niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
28 marca 2017

Czyja jest Polska?

Dodano: 06.03.2017 [11:03]
Czyja jest Polska? - niezalezna.pl
foto: arch. GP
Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla tygodnika „Gazeta Polska”, który w całości ukaże się w środę, na pytanie: „Czyim kandydatem jest Donald Tusk?” odpowiada jasno: „Angeli Merkel, jest kandydatem niemieckim”. Sytuacja, w której Tuska nie wspiera jego własny kraj, a mimo to może się on chełpić dużym poparciem, okazała się dla niego niezręczna. Wielu naocznie się przekonało, że twierdzenia, iż stoją za nim cudze interesy, nie są demagogią, lecz faktem. A skoro tak, to w naturalny sposób powstaje pytanie, czyje interesy stały za Tuskiem, gdy jego partia, Kongres Liberalno-Demokratyczny, realizowała w latach 90. złodziejską prywatyzację. Albo wtedy, gdy rujnowano stocznie. Gorzej: czyj interes realizował, gdy w dniu opublikowania rosyjskiego raportu MAK – rzecz horrendalna – szusował na nartach po Dolomitach, a w kolejną rocznicę Smoleńska wybrał się do Nigerii. Po tym, jak w 1992 r. Tusk zaapelował „Panowie, policzmy głosy”, odwoływany premier Jan Olszewski zadał w sejmowym przemówieniu pytanie: „Czyja jest Polska?”. Być może wtedy nie było ono ważne dla większości Polaków, ale wyrosło nowe pokolenie, dla którego jest ono kluczowe. I na tym polega problem Tuska.
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Ponad pięć już razy niemiecka Interia zablokowała mój post o tym, że za Tuska PO położono rurę rosyjsko - niemiecką po Bałtyku zwaną dla niepoznaki Nord Stream. A jak oszukał Polaków Tusk obiecując, że Merkel i Niemcy zakopią tę rurę głębiej koło portu w Świnoujściu gdy zablokowała ta rura dostęp dużych statków do portu Świnoujście! Nic nie zrobiono! Kolejne oszustwo Tuska na rzecz Niemiec i Rosji ze stratami dla Polski! To jaki z niego Polak?

Jasno przedstawiona trudna prawda historyczna. Pytanie "Czyja jest Polska?" budzi silne uczucia patriotyczne. Ładny artykuł!

Redaktorzy "Gazety Polskiej": „Czyim kandydatem jest Donald Tusk?”

Jarosław Kaczyński: „Angeli Merkel, jest kandydatem niemieckim”.

i ta prawda dotrze teraz do narodow Europy,
bardzo sie martwilem ze narody europejskie przypisza dzialania Tuska na poczet Polski,
a dzieki kandydatowi zgloszonemu przez Polske
kompetentnemu politykowi Jackowi Saryusz-Wolskiemu
sprawa jest jasna: Tusk to kandydat Merkel i Niemiec,

Wszystko wskazuje na to , że ten rudy szkodnik z poparciem tych , którzy mają w tym interes nadal będzie "królował" Europie.
Niemniej jednak nie uważam , że Polska powinna się temu spokojnie przyglądać.
Kandydatura , którą wystawił nasz rząd zdaje się być na straconej pozycji , ale nie można było postąpić inaczej.
Wszystkim oponentom należy przypominać słowa jakie wypowiedział ks. kanonik Starowolski do króla szwedzkiego , kiedy ten stanął w katedrze wawelskiej.

Zagranie polskiego rządu znakomite! Nawet jeżeli wybrany zostanie Tusk, obnażony zostanie fałsz i groteska, które napędzają unijna farse.

Tusk jest tak czy inaczej skończony. Wątpię by ktokolwiek uczciwy i rozumny chcial poprzeć tego skorumpowanego, aroganckiego POLITYKA w wyborach prezydenckich w 2020 roku.

Niestety, w naszej kochanej ojczyźnie jest wielu ludzi zdeprawowanych, skorumpowanych itd.
I to oni ukochali sobie Donalda Tuska – wielu MARZY o jego wielkim powrocie.

Żeby było tak jak było.

PS. Musimy walczyć o to, żeby ta zdegradowana część narodu miała jak najmniejszy wpływ na większość (niestety nadal bardzo bierną).

Tusk jest gwarantem interesów Niemiec.
Polska jest zdominowana przez niemieckie media.
http://ohsisi.pl/kto-wydymal-m...
Termin,,polskie obozy,, wymyślono w 1956r w Niemczech.
http://wolna-polska.pl/wiadomo...
http://www.rp.pl/artykul/66342...
Chodzio ogromne odszkodowania dla Polski od Niemiec za II wojnę swiatową.
https://vod.tvp.pl/27030704/12...
Zamiast 10 mln starych samochodów kupowanych w Niemczech czas na 6 bln dolarów.
Prawie 500 tyś. kobiet w wieku 40-65 lat przewija starców w Niemczech.
http://wpolityce.pl/polityka/1...
Nasuwa się pytanie:
kto wypromował Tuska?
http://niezalezna.pl/47747-zma...

Kiedy uczono mnie, gdzie ostatecznie wylądował król Polski Stanisław August Poniatowski (dla przypomnienia: na dworze następcy rosyjskiej carycy Katarzyny II W Petersburgu, gdzie zmarł i został pochowany), wydawało mi się wręcz niemożliwym, że można tak nisko upaść. Kiedyś król Polski – na starość utrzymanek cara rosyjskiego.

Dziś na własne oczy mogę się przekonać, jak to się dzieje:
kiedyś premier polskiego rządu, wicemarszałek polskiego sejmu i senatu, kandydat na prezydenta Polski (przegrał niewielką ilością głosów),
dziś reprezentant niemieckich (i nie tylko) interesów w Unii Europejskiej, walczący o stanowisko „króla Europy” wbrew woli polskiego rządu.

Kim pan jest, panie Tusk?
Jaki „dwór” pana utrzymuje i przygarnie na starość?

Ja to czyja jest Polska,moj wnuk jest szwabem.Obywatelstwo ma zaklepane=Papiry.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl