niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
25 lipca 2017

Miliony w konkursie na innowacje w elektromobilności

Dodano: 14.03.2017 [00:55]
Miliony w konkursie na innowacje w elektromobilności - niezalezna.pl
foto: pixabay.com/CC0 Public Domain
Przedsiębiorcy, którzy chcą przyczynić się do rozwoju elektromobilności w Polsce mogą teraz dostać nawet 20 mln zł dofinansowania dla innowacyjnego projektu - Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ogłosiła start dwóch konkursów.

Jeden z konkursów przeznaczony jest wyłącznie dla projektów dotyczących branży elektromobilności. Firmy mogą aplikować z projektami o wartości już od 5 mln złotych. „Badania na rynek” to największe działanie z Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój z puli, za którą odpowiada PARP. Jego cały budżet wynosi ok. 4,4 mld złotych.

Agencja ułatwia aplikowanie w konkursie. W tym roku posiadanie patentu nie będzie wymagane, ale za jego posiadanie przyznawane będą dodatkowe punkty.

Projekty muszą dotyczyć aspektów technicznych specyficznych dla produkcji samochodów elektrycznych, infrastruktury zasilającej do pojazdów elektrycznych, technologii ładowania i magazynowania energii lub utylizacji i recyclingu komponentów ładowania.

CZYTAJ WIĘCEJ: Nowy Jork dopłaci do elektrycznych aut

Wnioski mogą składać firmy z sektora MŚP, które w jednym z trzech lat obrotowych poprzedzających złożenie wniosku osiągnęły przychód ze sprzedaży na poziomie minimum 1 mln złotych.
Autor: Źródło:
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Ddkrycia I patenty....zasluguje tu osoba Joseph Newman. ....prosze obejrzec film "Newman".....I jego Revolutionary Energy Machine.....dlaczego nie zostala opatentowana....
Polsce przydal by sie taki patent ...ktory bylby gwarantem niezaleznosci od ropy naftowej I nuclear...

Bardzo mądre działanie rządu, który jak taran prze do przodu w rozwoju naszej gospodarki. Tak działać, a dupki na czele z widelcem-schetyną i "kochasiem z Madery" niech zajmują się sukcesem "królika Europy" - a my róbmy swoje - brawo PIS!

Stary trick z "krolikiem w cylindrze" udal sie w tej zapedalonej =LGBT= niebieskiej Jewropie, chyba juz po raz OSTATNI !!!!

Obywatele wielu zrzeszonych krajow, najwyrazniej juz maja dosyc tej rozpasanej lewackiej biurwokracji jewropejskiej, ktora mierzy zakrzywienie ogorka !!!!

ENDE

A kiedy w końcu ulgi na zakup samochodów elektrycznych w Polsce?

JESLI JUZ. MAJA. BY. TO. DOPIEO. POWYPRODUKOWANIU. polskiego. samochodu.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl