Rekordowa sprzedaż „Gazety Polskiej”. Cały nakład tygodnika w nowej odsłonie WYPRZEDANY

arch. GP

  

W ciągu zaledwie sześciu dni od ukazania się tygodnika „Gazeta Polska” w nowej szacie graficznej i magazynowym formacie, cały nakład pisma został wyprzedany. „W wielu kioskach „GP” jest niedostępnym rarytasem” - mówi redaktor naczelny „Gazety Polskiej” Tomasz Sakiewicz.

Informację o tym, że pierwszy numer „Gazety Polskiej” w nowym formacie sprzedał się w całości podał dziś portal wirtualnemedia.pl

- W wielu kioskach „GP jest niedostępnym rarytasem. Nie mamy jeszcze kompletnych danych z sieci sprzedaży, ale te, które są, wskazują na wysoką sprzedaż. Nakład pierwszego numeru liczył 100 tys. Egzemplarzy. Myślimy o tym, żeby w związku z zaistniałą sytuacją, od trzeciego numeru powiększyć nakład – zapowiedział w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl Tomasz Sakiewicz.

Źródło: niezalezna.pl,wirtualnemedia.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Olga Tokarczuk laureatką prestiżowej Nagrody Bookera

Olga Tokarczuk / By Martin J. Kraft - Own work, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=58367535

  

Pisarka Olga Tokarczuk została w Londynie ogłoszona laureatką prestiżowej Międzynarodowej Nagrody Bookera za 2018 rok. Jury wybrało jej książkę "Bieguni" ("Flights") w tłumaczeniu Jennifer Croft spośród sześciu tytułów, które znalazły się na liście nominowanych.

Tokarczuk stała się jednocześnie pierwszym polskim zwycięzcą tej nagrody w historii.

Międzynarodowa Nagroda Bookera to prestiżowe literackie wyróżnienie przyznawane w Wielkiej Brytanii autorowi najlepszej książki przetłumaczonej na język angielski. Autor i tłumacz nagrodzonej książki otrzymują 50 tys. funtów do podziału.

Na krótkiej liście nominowanych znalazły się także książki dwóch byłych triumfatorów Bookera, Węgra Laszlo Krasznahorkaia ("The World Goes On") i Han Kang z Korei Południowej ("The White Book"), a także Irakijczyka Ahmeda Saadawi ("Frankenstein w Bagdadzie"), Francuzki Virginie Despentes ("Vernon Subutex 1") i Hiszpana Antonio Munoza Moliny ("Like A Fading Shadow").

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl