niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
25 czerwca 2017

IPN z wnioskiem do USA o wydanie zbrodniarza wojennego

Dodano: 14.03.2017 [10:50]
IPN z wnioskiem do USA o wydanie zbrodniarza wojennego - niezalezna.pl
foto: AP/The Guardian/archiwum/Michael K. w 1990 roku i Mychajło K. w 1940 r.
Pion śledczy IPN wystąpi do USA o wydanie Polsce podejrzanego o popełnienie zbrodni przeciwko ludzkości. 13 marca 2017 r. prokurator Oddziałowej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu IPN w Lublinie w ramach prowadzonego śledztwa skierował do Sądu Rejonowego Lublin–Zachód – III Wydziału Karnego wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec Michaela K.

Jest on podejrzany o popełnienie zbrodni przeciwko ludzkości, stanowiącej jednocześnie zbrodnię wojenną. 23 lipca 1944 r., będąc dowódcą kompanii pozostającego w służbie niemieckiej Ukraińskiego Legionu Samoobrony, wydał rozkaz podległym sobie żołnierzom dokonania zabójstw mieszkańców wsi Chłaniów, Kolonii Chłaniów i Kolonii Władysławin oraz spalenia zabudowań tych miejscowości.

Żołnierze Ukraińskiego Legionu Samoobrony dokonali pacyfikacji wymienionych miejscowości, dopuszczając się zabójstw 44 zamieszkałych w nich osób (w tym pięciorga dzieci) oraz spalenia zabudowań mieszkalnych i gospodarczych.

Z ustaleń w toku śledztwa wynika, że Michael K. jest obywatelem USA i przebywa na terenie tego kraju. Z tego powodu prokurator Oddziałowej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu IPN w Lublinie zamierza wystąpić z wnioskiem do organów wymiaru sprawiedliwości USA o wydanie stronie polskiej przebywającego na terenie tego kraju podejrzanego.
Autor: Źródło: ,
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Trzeba było wydać pedofila Polańskiego,to może mielibysmy temat z nimi do rozmowy,a tak dzieciojebca łazi po wolce i sie smieje!!!

to mozemy zrobic wymiane. A jak nie wydaja swoich obywateli to too bad.

Wątpię, czy coś z tego będzie. USA nie wydaje swoich obywateli. Wystarczy wspomnieć Cavalese.

Demianiuka wydali Niemcom

to może by tak spróbować podjąć stefana michnika ze Szwecji,dawno się nie widział z bratem,adaś tęskni za nim w zamian dać 2-ch muslimów.

Do llm to jest wspaniały pomysł popieram

Dlaczego nie podają pełnego nazwiska mordercy?

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl