niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
21 lipca 2017

IPN udostępnił teczkę TW "Wolfgang"

Dodano: 03.03.2017 [17:05]
IPN udostępnił teczkę TW "Wolfgang" - niezalezna.pl
foto: pl.wikipedia.org Adrian Grycuk
Teczka personalna tajnego współpracownika pseudonim „Wolfgang” dotycząca Andrzeja Przyłębskiego została udostępniona  w poznańskim oddziale IPN. Informację przekazała Polskiej Agencji Prasowej Natalia Cichocka,  rzeczniczka prasowa IPN w Poznaniu.

Cichocka w rozmowie z PAP zaznaczyła, że informacje z teczki personalnej o tytule: "Teczka personalna tajnego współpracownika pseudonim "Wolfgang" dot. Przyłębski Andrzej, imię ojca: Marian, ur. 14-05-1958 r." udostępniane są dziennikarzom na podstawie wypełnienia ustawowych formalności. Dokumenty z teczki personalnej tajnego współpracownika pseudonim "Wolfgang" obejmują lata 1979-1980. Są przypisane do Wojewódzkiego Urzędu Spraw Wewnętrznych w Koninie z lat 1983-1990.

IPN poinformował w piątek, że jeszcze tego dnia podejmie decyzję o weryfikacji oświadczenia lustracyjnego ambasadora RP w Niemczech Andrzeja Przyłębskiego.

Dzisiaj wiemy, że takie materiały się zachowały (chodzi o teczkę personalną TW ps. Wolfgang - PAP) i dzisiaj ja podejmę decyzję o wdrożeniu takiej procedury weryfikującej zgodność z prawdą tego oświadczenia (ambasadora Przyłębskiego - PAP)


- powiedziała PAP p.o. dyrektor Biura Lustracyjnego IPN Edyta Karolak.

Dotychczas IPN nie weryfikował oświadczenia lustracyjnego ambasadora Przyłębskiego. IPN poinformował, że oświadczenie lustracyjne Przyłębskiego jako członka służby zagranicznej wpłynęło do Biura Lustracyjnego IPN 18 lipca 2016 r.

Andrzej Przyłębski nie składał wcześniej oświadczenia lustracyjnego ani na podstawie obecnie obowiązującej, ani poprzednio obowiązującej ustawy lustracyjnej


- poinformował w komunikacie IPN.
Autor: Źródło: ,
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

wymiana tak ambasadorów jak i konsulów oraz innego personelu w tych placówkach powinna nastąpić sukcesywnie. Toż tam aż się roi od takich jak tenże ambasador. Wiadomo nie od dziś, że na placówkę wyjeżdżali mierni ale wierni jak nie tej to po okrągłostołowej "elyty". To samo dotyczyło personelu pomocniczego nie czarujmy się.

tak,ten ambasador zostal wymieniony wlasnie:)

O tym, że nie jest Bolkopodobnym "obrońcą demokracji" świadczy fakt, że się przyznał i przeprosił, podobnie jak Zelnik. To trochę inna klasa, ale widzimy, że niezależnie od klasy, dekomunizacja i ujawnienie prawdy o współpracownikach reżimu komunistycznego jest już nie tylko potrzeba, a wręcz - koniecznością

Inercja lustracyjna "dobrych zmian" wynosi 26 lat.Bo tyle lat minęło od rozkładu matki komuny,a od magdalenkowego przekrętu jeszcze 3 lata więcej.Tymczasem matkę komunę reaktywowano nie bez ślepoty tzw.zachodu w reżim terrorystów państwowych putina/cyryla/kadyrowa, EWG reaktywowano po lizbońsku w antynarodowy i antysuwerenny pasożyt EWGbis/EU,a PRL w "dobrozmianowy" PRLbis.

Takie mamy "elyty"...No pięknie jest.Tak dalej, a my wreszcie przejmiemy władzę. Jeśli PiS, będzie zaliczał takie "miny", to wreszcie my, zwykli ludzie, będziemy musieli posprzątać ten polski bajzel. Radykalnie posprzątać.

TW pseudonim „Wolfgang”. Sam pseudonim wskazuje na kierunek niemiecki, więc nie dziwi fakt, iż Andrzej Przyłębski został ambasadorem w Polskim w Niemczech. Dzięki ministrowi Waszczykowskiemu i nie tylko PIS-wi grozi upadek i to w krótce.

To nie tylko ambassador nominowany przez PiS, ale takze maz "Prezesa" TK.
Jezeli aproksymowac to co o wspolpracownikach I rodzinach wspolpracownikow UB mowi sie na tych stronach, to oboje powinni podac sie do dymisji !!!

Problem nie jest z podpisem, ale z tym ze teraz ludzie klamia. Za klamstow przed urzednikiem panstwowym powinna grozic nie tylko dymisja, ale wiezienie, zwlaszcza jezeli sklamal urzednik.
Rodzina nie powinna byc przesiadowana za ten fakt, ale nieststy w dzisiejszych czasach rodziny sa przesladowane, wiec w tym wypadku standard powinnien byc rowny I Sedzia powinna zrezygnowac. Ona w koncu tez zataila ze maz podpisal.

Coz takie sa teraz czasy !!!

Chyba ze sprawiedliwosc nie jest slepa. Zobzczymy czy tych dwoje bedzie potraktowane tak samo jak inni !!!

"Studencie", więcej czytaj i zalecam uzupełnienie braków edukacyjnych. To jest efekt gimnazjalnego kształcenia, że ludzie młodzi uważają, że ludzie teraz kłamią i - że teraz są prześladowane rodziny.Tuleja i za nim - posłowie PO powtarzają bzdury i porównują obecne rządy do komuny! Trzeba być albo strasznym nieukiem, albo wrogiem Polaków, by porównywać nas do Stalina.Mam nadzieję, że należysz do tych pierwszych. Nie znasz historii Polski, ani najnowszych wydarzeń. Nie wiesz, jak były prześladowane rodziny Żołnierzy Niezłomnych w ponoć ludowej i demokratycznej Polsce? Nie wiesz, jak prześladowano rodziny oficerów polskich, intelektualistów, ludzi bogatszych od bolszewii (dzisiaj powiedzielibyśmy - biznesmenów)w czasach sowieckiej wolności, równości i braterstwa?
Reforma oświaty i nauka historii jest najpilniejszym wymogiem niepodległego kraju.
Zadam Tobie pytanie: Czy Kopacz i Tusk odpowiedzą za swoje permanentne kłamstwa i oszustwa, Nowak i Neuman - za wprowadzanie "transparentności",Lewandowski i Balcerowicz za złodziejską prywatyzację i pauperyzację polskiego społeczeństwa, cała zgraja - za niezliczone afery?

Dokładnie tak, zgadzam się. Student, mylisz się, ponieważ PO kradło i kłamało pierwsze.

Jak widac, niektore ubeckie gnidy licza na to, ze a nuz sie uda i nie zlapia za reke ? A jak juz zlapia, to dal nam przyklad kapus Bolek, jak zachowac sie mamy ...

Ciekawe, że nie było ani mru-mru na temat innego byłego ambasadora w Niemczech, długoletniego prezesa Międzynarodowych Targów Poznańskich, Andrzeja Byrta, tajnego współpracownika służb PRL.

Agent na agencie agentem pogania. Czy wiecie, że wkrótce stracimy Gdańsk? Stanie się Wolnym Miastem jak prze wojną. Ulica Długa już cała WYKUPIONA PRZEZ NIEMCÓW, WYKUPUJĄ MIESZKANIA PODSTAWIONE SŁUPY. Tu potrzeba mocnej polskiej ręki bo wszystko nam się rozłazi. Agenci niemieccy, rosyjscy ,amerykańscy i żydowscy rządzą tym krajem rozdartym, jak stare prześcieradło.

NIEstety, ale wszystko wskazuje na to, że to jest MOżliwe !!

nie ma sie co podniecac.To przeciez jasne ze bylo wielu tajniakow za PRL ,jasne jest tez ze jeszcze wielu jest czynnych w polityce i urzedach no bo gdzie maja byc?Sa na pewno takze w IPN jak i w kazdej z partii przyczajeni i czekaja na okazje o czym swiadczy ta jakas ogolna niechec do odtajniania akt czy tego slawnego Aneksu mimo zapowiedzi i calego szumu.Osobna karta jest to cale szambo w MSZ z tymi powiazaniami,koligacjami rodzinnymi i powiazaniami agenturalnymi z roznych kierunkow z jego szefem na czele . Mimo ze rzad PiSu sprawuje wladze od ponad roku w MSZ wszystko prawie po staremu,polityke zsgraniczna robi Prezydent a pan minister hoduje brode wg mody przyniesionej przez czlonkow IS.

Niestety,jest sie czym podniecac.

Czy w Polsce nie ma wyksztalconych ludzi ktorzy nie donosili????Tlumaczenie ze nie pamieta sie cos w wieku 21 lat jest smieszne!!!
Tez miałem 21 lat i pamietam wszystko !!!!
W wieku 22 lat wyjezdzajac do pracy na budowe zagraniczna po przerwaniu studiów przed otrzymaniem paszportu słuzbowego musiałem przejsc przez tajna kancelarie gdzie emerytowany major SB namawiał mnie na oswiadczenie ze bede informowal co mówia i robia moi koledzy z budowy w czasie wolnym od pracy .Odpowiedziałem ze NIE !! Chyba ze interesuje jego jaka wódka bo to czy zdradzaja zony z innymi kobietami to nie dowie sie!!!!!
Potem z obiegówka była skladnica paszportowa gdzie na stałe siedział kapitam z SB i ta sama rozmowa!!!!
Kosztowało to mnie zostawienie u kazdego 2 butelek wodki zytniej kupionej wczesniej w Peweksie.Wszyscy wyjezdzajacy na budowe zagraniczna( a firma w której pracowalek miała na budowach zagranicznych ricznie około 1000 robotników) wiedzieli ze z Panami oficerami obiegówke bez podpisywania zobowiązan donoszenia załatwia
się wręczając korzysc alkoholową.
I zaden robotnik nie da sie skaperowac z tego co wiem a kazdy z nas sie smial ze z "magistrami" jak ich nazywaliscie mozna załatwic wszystko za flaszkę.
Tak samo było na budowie zagranicznej gdzie w skladnicy paszportowej siedzieli pułkownik i 2 majorów z Komendy Głownej MO.MIejsce akcji budowa elektrowni w NRD i Berlinie Zachodnim lata 1983-1987.
I niech nie pieprzy Pan Ambasador ze nie pamieta co podpisywał bo uwłacza pamięci i honorowi uczciwych osób.

obledny ciul chamidlo typu bolek jak mogl jak mogl klamac lgac smiec szmata ale to wina IPN ktoś mu pomagal klamac to jest karygodno gnoj powinien być ukarany kryminal a zona musi odejść z TK tak uje PISem kierują na zlosc WASZCZYKOWSKI ZROB PORZADEK Z BOLSZEWIKAMI W MSZ bo ciebie za pysk na bruk

On nie mówił o żonie, tylko o narzeczonej. Trzeba ujawnić wszystkich, ale tych zajadłych wrogów Polski najwięcej jest w Po i Nowoczesnej. Nie mam wątpliwości, że gdyby udało się in jako dorosłym załapać się w PRLowskie czasy, to roiłoby się wśród nich od TW. Teraz niczym nie różnią się od tych TW, skoro kalają własne gniazdo, gdzie się tylko da.

Zona nie odpowiadaA za meza.

tak, tak, na pewno też bidulka nie wiedziała, że mężulek był TW. ciekawe kiedy jej teczuszka się znajdzie

Niemcy:Polska=1:0

1) Jak sie bawi w polityke,jest nieuniknione,ze co pewien cas dostanie sie w szczene,a czasem w dup..e tez
2)Info o Przylebskim przyjalem zbolem,i osobiscie.
Facet jest sprawdzonym patriota,wybitnym filozofem,ktory poswiecil swoja kariere w Niemczech,gdzie byl bardzo znany na rzecz opowiedzenia sie za Polska
3) Nasi wrogowie w IPN byli szybsi i dzisiaj rozglosili jego wspolprace.
4)On sam w ostatnim wywiadzie tlumaczy,ze wyjasnil to lata temu w rozmowie z ABN,wiec PIS dal sie wpuscic w maliny przez brak refleksu iumiejetnosci politycznych.
5)Tak czy inaczej musi odejsc,a to byla dzieki niemu jedna z nielicznych placowek,gdzie bylismy w ogole reprezentowani ,i to przez kogos znajacego sie na Niemczech.
6)Cios jest bardzo bolesny,takze dla mnie osobiscie,bo znam jego ksiazki,i interesowalem sie z sympatia iuznaniem jego zmaganiom z Niemcami w obronie Polski.
7) Walcze sam osobiscie przeciwko usprawiedliwianiu Kiezuna, Zelnika ,czy Pendereckiego.
Nie widze mozliwosci robienia wyjatkow.
Ale BOLI,nie ukrywam...

Wy Reytan, macie ukształtowaną psychikę bycia co najmniej dyr. departamentu zatrudnienia w MSZ. Nasi ludzie muszą być, odpowiednio uposażeni w aparacie utrwalanie tradycji, taaaa,....PO walentynkowe dywagacje. Hmmmm

IPN..i jeszcze raz - IPN...
Ambasador Przyłębski został powołany przez prezydenta Andrzeja Dudę..
Kandydatura , zapewne była sprawdzana , zatem -gdzieś..nastąpił zator..i teraz CI -co ten ZATOR czynią..
drwią sobie z PiS-u.. A to przecież robota IPN-u ..
Nowy ambasador w Niemczech nie odpowiadał Berlinowi - baaardzo..
Może to i sam Berlin gra teczkami?
Moskwa I Berlin ..mają widać lepsze dane o agentach niż nam IPN ujawnia..
O innych towarzyszach w MSZ-cie cisza..ale gdyby co..
I właśnie to -nie uchodzi , nie jest poważne..

Mysle,ze trafil Pan w dziesiatke.
To robota Berlina.

Jak to jest możliwe aby IPN nie weryfikował oświadczenia?. Jeżeli tak faktycznie było - kto za to odpowiada?. W takiej sytuacji IPN MUSI zbadać wszystkie oświadczenia lustracyjne!!!!!!. Może okazać się, że podobnych przypadków jest bardzo wiele!

to wina Tuska i Peło!!!!

Trawestując klasyka" Peło rządzi , Peło radzi Peło nigdy cię nie zdradzi :) . No patrz a tak pięknie im żarło a tu żadne ujadanie nie pomaga słupki PIS'owi ciągle rosną.

Takie kreatury i kapusie dzisiaj zajmują eksponowane stanowiska. Co się z tą Polską stało?

Nic sie nie stało, zawsze tak było, ze bez PZPR i WSW i SB żadnej kariery nikt nie zrobił. Ba nawet kiedyś jak ktoś miał lepszy kawałek szynki czy kotlety w domu to znaczyło ze należy i kabluje gdzie trzeba, cała Milicja antyobywatelska , UB czy inni partyjniacy mieli swoje sklepy dojścia do "towarów deficytowych" a deficyt był w każdej dziedzinie, wiec sie opłacało zakablować kolegę Szylera i za te 3 tys. wynagrodzenia kupic do mieszkanka w "pięknym bloku" nowy zyrandol za 2800 zł, a wtedy kupa ludzi zarabiała 900-1100 zł.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl