niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
27 lipca 2017

​Kolejny wyrok sądu, który zadziwia. „Czarny protest” bezkarny

Dodano: 24.02.2017 [22:57]
​Kolejny wyrok sądu, który zadziwia. „Czarny protest” bezkarny - niezalezna.pl
foto: Filip Błażejowski/Gazeta Polska
Sąd Rejonowy w Gdańsku orzekł, że organizatorzy tzw. czarnego protestu mieli prawo wykorzystać logo NSZZ „Solidarność”. Oburzenia tą decyzją nie kryje jednak poseł Prawa i Sprawiedliwości Stanisław Pięta. – Kontekst, w którym wykorzystano to logo, jest sprzeczny z ideami Solidarności – mówi.

Swoją decyzją sąd rejonowy odrzucił tym samym zażalenie władz „Solidarności” na decyzję Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, która odmówiła śledztwa ws. użycia znaku „S” podczas demonstracji. Przypomnijmy, że związek złożył zawiadomienie do Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, uznając, że organizatorzy „czarnego protestu”, wykorzystując logo NSZZ „Solidarność” do jego promowania, zniesławili związek. Prokuratura odmówiła jednak wszczęcia śledztwa w tej sprawie, uznając, że zawiadamiający nie wykazał, aby „użycie znaku słowno-graficznego »Solidarność« miało na celu publiczne przekazanie treści negatywnych co do związku zawodowego”.

O decyzji sądu pisze trójmiejska „Gazeta Wyborcza”. Co ciekawe, przytacza komentarz działaczki Solidarności. – W czarnym proteście uczestniczyło bardzo wiele kobiet, które podobnie jak ja działały kiedyś w Solidarności. Założenie, że Solidarność jest ruchem męskim, to nieprawda. To dobrze, że sąd zareagował tak normalnie w tej sprawie – powiedziała „Wyborczej” prof. Ewa Graczyk z Uniwersytetu Gdańskiego.

„Codzienna” zwróciła się więc do rzecznika prasowego Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” Marka Lewandowskiego. Powiedział nam, że jest zdziwiony wyrokiem. 

Jeśli sąd nie widzi nic zaskakującego w tym, że wykorzystuje się symbol Solidarności, znajdujący się pod patronatem błogosławionego Jerzego Popiełuszki, do obrony aborcji, to jest to kuriozalne 

– mówi. 

Pytany o wypowiedź Graczyk stwierdza, że Solidarność nie jest partią i zdarzają się w niej działacze o różnych poglądach. 

Niemniej należy pamiętać, że w preambule związku znajdują się odniesienia do wartości chrześcijańskich. Może więc ta pani powinna się zastanowić nad tym, co mówi? Jest to przykre 

– stwierdza, odnosząc się do słów Ewy Graczyk.

Całą sprawą oburzony jest poseł PiS Stanisław Pięta. 

Kontekst, w jakim uczestnicy protestu wykorzystali logo Solidarności, jest sprzeczny z tym, o co walczyli założyciele związku. Im chodziło o prawo do wolności, do godnego życia. Tymczasem ci, którzy uczestniczą w czarnych protestach, walczą z życiem 

– mówi.
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

kolejny dowod na to ze sady i sedziowie nie moga byc niezalezni

Ta opetana przez Szatana feministka z krotkiego filmiku na youtube przebija agresywnoscia nawet (p)oslice Pomaske, choc wydawalo sie, ze tamtej nic juz nie moze przebic ...

Zgodnie z klasyfikacja red. Michalkiewicza zydokomuna znalazla proletariat zastepczy w postaci kobiet, ktore obecnie wysyla na ulice. Kobiety maja te przewage nad prawdziwymi proletami, ze ci prawdziwi marza o jednym: Dorobic sie jakos i stac sie mieszczanskimi koltunami, nienawidzacymi rewolucji. Kobiety za to pozostaja zawsze kobietami i (jako istoty bedace na bakier z logika i mniej sprawne intelektualnie latwiejsze do urobienia ideologicznego) rewolucji nigdy nie zdradza, o ile im sie wmowi, ze walcza o swoje prawa ...

fakt taka np. Maria Skłodowska była nielogiczna

Skłodowskiej na tym marszu nie widziałem.

Sąd odrzucił? a co środek zaskarżenia wniesiony po terminie czy przez osobę nieuprawnioną? Jeżeli chcecie pisać cokolwiek rzetelnie o prawie i co więcej wydawać opinie (jak zwykle pro pisowskie) może najpierw warto przeczytać kpk, kpc? (takie ksiązki o procedurze postępowań)

Dudasolidarność jedynie może się domagać ścigania za użycie loga wtedy, kiedy ktoś będzie zarabiał umieszczając ów logo na sprzedawanych produktach (cele komercyjne).
Poza tym mają tyle wspólnego z solidarnością co krzesło z krzesłem elektrycznym.

Urzędnikami w "polskim" sądownictwie, sędziami, prokuratorami jest
bardzo dużo potomków szumowin społecznych w rodzaju Stefana Michnika.

Co tu jest nie do rozumienia w związku z "dziwnymi wyrokami"
"polskich" sądów ?

Na ścianach w budynku Sądu Najwyższego wiszą portrety komunistów,
zasłużonych dla ZSRR.

Przecież to byli czerwoni bandyci czerwonego krwawego reżimu.

Tak jak w Niemczech po wchłonięciu NRD przez RFN w NRD wyrzucono
wszystkich sędziów, tak samo należało zrobić w Polsce po 1989 roku,
pozbyć się szumowin z aparatu sprawiedliwości.

TAKIE SĄ KORZENIE WIELU SĘDZIÓW i PROKURATORÓW W POLSCE,
STĄD IM WYRASTAJĄ NOGI :

" ... Mieczysław Grygorcewicz, tak zapamiętał pierwsze dni pobytu w areszcie NKWD i UB w Warszawie:

„(…) Na pytania zadawane przez Józefa Światłę – szefa Wojewódzkiego Urzędu Bezpieczeństwa początkowo nie odpowiadałem, byłem obojętny na wszystkie groźby i krzyki, opanowała mnie apatia, przede mną stanęła wizja śmierci. Przecież jestem w rękach wroga, i to w rękach żydowskich, których w UB nie brakowało. Poczułem do nich ogromny wstręt, przecież miałem do czynienia z SZUMOWINĄ SPOŁECZNĄ, przeważnie wychowaną w rynsztoku nalewkowskim”.

Całość tutaj :

http://aleksanderszumanski.pl/...

Jakie wartości, jakie morale i etykę mogły wynieść z domu dzieci
SZUMOWIN SPOŁECZNYCH, często zwykłych złodziei i bandziorów ?

Są nic nie orzekł.
"Prokuratura odmówiła jednak wszczęcia śledztwa w tej sprawie, uznając, że zawiadamiający nie wykazał, aby „użycie znaku słowno-graficznego »Solidarność« miało na celu publiczne przekazanie treści negatywnych co do związku zawodowego"

Nie doszło do złamania obowiązującego prawa więc sprawa nawet nie trafiła do sądu. Jeśli władze związku uważają inaczej mogą pozwać osoby, które ich dobra naruszyły z powództwa cywilnego.

To nie jest sprawiedliwość ludowa czy społeczna. Prawo jest prawem. To, że ktoś nie znający prawa ocenia jak mu się podoba to nie znaczy że tak jest. Już od czasów Rzymskich nieznajomość prawa nie zwalnia z jego przestrzegania. Jeśli się nie umie sformułować zarzutów trzeba albo się douczyć albo wynająć prawnika.

Niektórzy nie odróżniają prokuratury od sądu. Zresztą, niedługo to nie będzie potrzebne.

Panie Janie, problem w tym, że niektórym myli się konstytucja z kodeksem kościoła katolickiego. Wczoraj Jacek Kurski mówił, że randki gejów są niezgodne z Konstytucją :D

UWAGA !!!! Posla Wojcikowskiego zabili dlatego ze wykryl gigantyczna afere hazardowa prosze wpisac : 120 MLN ŁAPÓWKI ZA USTAWĘ HAZARDOWĄ?! POLSKA STRACIŁA MILIARDY ZŁOTYCH! UJAWNIAMY SKANDALIChZNE KULISY WPROWADZENIA USTAWY!

Regulamin Forum:
(…) Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockam (…)
Proszę o stosowanie się do Regulaminu Forum.
Moderator.
 

P. moderator, ten komentarz o s.p. Wojcikowskim warto naglosniac bo wiele jest jeszcze do wyjasnienia!

Wiadomo od dawna, ze patologiczny wymiar (nie)sprawiedliwosci zrobil z Polski DOM WARIATOW, a centrala tego obledu miesci sie w Gdansku (Trojmiescie). Miejmy nadzieje, ze juz niedlugo ten cyrk potrwa z nadzwyczajna kasta i zgnila prokuratura, bo palestra od zawsze byla ubabrana g...em. Odgnoic, wreszcie zlustrowac i pogonic chazarska agenture z tego swietego zawodu bo oni z niego zrobili zwykly BURDEL ...

Takich sędziów należy wykluczać z tej kasty.

Nie masz racji. W ogóle ZLIKWIDOWAĆ kastę !!!!!!!!
Bo palestra ma być grupą zawodową. Elitarną ze względu na uczciwość, prawość i sumienne wykonywanie obowiązków. A nie ze względu na wsysaną kasę, nieoficjalne kontakty i wpływy.
Bo różne kasty to łajno pozostałe po komunie gdzie wszyscy byli równi, ale niektórzy byli równiejsi. I w praktyce tworzono kasty dla zasłużonych bandytów i lizusów. A teraz mamy potomków bandytów i lizusów, którzy może zmienili metody działania, ale nie wyzbyli się charakteru przodków.
Złodzieje w togach powinni w trybie natychmiastowym pożegnać się z togami i uposażeniami.

Ależ ta kasta jest właśnie "kastą" dlatego, że zrzesza takich sędziów. Gdyby składała się z innych, to nikt nie nazywałby ich "kastą".

Można dostać zamętu w głowie od tych decyzji polskich sędziów.Bandytów się broni,uczciwych,pokrzywdzonych Polaków karze.Ale nie ruszane środowisko żyło sobie i robiło co chciało przez prawie 50 lat aż postanowiło poczuć się nadzwyczajną kastą!.Wyrzucić nomenklaturę sędziowską a powołać uczciwych i dobrze znających prawo!.

Dzięki wolnym po 89 roku mediom i nie tylko, wiemy dziś, że z tzw. kasty sędziowskiej III RP - to w większości SĘDZIA: Na telefon rządzącej elity. Skorumpowany. Złodziej. Pazerny na kasę zewsząd. Polityk. Biznesmen. Z nadania po sędziach - dziadku lub ojcu. Stronniczy. Nieobiektywny. Bezkarny zasłaniający się immunitetem. Niemoralny. Omylny i niesprawiedliwy w ferowaniu wyroków. Nietykalny wobec prawa – zaliczany do swojej kasty lepszych obywateli. Żelazny dozgonny. Pijak za kierownicą. Niedouczony i leniwy. Asekuracyjny. Nietaktowny i nieetyczny do podsądnych oraz świadków. Ignorant wobec ławników. Ignorant wobec prokuratorów. Skłonny większość spraw paradoksalnie uniewinniać, umarzać , karać w zawieszeniu, wypuszczać bandziorów za kaucją, stosować kuriozalne uzasadnienia wyroku. Najwyższy czas wyeliminować TAKICH sędziów, pozbawiając ich dozgonnie wykonywania zaszczytnej funkcji sędziego – owszem, nadają się na papugi swoich klientów, kombinując z nimi i podpowiadając, jak wyłgać się z ewidentnego bandyctwa, złodziejstwa itp. – za obrzydliwie dużą kasę…

Sugerujesz, zeby te odpadki ludzkosci przesunac do palestry i jeszcze bardziej ja zagnoic ? Adwokat to tez powinien byc szanowany prawnik, podlegajacy prawu i regulom swego zawodu, a nie szubrawiec, dran i sprzedajna kanalia ...

Z SĄDAMI ,TYLKO OPCJA ZEROWA.
Powołać nowych prezesów a tych aktywnym sędziom zaproponować sprzątanie placu przy sądzie.

"Wyższa kasta" (ciekawe jaka kasta jest dla nich najwyższa?)gra na nosie Polakom!

Sądy nam wszystkim mówia, że będziemy sądzić jak uważamy, a że niesprawiedliwie, to co nam zrobicie.
Dlatego reforma sądownictwa do samego dna jest konieczna, bo nie może być tak, żeby sądy wydawały wyroki niezgodne z prawem chronionym, bo tro nie jest Państwo Prawa, a państwo prawników.

Przecież po ostatnich wyrokach widać, że sądy już otwarcie walczą z rządem. Nie ma co spodziewać się iż będzie inaczej. To dopiero początek. Myślicie, że Wróbel przypadkiem wylądował w Sądzie Najwyższym? To jesteście naiwni. SN będzie teraz walczył z rządem jak wcześniej TK pod wodzą Rzeplińskiego.

Właśnie PO to odeszli z Trybunału Konstytucyjnego, gdzie stracili już wpływy. W książce William S. Still pisze, że masoneria w pierwszej kolejności stara się opanować wymiar sprawiedliwości, gdyż zapewnia jej to wsparcie dla dominacji.

Rudy wykonał telefon i PO sprawie.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl