niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
25 czerwca 2017

Reporterzy donieśli na Polskę. Odpowiedzieli im polscy dziennikarze. OSTRO!

Dodano: 03.03.2017 [20:51]
Reporterzy donieśli na Polskę. Odpowiedzieli im polscy dziennikarze. OSTRO! - niezalezna.pl
foto: Filip Błażejowski/Gazeta Polska
Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich w ostrych słowach odniosło się do apelu, który m.in. Reporterzy bez Granic skierowali do Komisji Europejskiej. W oświadczeniu SDP podkreśliło, że „z oburzeniem przyjmuje apele i działania organizacji (…) zmierzające do piętnowania Polski jako kraju, w którym ma dochodzić do szczególnych naruszeń wolności słowa”. 

W połowie lutego pięć międzynarodowych organizacji pozarządowych skierowało do Komisji Europejskiej apel o zastosowanie wobec Polski art. 7 Traktatu o Unii Europejskiej. Artykuł ten mówi o sankcjach i działaniach prewencyjnych za „poważne naruszenie wartości UE”, w tym zawieszeniu prawa głosu w Radzie Europejskiej. Apel wystosowany przez Amnesty International, Human Rights Watch, fundację Open Society, Reporterów bez Granic i Międzynarodową Federacja Praw Człowieka, poparło również około dwudziestu polskich organizacji.

Do apelu odniosło się Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich. Zarząd główny SDP w oświadczeniu nie zostawił suchej nitki na Reporterach bez Granic, przypominając m.in., że za rządów koalicji PO-PSL organizacja nie interesowała się losem zwalnianych pracowników mediów publicznych.  

Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich z oburzeniem przyjmuje apele i działania organizacji Reporterzy bez Granic, a także wspierających ją niektórych polskich organizacji pozarządowych, zmierzające do piętnowania Polski jako kraju, w którym ma dochodzić do szczególnych naruszeń wolności słowa. Działania te polegają na wzywaniu wspólnoty międzynarodowej do drastycznych reakcji na owe rzekome naruszenia, z sankcjami uderzającymi w społeczeństwo polskie włącznie, a także dążeniu do deprecjacji naszego kraju na arenie międzynarodowej 

– zaznaczył zarząd główny SDP. 

Nie negując, że jakość uregulowań medialnych w Polsce wciąż pozostawia wiele do życzenia, zwracamy uwagę na rażące stosowanie podwójnych standardów przez naszych kolegów po fachu z Reporterów bez Granic. Należy zaznaczyć, że organizacja ta zachowywała milczenie i nie podnosiła podobnych protestów, kiedy media publiczne w okresie rządów PO-PSL zwolniły ponad 400 pracowników, z czego bardzo wielu z nich z przyczyn politycznych. Podobnych reakcji nie wzbudziły także sytuacje, jakie dziś nie mają już miejsca: brutalne i pozaprawne naciski na prywatnych wydawców, najścia służb specjalnych na redakcje, naciskanie na zmiany niewygodnych redaktorów naczelnych prywatnych gazet, ingerencje w kapitał właścicielski 

– czytamy w oświadczeniu. 

Za akt hipokryzji należy uznać sprzeciw Reporterów bez Granic wobec wprowadzenia w Polsce unormowań zapobiegających nadmiernej koncentracji kapitału w mediach, w sytuacji kiedy tego rodzaju unormowania mają Niemcy (na poziomie federalnym) czy Francja 

– podkreślono.

Na zakończenie SDP „z wielką przykrością konstatuje, że tego rodzaju działania, piętnowanie i stygmatyzowanie Polski jako kraju niedemokratycznego, porównywanie go do państw, w których dziennikarze są mordowani czy więzieni, jest celową manipulacją o podłożu politycznym”.
Autor: Źródło:
DZIAŁ: , ,
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

To idzie prosto w kierunku do wywołania III W.Ś. aby wyrównać te narośnięte garby typu hegemonii Niemiec przy wtórującej Francji !!! Ciekawe jak to się skończy ? Kto komu w mordę da tak żeby leżał na płasko-POd walec który wszystko wciska w glebę na 2 metry ?

Wszystko, co w ostatnich paru latach dzieje się na świecie, świadczy, niestety, o kolejnej pilnej potrzebie wstrząsu. Swiat potrzebuje nowej, wielkiej tragedii, czegoś na miarę III WS z horrendalnymi skutkami, bo chyba już tylko to mogłoby spowodować opamiętanie i powrót do wartości, do prawdy, do rzeczy istotnych. Zapędzeni zostaliśmy w komercję i konsumpcjonizm do tego stopnia, że sprzedalibyśmy i matkę i ojca tylko po to, aby mieć trochę więcej materialnych idiotyzmów. Swiat zwariował, ci, którzy są jeszcze normalni, pozostają zbyt bierni i apatyczni, nie są w stanie przeciwstawić się brutalnemu kłamstwu, szantażowi, złu. A co do tzw. "wolności słowa", to również ta wartość stała się jedynie instrumentem w grze kłamstwem. Po krwawych zamachach w Paryżu jesienią 2015 r. jeden z redaktorów jednej z największych niemieckich gazet "Die Welt" napisał na twitterze (lub facebooku, nie pamiętam), że w obliczu tego wydarzenia UE będzie musiała jeszcze raz przedyskutować prowadzoną (głównie przez Niemcy) politykę imigracyjną. Redaktor napisał te słowa zaraz po zamachu, na gorąco - w piątek w nocy lub w sobotę. Jeśli dobrze pamiętam w poniedziałek lub wtorek nie był już redaktorem w "Die Welt". "Reporterzy bez Granic" nie pisnęli słowem. A historia z W. Sumlińskim i jego komorowskimi "potyczkami"? A aresztowanie Jana Pawlickiego w czasie relacji z PKW po wyborach samorządowych 2014? (Swoją drogą, dlaczego ich kolegów - tych już nielicznych jeszcze uczciwych nie stać było na wyjazd do Brukseli i jakąś demonstracyjną pikietę w PE?)Smutne to wszystko, ale jakbyśmy sami się prosili o jakieś Katharsis.

Problem w tym, że wojenka jest już szykowana ale zostanie wykorzystana do czegoś wprost przeciwnego niż "opamiętanie".

Podać te mendy do sądu za oszczerstwa i zarządać milionowych odszkodowań za zniesławienie.

Tylko, że do naruszania wolności słowa dochodzi właśnie szczególnie w tych najbardziej postępowych krajach na których to mamy się wzorować - nie wolno krytycznie mówić o immigracji, o feminizmie, LBTG, genderyźmie, GMO, globalnym ociepleniu itd itp.

Co my jeszcze robimy w tym eurogównie ?
W Turcji jakoś nie mieli problemu ze wszystkimi przeciwnikami politycznymi , a i nikt im tego nie wypomina . Dlaczego i na co jeszcze musimy czekać ?

Sie zgadzam z Toba zupelnie.
Ale Turcja to byl i jest kraj od nikogo niezalezny i przez nikogo niezagrozony. A Polska ma z jednej strony
dojcze szwejne z drugiej parszywa rosje oraz POdobna ukraine a z poludnia pepikow co zawsze sa z wygranymi.
Zachodnie (parszywe) "przyjaciele/zlodzieje" to by nas chetnie z NATO wyrzucili gdyby mogli.

TV Publiczna na jedynce o 19:30 powinna pokazać jak Rachoń nagrywał komórką rozprawę i będzie smutno i śmieszno dla targowicy. Dopowiadając, te czasy na pewno wrócą, kiedy Pis kiedyś przegra wybory, jeśli Obóz Patriotyczny nie stworzy własnej TV porównywalnej z TVN i Plsatem. Tego można być pewnym.

"Reporterzy bez Granicę" - przyzwoitości.
Żeby sprawdzić jak daleko przesunęli granice przyzwoitości należy prześwietlić ich transfery finansowe. Ten kto traci na Ustawie medialnej w Polsce, ten ma interes i o ten interes należy zapytać tych wykidajłów bez granic i Adolfinę Merkel.

To nie organizacje to ludzie tych organizacji szkodzą i donoszą na swój kraj. Do publicznej wiadomości przekazać pełną listę dziennikarzy - zdrajców.

Jak długo wszystkie uczciwe media będą zwracać uwagę na łotrostwa tzw. opozycji i w ten sposób ją promować na cały świat tak długo oni będą coraz większy kłamliwy i chamski jazgot POdnosić. Czas wyciszyć i olać ich POczynania.

gonić to tępactwo z Polski na zbity pysk!!

Czym się różni lewak od alkoholika ?Niczym żadnemu nie wytłumaczysz że robi żle

Uważam,że odpowiedź jest prosta - jak się u nas nie podoba to wynocha! Nie będzie nam Polakom nikt dyktował co mamy robić i mówić. Niech nie narzucają nam obcych zachowań i poglądów. Z zachodu Europy już zrobili szambo a w Polsce im się nie uda.Mamy dość złodziejstwa,kłamstwa, defraudacji i obcego światopoglądu. Polska to kraj gościnny i przyjazny ale nie pozwolimy aby ktokolwiek nam wprowadzał nowe porządki.

Takie hucpy wystarczy lekceważyć. Ciekawe, jakie kroki podjęłaby komisja eurokołchozu w reakcji na donos tych bezgranicznych idiotów. Odpowiedź brzmi: żadne, bowiem żadne sankcje przeciwko Polsce nie mogą wejść w życie bez zgody wszystkich członków UE. Taki werdykt jest niemożliwy, więc komisja poniosłaby spektakularną klęskę. A na to nie ma ochoty. Donosicielom można więc pokazać środkowy palec i dalej reformować Polskę.

standardowo
tamci drą mordę na całą europę a w odpowiedzi list do polaków
czy ten list poszedł w kilku językach do internetu ?
nie? to skąd ta biedna europa ma wiedzieć co się tu dzieje

'Idioci bez granic' Niestety nie ma szans aby idoci bez granic dostrzegli sens ....Poniewaz są idiotami :)

Klasyczny przypadek tego , gdy złodziej krzyczy :"łapać złodzieja"!;) Ale już tak jest z NGO, które działają na zlecenie globalistów.
Organizacje takie jak sponsorowana przez Sorosa Open Society, czy zajmująca się propagowaniem wywrotowej działalności skrajnych lewaków Amnesty International ( https://amnesty.org.pl/jest-ge... ), zresztą wszystkie wymienione organizacje tym się zajmują; czynnie działają na rzecz ataków na wolność słowa i pod płaszczykiem "mowy nienawiści" najchętniej doprowadziłyby do wsadzania ludzi do więzienia... właśnie za korzystanie z wolności słowa.
Z lewactwem nie ma co rozmawiać, fanatyków nie da się przekonać. Mają oni swoją wizję świata i dążą do narzucenia jej wszystkim ludziom, choćby po trupach. Jedynym sposobem na wrogie nam NGO jest ścisłe kontrolowanie ich finansów, a w przypadku stwierdzenia antypaństwowej i szkodliwej działalności zakaz ich funkcjonowania na terenie naszego kraju.

Staropolskie Bóg Zapłać za godna postawę Kolegów dziennikarzy, RbG to kolejny przykład organizacji nastawionej na destrukcje i i mieszanie w globalnym kotle cwaniaków. od nachalnej i kłamliwej propagandy.....

- Amnesty International
- Human Rights Watch
- Fundację Open Society
- Reporterów bez Granic
- Międzynarodową Federacja Praw Człowieka

Biura prasowe oraz akredytacyjne, powinny zostac powyzszym organizacjom, rzekomo miedzynarodowym, NATYCHMIAST POZAMYKANE, a ich pracownicy oraz wspołpracownicy, powinni zostac uznani za .... PERSONA non GRATA, oraz otrzymac maksymalnie 48 godzin na zwiniecie zagli, oraz opuszczenie terytorium Rzeczypospolitej !!!!

Tak posatpiłby kazde panstwo, ktorego narod siebie sam szanuje, poprzez swoich przedstawicieli, ktorych wybrał w wolnym demokratycznym głosowaniu !!!!

ENDE

Już to pisałem że PiS bawi się w demokrację z bandą niszczącą kraj,dla nich powinno być ostro za donosy więzienie.

Wymienione przez Ciebie organizacje to ultra lewackie bojowki zakladane jeszcze przez sowieckie sluzby specjalne albo przez nie finansowane. "Polacy" z nimi wspolpracujacy powinni zostac oskarzeni o zdrade i dzialalnosc szpiegowska. Polskie delegatury tych szczujni i szpiegowni powinny byc zdelegalizowane. Wzorem do nasladowania moze byc Turcja, ktora wsadzila do pudla zatrudnionego w tym samym zakladzie co lis "niemieckiego turka" z "die welt". Oskarzono go o szpiegostwo i popieranie puczu. Powazne, szanujace swoich obywateli panstwo nie moze tolerowac wrogiej, zagranicznej ingencji w jego wewnetrzne sprawy.

Zgadzam sie na zbite mordy powypieprzac ta holote wkoncu z Polski.

Do: > ceramik | 03.03.2017 [21:56]

"Odebrać media Niemcom, czytaj żydom, to nie będą nam Niemcy ob żydzać kraju !!"

100 / 100

ENDE

Wyżej wymienione organizacje zostały poprostu kupione. Najprostsza sprawa to wyśledzić skąd mają pieniądze na swoją działalność.
To samo dotyczy Green Peace i naszych rodzimych ekoterrorystów.
Czyli : wyśledzić, udowodnić i za d... !

BRAWO, BRAWO, BRAWO !!!!!!!!!!!!!! I OGROMNE DZIĘKI,ŻE
JESTEŚCIE ZE SPOŁECZEŃSTWEM !!!!!!!

Te wszystkie organizacje międzynarodowe są zinfiltrowane przez KGB. GRU, Mosad, CIA oraz inne służby. I często działają na zlecenie. Skąd ci dziennikarze mają dostęp do tzw. przecieków np. Panama Papers? Mają kontakty w służbach i jak trzeba, to wypuszczają jakąś wrzutkę lub atakują rząd jakiegoś państwa. Przez ostatnie 27 lat nasze służby specjalne praktycznie nie działały dla dobra Polski i nie werbowały lub nie były w stanie zwerbować osób ze środowisk opiniotwórczych w organizacjach międzynarodowych i mamy takie skutki.

zaznaczyć zerwanie kontaktów z organizacją, która całkowicie błędnie ocenia rzeczywistość, na podstawie takiej złej oceny podejmuje szerokie działania międzynarodowe, a zatem jej ocena rzeczywistości w innych krajach, zwłaszcza w krajach w których trwa wojna, także mogą być błędne i nie zasługują na zaufanie.

Dziennikarze fałszujący rzeczywistość są profesjonalnymi propagandystami!

„Apel wystosowany przez Amnesty International, Human Rights Watch, fundację Open Society, Reporterów bez Granic i Międzynarodową Federacja Praw Człowieka, poparło również około dwudziestu polskich organizacji.”
Za tymi ciekawymi nazwami tych organizacji stoją konkretni ludzie, których należy wymienić z imienia i nazwiska. Będzie ciekawie.

Ta manipulacja ma imię i nazwisko, a tu tylko konstatacja

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl