niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
25 lipca 2017

Będzie kontynuacja "Gladiatora"?

Dodano: 13.03.2017 [12:48]
Będzie kontynuacja "Gladiatora"? - niezalezna.pl
foto: mat.pras.
Ridley Scott zapowiedział, że marzy mu się nakręcenie kontynuacji słynnego "Gladiatora" z 2000 r., a w roli wojownika ponownie chciałby obsadzić Russella Crowe'a. Problem w tym, że w pierwszej części Scott swojego bohatera... uśmiercił.

Obsypany aż pięcioma Oscarami "Gladiator" to opowieść, która przenosi widza do 180. roku. Główny bohater, generał Maximus (Russell Crowe) to prawa ręka cesarza, szczęśliwy mąż i ojciec, który w jednej chwili traci wszystko. Pojmany przez handlarza niewolników, poddany morderczemu treningowi, zostaje gladiatorem. Dzięki swym niezwykłym umiejętnościom powraca do Rzymu, na arenę Koloseum, gdzie szybko zyskuje szansę na zemstę.

Ridley Scott, który własnie promuje swój najnowszy obraz "Obcy: Przymierze" zapowiedział właśnie, że chciałby nakręcić kontynuację "Gladiatora", a w głównej roli ponownie obsadzić Rusella Crowe'a. Problem w tym, że każdy kto oglądał hit z 2000 roku doskonale wie, że wojownik w końcowej scenie umiera:

Wiem jak go przywrócić do życia


- oświadczył jednak Scott, czym wywołał pełną emocji dyskusję. Wśród internautów pojawiają się spekulacje - czy film będzie opowiadać o pozaziemskim życiu Maximusa? Może w grę wkroczy tajemniczy brat bliźniak? A może rzeczywiście reżyser znajdzie sposób i wskrzesi głównego bohatera? O tym przekonamy się już niebawem, kiedy twórcy zdradzą szczegóły produkcji.
 
Autor: Źródło:
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Tak jak Tom Hanks przestał dla mnie istnieć po debilnym "Kodzie da Vinci", tak Russel Crowe - po paszkwilanckiej roli Noe. Każdy aktor musi analizować, czy odtwarzana przez niego fikcja nie staje się nachalną i chamską propagandą antywartości. I chociaż "Gladiator" był świetny to na c.d. z pewnością się nie wybiorę.

Tylko że Russel jest już "nie pierwszej młodości", rola musiałaby być dopasowana do wieku.

Jaki to problem?

Nakręci wydarzenia sprzed śmierci Maxiumusa i pierwszego Gladiatora.

Znam już scenariusz: główny bohater zmartwychwstanie i będzie gromił hordy tyrana Trumpusa.

Muzyka wspaniała fabuła przydatna dla bałaganu w eurokołchozie.
Film mowi o pragnieniu wartosci i sprawiedliwosci w cięzkich czasach,
Bedzie zył bo jak wyniosą jego smiertelnie rannego z Colloselum uratuje go pewnie chrzescijanska zielarka...
Czekam na Gladiatora 2

Hoover

"Muzyka wspaniała fabuła przydatna dla bałaganu w eurokołchozie.
Film mowi o pragnieniu wartosci i sprawiedliwosci w cięzkich czasach,
Bedzie zył bo jak wyniosą jego smiertelnie rannego z Colloselum uratuje go pewnie chrzescijanska zielarka...
Czekam na Gladiatora 2"

Wspaniała muzyka: Carlos Santana

Gladiator to GNIOT!

Końcowe obrazy przypominają relacje wracających ze śmierci klinicznej, realizatorzy mogą śmiało podążyć za tym wątkiem.

Film jest genialny . Reżyser kręcąc drugi odcinek tylko go zeszmaci i zniszczy legendę tego filmu .

Też tak uważam. Lepiej pomyśleć nad nakręceniem nowego i tak samo dobrego filmu.

Jest masa powieści o czasach dominacji Rzymu, że nie ma potrzeby, odgrzewać kotleta i jeszcze go dosmaczać, jak kotlet już lekko cuchnie.

W wersja reżyserskiej są sceny które dopełniają wątki zmarginalizowane w wersji kinowej. Osobiscie w drugiej częsci chciał bym zobaczyć życie rodzinne generała i jego karierę wojskową.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl