niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
25 lipca 2017

Sędzia miał połaszczyć się na 50 zł. Kamery wszystko nagrały

Dodano: 13.03.2017 [19:27]
Sędzia miał połaszczyć się na 50 zł. Kamery wszystko nagrały - niezalezna.pl
foto: Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska
​Wiceprezes Sądu Rejonowego w Żyrardowie miał połakomić się na... 50 złotych. Pieniądze te ukradł na stacji paliw, co utrwaliły nagrania monitoringu. Sprawą zajmuje się Sąd Okręgowy w Płocku. Bulwersujące zdarzenie opisał portal newsbook.pl.

3 marca na stacji paliw w Wężykach, koło Sochaczewa, zatrzymał się Mirosław T. – wiceprezes Sądu Rejonowego w Żyrardowie. Mężczyzna kupił napój.

Zapłacił już za niego, gdy do kasy podeszła kobieta i położyła na ladzie 50 złotych, bo za tyle zatankowała. Po chwili ten mężczyzna wyszedł, a pieniądze zniknęły – relacjonował pracownik stacji „Orlen” w Wężykach.

Klientka, która straciła pieniądze, zażądała przejrzenia monitoringu. Zapis z kamery nie pozostawiał złudzeń, 50-złotowy banknot zniknął w kieszeni mężczyzny, który w chwilę potem odjechał z Wężyk. Sprawca miał wykorzystać chwilę nieuwagi i „zaopiekować się” 50-złotówką. Kamery zarejestrowały także numery jego samochodu. Okazało się, że auto należy do wiceprezesa Sądu Rejonowego w Żyrardowie, a prywatnie męża prezes Sądu Rejonowego w Sochaczewie.

Kobieta, która straciła pieniądze, musiała drugi raz zapłacić za paliwo. Jest mieszkanką Wężyk żyjącą bardzo skromnie. 

Gdy policjanci dotarli do Mirosława T., ten zasłonił się immunitetem sędziowskim. W tej sytuacji mundurowi nie mogli wiele zrobić.

Czynności polegały na przesłuchaniu świadków tego zdarzenia oraz zabezpieczeniu monitoringu. Wszystkie zebrane  materiały zostały już przekazane do Sądu Rejonowego w Żyrardowie

– poinformowała sierż. szt. Agnieszka Dzik, z KRP w Sochaczewie.

Materiały z zapisu kamer monitoringu ze stacji benzynowej w Wężykach zostały przekazane przez sochaczewską policję do Sądu Rejonowego w Żyrardowie, a ten jeszcze dzisiaj powinien dostarczyć je do nas. Niezwłocznie, po zapoznaniu się z nimi prezes Sądu Okręgowego w Płocku podejmie stosowną decyzję

– powiedziała Iwona Wiśniewska–Bartoszewska, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Płocku

O skomentowanie zdarzenia dziennikarze poprosili sędziego Mirosława T.

Toczy się w tej sprawie postępowanie. Dlatego dostałem od swoich zwierzchników zakaz wypowiadania się w tej sprawie. Gdybym mógł, to na pewno bym się odniósł do tej sprawy 

– stwierdził sędzia. 

Na łamach portalu niezalezna.pl wielokrotnie informowaliśmy o skandalicznych zachowaniach przedstawicieli wymiaru sprawiedliwości. I tak na przykład we Wrocławiu na gorącym uczynku wpadł sędzia, który próbował wynieść z marketu sprzęt elektroniczny wart 2 tys. zł. Inny sędzia – tym razem ze Szczecina – ukradł z supermarketu elementy wiertarki o wartości 95 złotych. Z kolei kilka tygodni temu media informowały o sędzi, która w jednej z łódzkich galerii próbowała ukraść... spodnie.

Czytaj też: ​Złodzieje w togach. Sędziowie kradli co popadnie: pendrive, wiertarka, a teraz nawet... spodnie
Autor: Źródło:
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

http://www.zyrardow.sr.gov.pl/...

Lista sędziów Sądu Rejonowego w Żyrardowie
wg stanu na 1.IX.2016 roku

Nazwisko i imię
Wydział
Mikucka Ilona I Wydział Cywilny
Karolczyk Paweł I Wydział Cywilny
Lewandowska Wioletta I Wydział Cywilny
Rapa Wojciech I Wydział Cywilny
Jędrzejczak -Socha Agata I Wydział Cywilny
Grabowska Iwona II Wydział Karny
Skibińska Żaneta II Wydział Karny
Przybylska Renata II Wydział Karny
Walczak Dominika II Wydział Karny
Rosiński Rafał II Wydział Karny
Klatka Łukasz II Wydział Karny
Topyła Mirosław II Wydział Karny Sekcja Wykonawcza przy II
Wydziale Karnym
Chmielecka Elżbieta III Wydział Rodzinny i Nieletnich
Kędziora Henryka III Wydział Rodzinny i Nieletnich
Mikucki Dariusz IV Wydział Pracy

Lekką ręką wydajemy na tych państwa 150 tys miesięcznie, plus koszty świadczeń ubezpieczeniowych. Czyli pewnie trzeba to pomnożyć x 2.

Pani Sędzia Sądu Rejonowego w Sochaczewie Beata Turczyn-Topyła po prostu uznaje, że nie opłaca się dokonywać egzekucji komorniczej tak marnej kwoty jak 300 zł. i że lepiej, wygodniej (dla kogo?) zamienić tę grzywnę na areszt i wsadzić Studenta na 6 dni do wiezienia w Łowiczu. Powołuje sie przy tym na przepis dotyczący bezskuteczności egzekucji grzywny, mimo, że nigdy tej egzekucji nie zleciła i nie mogła stwierdzić czy jest skuteczna czy bezskuteczna. Nie wiadomo też, jakie to okoliczności świadczyły, że egzekucja mogła być bezskuteczna w przypadku, gdy na żadnym etapie postępowania nie doręczono ukaranemu żadnej informacji o tym, że ma prawomocny wyrok i obowiązek zapłacenia grzywny.

Sędziowie tak się chyba zachowują od dziesiątek lat!Kradzieże i inne oszustwa były zwyczajnie na porządku dziennym.Teraz dowiadujemy się o niewielkiej liczbie takich przypadków która rośnie z dnia na dzień. Wykrywalności sprzyjają nowe technologie.To bezkarność kasty sędziowskiej dała przyzwolenie na takie zachowania. Nikt nie śmiał nawet podejrzewać że kasta może kraść!Kto miałby ich sądzić za takie zachowanie? Koledzy po fachu którzy zachowywali się być może podobnie? Błędne koło sprawiedliwości dowodziło że Temida widzi przynajmniej niektórych i nie zmierza ich karać!

dlaczego nic się nie pisze o sędziach kradnących ojcą dzieci a dzieciom normalne życie??

ojcom

Czy dlatego nazwali się "nadzwyczajną kastą", że mogli brać wszystko jak swoje, a biednych i chorych ludzi wsadzali za batonika do pudła? Ciekawe ilu i co brało przed wprowadzeniem kamer?
Faktycznie, po skali procederu widać, że to "nadzwyczajni".
Kto zrobi wyliczankę "nadzwyczajnej kaście"?

Panie Ziobro zabrać tym złodziejom imunitety bo one potrzebne im są tylko do złodziejstwa.I pomyśleć ilu tych złodziei jest w Polsce nie przyłapanych na kradzieży ja myślę że będzie ich około 2000 tysięcy.Rozpanoszyło się to skur...o bo mafia PO wszystko zamiatała pod dywan

Nie będę się wypowiadał o moralnej stronie czynu pana sędziego, gdyż dostatecznie go już tutaj objechano.
Chciałbym tylko poruszyć kwestię kwalifikacji intelektualnych. Tego sędziego i tych poprzednich, kradnących wiertarki itp. Otóż - jakim trzeba być JEŁOPEM żeby nie wiedzieć, że stacje benzynowe czy sklepy wielkopowierzchniowe są monitorowane i naprawdę trudno tam cokolwiek zrobić niezauważenie. Pomijając sumienie, sam mózg powinien wysłać blokadę - to się nie uda, bo jestem obserwowany. Dodatkowo, pan "sędzia" powinien to wiedzieć niejako zawodowo, gdyż z dużą pewnością orzekał w sprawach, gdzie dowodem były nagrania monitoringu.

Zatem - nie dość, że łajdacy, to jeszcze tępi. Rzeczywiście, "nadzwyczajna" kasta. Człowiek nabiera szacunku do zwyczajnych złodziei - za pomyślunek.

I ta stara kobyła z SN idzie skamlać do UE że ci POspolici złodzieje są prześladowani ?

Odnoszę wrażenie, że ostatnie "wyczyny" "naszych" sędziów mają chyba stanowić przekaz dla obecnych władz: "Możecie nam skoczyć, i tak nam koledzy z KRS nie pozwolą zrobić krzywdy".

Czyli p. Sienkiewicz miał rację, że to państwo to: ch.., d.. i kamieni kupa, ponieważ jego ELYTY są przegniłe! Zapomniał tylko to dodać!

Przeczyścić środowisko sędziowskie.
Nie może być państwa w państwie.

Pawła M. – sędziego Sądu Okręgowego w Szczecinie, który ukradł element do wiertarki, sąd zawiesił w czynnościach służbowych na 5 miesięcy i obniżył mu pobory w tym okresie o 25 procent. Zatem sędziemu zafundowano płatne dłuższe wakacje na koszt podatnika./newsbook.pl./
NO COMMENTS

Jaki kram taki Pan...Jakie Sądy tacy sędziowie...

Nawet na prowincji złodzieje sędziowie za 10.000 zł nie mogą wyżyć muszą dorabiać złodziejstwem.

Ukradł zapewne z wewnętrznej "potrzeby emocji". Warte uwagi jest to, co ten bezczelny złodziej w todze, powiedział dziennikarzom: "...dostałem od swoich zwierzchników zakaz wypowiadania się w tej sprawie." Tzn. w domu usłyszał m.w. "morda w kubeł albo szlaban na gary (i lub wyro)"?

Środowisko sędziowskie niestety czuje się bezkarne. Jest to kasta, która nie podlega żadnej kontroli (nawet tej społecznej).
Dostrzegam cynizm i małostkowość oraz różne wpadki Prawa i Sprawiedliwości (niekoniecznie te, które wywlekają telewizje PO)! Choć, można polemizować z ich poglądami i decyzjami, ale według mnie jedno jest pewne, PiS wygra wybory jeżeli chwyci tego gada za mordę i zaprowadzi porządek w ogródku samej temidy!
Jeżeli to zrobią, sam na nich oddam głos.

czy zatem niezawisły pan sędzia dostanie
Nowczesne zaKODowane POparcie,
Oparcie mendialne ze sforą trolli
i adwokata ?

Czy znowu będzie POBudka i i trochę POchodu z AlarmKodu ?

To jeden z członków " kasty ", który się wraz z Adamem Strzemboszem sam zlustrował i zweryfikował. Nikt jednakże nie sprawdził , czy czasem nie jest chorobliwym złodziejem kieszonkowym czyli kleptomanem. Tak długo jak nie powstaną ludowe trybunały weryfikujące i lustrujące wszystkich członków " kasty " nic się nie zmieni.To jednak wymaga zmiany konstytucji , a na to póki co się nie zanosi bowiem poparcie PIS jest zbyt małe , choćby nawet jutro były nowe wybory. Pozostaje tylko rewolucja.I tego " kasta " się obawia.

Lenin : " Nasz kodeks moralny jest całkowicie nowego typu, nam
wszystko wolno. "

Czy przed jakimkolwiek budynkiem sądu w Polsce lub w jego środku
ktoś widział DEKALOG ?

Co wisi na honorowym miejscu w budynku Sądu Najwyższego w Polsce ? DEKALOG, czy portrety komunistów ?

.................................................................................................................

Na fasadzie Sądu Najwyższego w USA znajdziemy DEKALOG,
podobnie na głównych drzwiach wejściowych :

http://www.itwillpass.com/Mose...

DEKALOG przed sądami w Stanach Zjednoczonych :

http://www.msnbc.com/sites/msn...

http://www.msnbc.com/sites/msn...

..................................................................................................................

Fundamentem sprawiedliwości jest DEKALOG.

Jakim cudem w kraju, w którym sędziami czy prokuratorami są ludzie wychowani w komuniźmie, kierujący się leninowskim kodeksem "moralnym", może królować sprawiedliwość ?

Po połączeniu RFN i NRD, wszyscy sędziowie w NRD zostali usunięci
z wymiaru sprawiedliwości dlatego, ponieważ głupi, zdegenerowany i kryminalny element nie posiadał kalifikacji moralnych i profesjonalnych
na takie odpowiedzialne stanowiska.

Powinno się zamknąć złodzieja z gitowcami, aby na tronie mógł audiencji udzielać.

29 maja 2007 r. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Lech Kaczyński wręczył mu akt powołania do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego.Teraz prezydent Andrzej Duda powinien go wyrzucić na zbity ryj.

jeżeli za dwa cukierki warte 60 groszy, niepełnosprawna intelektualnie kobieta usłyszał wyrok 1 miesiąca bezwzględnej odsiadki i 20 h prac społecznych, to ten złodziej-sędzia chyba z pierdla nie wyjdzie. tu proszę:https://wzzw.wordpress.com/2017/01/29/■■-ukradla-ze-sklepu-2-cukierki-sad-skazal-ja-na-miesiac-ograniczenia-wolnosci-i-20-godzin-robot/

Pewnie skazal to kobiete ten sam sedzia zeby nie robila mu konkurencji

Nadzwyczajna kasta - nadzwyczajne metody zarobkowania. Przynajmniej są konsekwentni.

czy takie nagrywanie jest zgodne z konstytucja? żePOlinski dzwon to europy

Co za bezczelność, nagrywać sędziego kradnącego pieniądze biednej kobiecie. Precz z kamerami, wolność dla sędziów złodziei ! ! !!

Prawdopodobnie będzie postępowanie prokuratorskie przeciwko nagrywającym to zdarzenie... taki trynd...

Ja bym zamknął właściciela albo kierownika stacji benzynowej za to że zainstalował tam kamery... :)

Tak to jest, kiedy zawody społecznego zaufania i szczególnej odpowiedzialności wykonuje prostactwo bez legitymacji moralnej,historycznej,edukacyjnej i kulturowej, lumpeninteligencja z karykatury społecznego awansu.U nas to zjawisko powszechne, nie tylko wśród prawników.Lekarze, nauczyciele,zwłaszcza akademiccy, urzędnicy są na tym samym poziomie.To prawdziwy dramat cywilizacyjny.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl