niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
25 czerwca 2017

​MSZ żąda sprostowania od „Wyborczej”

Dodano: 13.03.2017 [16:17]
​MSZ żąda sprostowania od „Wyborczej” - niezalezna.pl
foto: arch. GP
„W związku z publikacją „Gazety Wyborczej” (wydanie drukowane oraz internetowe z 13 marca br.) pt. „Salon odrzuconych czyści MSZ” informujemy, że zawarto w niej nieprawdziwe informacje, które nie znajdują odzwierciedlenia w rzeczywistości i wprowadzają w błąd opinię publiczną” – przekazało w komunikacie Ministerstwo Spraw Zagranicznych. 

Dalej w komunikacie MSZ czytamy:

Nieprawdą jest, że w MSZ stworzono „specjalną grupę do przeprowadzenia weryfikacji”. W resorcie nie istnieje żadna taka specjalna grupa, ani formalna, ani nieformalna.

Ponadto nieprawdą jest stwierdzenie redaktora Wrońskiego, jakoby ambasador Andrzej Jasionowski „został odwołany na prośbę rządu Serbii”. Informujemy, że rząd Serbii w żadnej formie nie domagał się odwołania ambasadora, a Pan Andrzej Jasionowski po ponad czteroletniej kadencji zakończył swoją misję w Belgradzie w 2014 r. Dodatkowo informujemy, że jego praca na stanowisku ambasadora była oceniana przez resort „powyżej oczekiwań”.

Informujemy, że w 2010 r. faktycznie doszło do wypadku drogowego z udziałem ambasadora Jasionowskiego, a wyniki badań przeprowadzonych w szpitalu bezpośrednio po wypadku wykazały, że w jego krwi nie było alkoholu. Pan Andrzej Jasionowski został przewieziony do szpitala bezpośrednio z miejsca wypadku i przez pierwsze trzy dni przebywał na oddziale intensywnej terapii.

Jednocześnie informujemy, że Pan Jarosław Łasiński po odwołaniu ze stanowiska konsula RP w Chicago objął w tym samym 2007 r. stanowisko konsula generalnego RP w Malmoe. Informujemy ponadto, iż Pan Przemysław Czyż dopiero rok po powrocie z placówki został zwolniony z MSZ, ale w wyniku złożonego przez niego pozwu, a następnie ugody sądowej z MSZ, został przywrócony do pracy.

W związku z powyższym, zwracamy się z wnioskiem o sprostowanie wskazanych powyżej nieprawidłowych informacji, które wprowadzają w błąd opinię publiczną i apelujemy o dochowanie szczególnej staranności i rzetelności przy redakcji materiałów prasowych. Prosimy również o usunięcie ze strony internetowej informacji wskazanych jako nieprawdziwe oraz o ich nierozpowszechnianie.

Autor: Źródło: ,
DZIAŁ: ,
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Dla GW nie istnieje cos takieg jak obiektywna prawda, jest tylko post-prawda, ktora musi sie wpisywac w anty-polski swiatopoglad dziennikarzy Gazety. Z czyms takim sie nie polemizuje, ani o nic nie prosi - jedynie sadzi sie, zada odszkodowac i klepie po zaklamanym, cynicznym pysku.

GW się nie prosi tylko składa się pozew do Sądu.

Zwracamy się z wnioskiem ......Prosimy o usunięcie.....
Co to za zwroty? Gazeta Wyborcza jest typowym szmatławcem
anty polskim. Opluwa Polaków, lekceważy demokratyczne wybrany Rząd RP. Dlaczego tak delikatnie i grzecznie postępujemy
z lobby lewacko-żydowskim. Czy Szechter nie powinien w końcu ponieść konkretnej kary finansowej za celowe w wielu już przypadkach wprowadzania opinii społecznej w błąd? A miejmy świadomość, że słowo jak wróbel-poleci. I część społeczeństwa się na to nabiera. A z tego bardzo dobrze Sechter zdaje sobie sprawę. On właśnie kształtuje poglądy tych, którzy nie potrafią samodzielnie myśleć. I na tym polu wygrywa. Zatem konkretna kara finansowa byłaby dla niego bardzo dotkliwa znając jego pochodzenie.

Pozdrowienia Czytelnikom Polakom, Redakcji
MSZ zada czy prosi? Dobrze bedzie ujednolicic tytul z trescia przekazu. Kto w Polsce decyduje w takim razie? Jesli MSZ nie czuje sie na silach prowadzic dzialalnosci bez wsparcia i komentarzy GW, niech zatrudni pracownikow GW, moze istotnie wtedy nastapi przyspieszenie przemian? Tylko w ktora strone? Jednym slowem zaczyna sie prezentacja tzw niedudolnosci albo zaniechanej, albo swiadomej.
Z powazaniem
Czytelnik

Nadal apeluję !!!!
Podpisujcie petycję !!!!!!
Oto link:http://www.citizengo.org/pl/37148-petycja-o-odebranie-koncesji-stacji-telewizyjnej-tvn-i-tvn24-zwracam-sie-do-krrit-o-odebranie
Obecnie jest informuję tylko 33.492 Podpisy!!!
czy z tego wynika że właściwie Naród Polski lekceważy przyszłość Narodu Polskiego i jego Godność i Honor, Przyszłość Ojczyzny????
Szczęść Wam Boże Polacy-Rodacy!!!

Szechter hahahaha jak tam brat i ojciec?

Polaku - tate Szechtera już nie żyje a braciszek ma się dobrze, żyje sobie spokojnie w Szwecji, otrzymuje wysoką emeryturę od gojów z Polski.

Jak dlugo w wlasnym kraju Ministerstwo bedzie prosic sku..wieli o sprostowanie klamstw ???
Do Sadu z pozew o milionowe odszkodowania i bedzie po redakcji i "dziennikarzach". Tylko tak mozna. Ile lat mmmichnik sie procesowal z Gmyzem( i przegral) , ale sie procesowal.
Nie odpuszczac -kazda okazja musi byc wykorzystana !!!!

Gazeta Wyborcza, Wroński, Kublik, Czuchnowski, Stasiński Maziarski, hahahahahaha. Przecież to kwiat manipulacji i kłamstw i to bezczelnych kłamstw.

A odszkodowanie? Nie zapłacą parę milionów za każde kłamstwo, to może przestaną łgać.

Droga Redakcjo. Tego sowieckiego bydła się nie prosi, tylko przynosi się tej hołocie wezwanie na proces karny z konkretnego paragrafu. I tak za każdym razem, choćby codziennie. To łajno i tak jest bliskie upadku. Szechter tak robił racji nie mając, ale miał paru stalinowskich pachołów w togach. Mam nadzieję że to już historia więc teraz tym bardziej prawda się obroni, podparta kodeksem karnym.

Masz racje , pozywać i karać
aż zaczna sie liczyc z prawdą

Mam wrażenie, że czerscy potrafią manipulować nawet wynikami totolotka.
Ale z drugiej strony, kto czyta Kosherzeitung, ten sam sobie szkodzi.

Działać trzeba metodą szefa GW - podawać do sądu i żądać wysokich odszkodowań za nieprawdę i manipulacje. A na marginesie: dlaczego w drugim roku rządów PiS DALEJ w spółkach skarbu państwa ( tysiące zatrudnionych!) prenumerowana jest GW, Polityka i Newsweek? Czy po 8 latach eldorado dla tych lewackich pism, nie można zastąpić ich INNYMI? Przecież tak się dokonuje indoktrynacja ludzi i jednocześnie utrzymuje się GW& satelity - kaska!

Rzad nie powinien prosić oszczercow o sprostowania, tylko po każdym kłamstwie sprawę natychmiast kierowac do prokuratury. W kodeksie karnym jest chyba jakiś paragraf na takich "dziennikarzy".Wysokie kary może naucza rzetelności w pracy.

Popieram
karać , az do oduczenia kłamstwa

Jezeli rzad nie bedzie podawal smieci lewackich do sadu i zASADZAL WYSOKICH ODSZKODOWAN, to sam sobie zgotuje pielklo.

PO co takiemu zdychajacemu czerskiemu scierwu tlumaczyc ?

Ciekawa informacja z USA:

http://www.startribune.com/pol...

Ameryka nie wydaje swoich obywateli.

To nie powinno byc tak.
Do sadu za sianie nieprawdy, co za tym idzie, duze kary pieniezne. A dopiero pozniej zadac sprostowania. Bo tylko w ten sposob mozna ich przywolac do porzadku.

To nie tylko sianie nieprawdy! To po prostu SABOTAŻ!

tego nie rozumiem:
"Pan Przemysław Czyż dopiero rok po powrocie z placówki został zwolniony z MSZ, ale w wyniku złożonego przez niego pozwu, a następnie ugody sądowej z MSZ, został przywrócony do pracy."
Jezeli pan Przemysław Czyż nie spelnial oczekiwan szefa, albo pan Przemysław Czyż nie nadawal sie do pracy w MSZ z jakiegokolwiek powodu to dlaczego Pan Przemysław Czyż "został przywrócony do pracy"??? Nikt nie jest zatrudniany dozywotnio. To od pracodawcy zalezy, czy chce tego gostka zatrudniac, czy nie. Czy pan Przemysław Czyż to jakas swieta krowa, ktorej nie wolno ruszyc, czy tez ten gostek ma takie uklady, ze cale MSZ nie potrafi sobie z nim poradzic? Moze ma haki na kogos, co? A wogole to co on tam teraz robi po tym przywroceniu do pracy?
Cos niewiarygodnego!!!

Czy GW dalej dostaje kasę za reklamy ze spółek skarbu państwa i ministerstw????

Nie, nie dostaje.

powinno dodac na końcu:

" i zeby to bylo ostatni raz" robaczki jąkalskie

U nich w GW jest "stworzona specjalne grupa" służąca demontażowi niepodległej Polski za pieniądze Sorosa. Maja małą szansę na powrót do Polski z Izraela. Trend jest odwrotny.

Wierzycie w dobrą wolę Wrońskiego? Bo ja nie. To zły człowiek.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl