: 15.03.2017 [00:03]
ORLEN wśród najbardziej etycznych firm świata - niezalezna.pl
foto: orlen.pl
PKN ORLEN już po raz czwarty z rzędu został wyróżniony przez niezależny międzynarodowy zespół ekspertów amerykańskiego Ethisphere Institute tytułem The World’s Most Ethical Company. Tytuł najbardziej etycznej firmy świata przyznawany jest co roku od ponad dekady przez zespół międzynarodowych specjalistów w dziedzinie etyki biznesu i dobrych praktyk handlowych. Wyniki tegorocznego rankingu zostały ogłoszone w Nowym Jorku.
 
Eksperci wyłaniają najbardziej etyczne firmy świata za pomocą systemu ocen Ethics Quotinet™, który w kompleksowy sposób weryfikuje ich zdolność do stosowania etycznych praktyk biznesowych w budowaniu pozycji rynkowej. Oceniając  przedsiębiorstwo eksperci biorą pod uwagę między innymi  ład korporacyjny, odpowiedzialność społeczną, budowanie kapitału ludzkiego, rozwiązania na rzecz rozwoju innowacyjności. Weryfikują firmy analizując wywiady, sprawozdania finansowe, określoną bazę danych z zakresu finansów i ekonomii oraz na podstawie doniesień prasowych. 
 
Tytuł The World’s Most Ethical Company przyznawany jest tylko na rok, po tym czasie firmy mogą poddać się ponownej ocenie. 

Współczesne przedsiębiorstwo oceniane jest nie tylko na podstawie tego, co robi, ale również jak to robi, czyli w jaki sposób osiąga cele biznesowe. W PKN ORLEN przestrzeganie zasad etycznych w relacjach z kontrahentami, pracownikami czy lokalną społecznością traktujemy tak samo, jak obowiązek przestrzegania prawa. Wiemy, że etyka prowadzenia biznesu jest dziś skutecznym narzędziem rozwoju, dlatego cieszy nas, że gremia międzynarodowe kolejny raz doceniają konsekwentne działania Spółki w tym obszarze 

– powiedział Wojciech Jasiński, Prezes Zarządu PKN ORLEN.

Instytut Ethisphere przeprowadza analizy porównawcze zasad ładu korporacyjnego i w ramach programu World’s Most Ethical Companies® przyznaje wyróżnienia najbardziej etycznym firmom na świecie, których pełna lista publikowana jest w magazynie „Ethisphere”. 

W ciągu ostatnich jedenastu lat zauważyliśmy zmianę oczekiwań społecznych, ciągłe zmiany przepisów prawnych  oraz klimatu geopolitycznego. Zauważyliśmy również jak firmy uhonorowane tytułem reagują na te wyzwania. Inwestują w swoich lokalnych społecznościach na całym świecie, przyjmują strategie różnorodności oraz integracji społecznej i skupiają się na rozwiązaniach długoterminowych, które gwarantują korzyści biznesowe  Gratuluję wszystkim uznanym za najbardziej etyczne firmy na świecie 

– powiedział Timothy Elbrich, Prezes Ethisphere.


Misją Ethisphere Institute jest promowanie najlepszych praktyk w zakresie etyki korporacyjnej, aby pomóc organizacjom w ograniczeniu ryzyka i poprawie relacji z otoczeniem, inwestorami, partnerami biznesowymi, a także regulatorami rynku poprzez zapewnienie niezależnej weryfikacji etyki korporacyjnej.
Autor: Źródło:
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

dobre żarty, nie odnoszę takiego wrażenia pracując w tej firmie. Te wyróżnienia chyba sobie kupują za pieniądze

Tak tak , kawa czarna 210 ml - 5,99 zł , to jest etyczne i uczciwe ? Orlen to jest urząd podatkowy . Napier..la tyle podatku na dobę że wystarczy za godzinę obrotu na paliwo do rakiety na księżyc.

a do niedawna płakali że zarabiają tylko na kawie i hot dogach bo wiadomo że tego czegoś co mają w dystrybutorach się do samochodu nie leje.Lotos to są paliwa ORLEN to jakieś zlewki.A powinno byĆ tak ze polskie stacje maja tak dobre paliwo że nikt nie tankuje na innych.Jazda samochodem to potwierdza NIESTETY.W moim mieście każda firma ma 2 stacje kolejki są jedynie na BP od zawsze pusto jest tylko na ORLENIE od zawsze.Na shell takują ci co jeżdżą kilkaset km dziennie jako BUS po jest 100% pewności że paliwo jest OK.

Co nieetycznego lub niemoralnego jest w wysokiej cenie produktów? Nie chcesz - nie kupuj. Najwidoczniej mogą sobie pozwolić i na takie ceny kawy czy ciastek, w końcu to są tylko dodatki do najważniejszego na stacji obrotu paliwem.

Tylko nie mów mi, że funkcjonujesz w środku nocy i robisz na takim orlenie codzienne zakupy :)

Dokladnie, porownujac jakosc kawy i hot dogow przykladowo np. ORLEN - pozostawia cala reszte w dalekim koncu. Cena jest adykwatna do jakosci, kawa jest smaczna i swiezo mielona - na innych stacjach jest tak samo ale kawa na Orlenie ma rzeczywiscie lepszy smak - w mojej ocenie - to samo hot-dogi - nawet jedno radio robilo testy i wyszlo ze Orlen rzadzi ;)
Co do paliw nie jestem ekspertem, ale w mojej okolicy ludzie nie narzekaja.
Dokladnie stacja paliw to nie Delikatesy.
Patrzac na to z perspektywy Europy Zachodniej, to ludzie wyscie nie widzieli drogiej kawy...
3 euro sobie licza na stcjach Luxa czy Niemiec za takie popluczyny ze juz wole zatrzymac sie w kawiarni...

Oczywiście, "niemoralizm" nie dotyczy złodziejskich cen kawy czy kanapek. Ceny paliw zawsze ustawiają takie koncerny jak Orlen, aby te tzw. dodatki mieć najdrożej, bo czy sprzeda 1 kawkę na dobę czy 15 to przecież nie ma żadnego biznesowego znaczenia. Gorzej, kiedy by klienci zwiedzeni normalna ceną, zechcieli pić tak ok.setki kaw na dobę. No i te obesrane skomuszałe gazetki z GW i te antypolskie rzygowiny lisowszczyzny na wierchu.

STACJA BP w małym miescie sprzedaje około 500 kaw dziennie,stacja LOTOS przy autostradzie kolejka do kawy całą dobę koszt ekspresu czyli 25000 zwraca się po max 15 dniach później czysta kasa czyli 50 tysięcy miesięcznie na kawie !!!!

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl