niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
28 czerwca 2017

„Rzepliński i Biernat wybrani z naruszeniem prawa”

Dodano: 22.02.2017 [16:28]
„Rzepliński i Biernat wybrani z naruszeniem prawa” - niezalezna.pl
foto: Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska
Wyboru w 2010 roku Andrzeja Rzeplińskiego na prezesa Trybunału Konstytucyjnego i Stanisława Biernata na wiceprezesa dokonano z naruszeniem prawa, bo nie zostali oni przedstawieni prezydentowi Bronisławowi Komorowskiemu w formie uchwały Zgromadzenia Ogólnego TK - podał portal wPolityce.

Według dziennikarzy, dokument datowany na 12 sierpnia 2010 r., w którym Trybunał informuje Komorowskiego o wyborze Rzeplińskiego i Biernata jako kandydatów na prezesa i wiceprezesa to „świstek, który z trudem zajmuje ledwie jedną stronę maszynopisu i jest podpisany przez sędziego Bogdana Zdziennickiego” (ustępującego prezesa TK - PAP). Zdaniem portalu, ustawa o TK, która wówczas obowiązywała, nakładała na ZO obowiązek wyboru prezesa i wiceprezesa w formie uchwały.

Tej formy jednak nie zachowano, co jest zaprzeczeniem obowiązujących wtedy przepisów

- dodano.

Ponadto, według portalu, Rzepliński nie został wybrany większością głosów, gdyż otrzymał ich zaledwie siedem. Jego kontrkandydatka sędzia Ewa Łętowska miała dostać ich tyle samo. Biernat miał dostać dziewięć głosów, a jego kontrkandydat Mirosław Granat tyle samo - dodano.

W świetle opinii, do której dotarł portal wPolityce.pl wynika więc, że Komorowski powołał Andrzeja Rzeplińskiego i Stanisława Biernata na stanowiska z pogwałceniem Konstytucji. O ile Andrzej Rzepliński przestał być już prezesem trybunału, to sprawa Stanisława Biernata jest bardziej skomplikowana. Nadal piastuje on bowiem stanowisko wiceprezesa TK. W świetle tej opinii prawnej nie powinien go zajmować

- podał portal.

13 sierpnia 2010 r. PAP podawała, że Łętowska i Rzepliński są kandydatami na prezesa TK, a Biernat i Mirosław Granat na wiceprezesa. Tymczasem ZO dokonało wyboru już 13 lipca 2010 r., ale jego wynik przedłożyło prezydentowi dopiero w sierpniu, bo wcześniej nie był on jeszcze zaprzysiężony. Rzepliński był prezesem do 19 grudnia 2016 r.
Autor: Źródło:
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

no to jezeli rzepasiwiniskiego I biernata wybrano niezgodnie z prawem to nalezy tych jegomosici POzbawic wszystkich praw ktore I'm nie POwinny przyslugiwac jako sedziom trybunalu niekonstytucyjnego POwinni oddac wszystkie premie oraz odprawy emerytalne ktore otrzymali bezprawnie

Jestem tez zdania , ze nieprawnie wybrani na sedziów TK , nie powinni miec wliczonego tego czasu do emerytury jako sedziowie ale jako pracownicy zwykli.

Następna sprawa decydenci powinni miec zakaz dozywotni pracy w samorzadach i na kierowniczych stanowiskach oraz zakaz pelnienia roli posła i senatora.

Bolek28(00:01) a do kompletu,za dupe tych politykow,prawnikow
i konstytucjonalistow,ktorzy ten przekret wykonali, oraz Bula
doradcow,ktorzy (jestem pewien),powiadomili Bula, ze to jest
przekret, ale niech szybko podpisuje, nic mu nie bedzie, bo
i tak wygramy druga kadencje, wiec i Komorowi, jeszcze jeden
zarzut do kolekcji! Tylko szybko, zeby sie juz polowa tych
"zaslug" nie przedawnila!

no to czas wziasc za tylek prezia rzepinskiego pod TS,albo w obcegi prokuratora,ZWROT nieslusznie pobieranej emerytury,naliczenie nowej

viceprezio sedzia B,powinien byc wywalony w trybie natychmiastowym na bruk,bo zajmuje stanowisko niezgodnie z prawem

nic to,ze pojda plakac w rekaw timmermansowi

"leda"(23:22) Zapamietaj, wziac, a nie wziasc!

Jeśli w TK zasiadali tak niedouczeni sędziowie, że nie umieli zgodnie z aktualnym prawem wybrać sobie prezesa, to jak ocenić ich kompetencje do wydawania jakichkolwiek wyroków, nie wspominając o wyrokach w sprawie zgodności ustaw z Konstytucją?

W swietle obowiazujace prawa w Polsce, jezeli cos sie staje niezgodnie z prawem, to nie obowiazuje.
W zwiazku z tym, obecny prezez TK powinien natychmiast zareagowac i zdjac Biernata ze stanowiska, a to scierwo Rzeplinskiego postawic przed Trybunal Stanu.

W swietle obowiazujace prawa w Polsce, jezeli cos sie staje niezgodnie z prawem, to nie obowiazuje.
W zwiazku z tym, obecny prezez TK nie powinien nic gdyż sama jest wybrana niezgodnie z obowiązującym obecnie prawem

W świetle obowiązującego prawa w Polsce jesteś debilem, więc nie powinieneś się wypowiadać, bo pie.....sz.

Wstrzymać emeryturę do wyjaśnienia. Może powinien siedzieć za oszustwa których koszta ponoszą Polacy a nie pobierać nienależne świadczenie.

no to... Komoruskiego... za zaniechania i nie dopilnowania... czym predzej należy umieścić w najbardziej komfortowej celi w Sztumie... lecz zgodnie z polskim Prawem... należy zagwarantować dla niego opcję:... z możliwością zmiany miejsca pobytu za trzydzieści lat...

odpowiedz
polak | 22.02.2017 [15:48]
Komfortową??? 10-cio osobową!

odpowiedz
canisparvus | 22.02.2017 [19:14]
Łaski! To byłaby dodatkowa nieregulaminowa kara dla pozostałych dziewięciu więźniów.

Jeżeli pobiera emeryturę, przedtem apanaże PREZESA, a
okazuje się bez regulaminowego wyboru tego osobnika
to chyba należy się rewizja oszustwa wyboru na to stanowisko!

Skoro tak to jakim prawem pobiera emeryture z mojej i waszej krwawicy?????Co to ma być??

no to trzeba natychmiast wstrzymac emeryture ktora sobie zasadzil do czasu wyjasnienia sprawy. A biernata po prostu usunac i powiedziec sorry , musimy ci potracic pensje ktora nieprawnie pobierales.

Tymczasem w Niemczech gupia Merkel po rozmowie z kaczynskim, który jej powiedział, ze jeszcze miliard głodnych, biednych ludzi czeka na przyjad do gościnnego hotel "EUROPA" zaczeli wywalać niby na potege tych przyblędow, żeby zrobić więcej miejsca dla nowych, bo w Ceucie sie zebralo 4 tys. Arabow chętnych na wakacje w Niemczech.

Ta tzw. "deportacja" (po ludzku sciema, majaca zamydlic oczy ludziom przed wyborami) polega na tym, ze 500 Afganczykow sie deportuje, a na ich miejsce przybywa 5 tys. nowych dzikusow ze wszystkich mozliwych krajow swiata. Sprostytuowane mendia o tym milcza jak zaklete i publika mysli, ze sprawy ida w dobrym kierunku. Na dodatek gudlaj, nieuk i pijak Schulz startuje z ramienia SPD na kanclerza, a on nigdy nie ukrywal, ze jest zwolennikiem totalnego zalania Europy muzulmanska dzicza (solidarnosc rasowa)...

Tymczasem w SN jest pytanie "czy Sędzia Przyłębska jest prawidłowo wybranym Prezesem TK" oraz "czy jest upoważniona do dokonywania czynności za prezesa TK". SA wskazał bowiem m.in., że nie została podjęta przewidziana w przepisach uchwała Zgromadzenia Ogólnego TK, przedstawiająca prezydentowi kandydatów na stanowisko prezesa, a w ZO z 20 grudnia 2016 r. nie uczestniczyli wszyscy sędziowie TK, którzy złożyli ślubowanie wobec prezydenta (nie brał w nim udziału sędzia Stanisław Rymar)." To są sprawy bieżące o których nie piszecie.

Ale w tym przypadku chociaż było posiedzenie, brakowało tylko jednego to i tak zdecydowana większość, a aby prezydent oznajmił że ajatollah został prezesem to spotkało się czterech kolesi i spisało notatkę.

http://niezalezna.pl/94349-rze... dopiero jest przekręt XXI wieku.Dobrze,że to wyszło.bo warto zaznajomić z tym Timmermansa!!

Czyli wszystkie wyroki TK do kosza, a te kreatury do więzienia za świadome oszustwo.

I zwrot uposażenia za w/w okres ? Tak ?

Czy rozpaczający nad polską demokracją i łamaniem prawa niejaki Timmermans da głos w tej sprawie?
Co na to ci wszyscy sprawiedliwi inaczej.

Sama Konstytucja RP jawi się być niekonstytucyjna -

Art.8.1 Konstytucja jest najwyższym prawem w Polsce.
Art.9 Rzeczypospolita Polska przestrzega wiążącego ją prawa międzynarodowego. ( q...a zwykły bełkot - to które jest najwyższym i z jakich źródeł, czerpać wiedzę o tym międzynarodowym prawie).

Art 3. Rzeczpospolita jest państwem jednolitym.
Art.10.1 Ustrój Rzeczpospolitej Polskiej
opiera się na podziale władzy ustawodawczej,władzy wykonawczej, władzy. sadowniczej.
Art.169.4 . Ustrój wewnętrzny jednostek samorządu terytorialnego określają, w granicach ustaw ich organy stanowiące. ( czyli, każdy ch.. ma swój strój)
O ustawach to nawet szkoda wspominać, bo tam to już wolna amerykanka.

Art.2 ... urzeczywistniającym zasady sprawiedliwości społecznej.( czyli jakaś sprawiedliwość alternatywna więc mamy w zasadzie, aparat sprawiedliwości jaki mamy.)

To tylko te podstawowe paradoksy - kto ma czas może poddać , logicznej analizie ten dokument, którego nikt nie przestrzega , a TK się na nim opiera. I na podstawie tegoż najwyższego prawa, zniknęły pieniążki obywateli, zgromadzone na kontach OFE i zalegalizowano to zniknięcie, przez TK.:-)

Może wPolityce prześwietli wybór obecnej Sędzi na Prezesa TK począwszy od Konstytucji która mówi kto ma prawo zwołać ZO Sędziów w przypadku braku Prezesa TK.

Skutki ? Będą takie, jakie zechce wyegzekwować ten kto ma władzę. Tylko ten kto ma władzę, ma w ręku narzędzia do ich wyegzekwowania.

Rychło na to wpadliście...
Przestępcy w togach długie lata umożliwiali targowickiej mafii okradać Polaków na setki miliardów złotych i nikt nie reagował na łamanie procedur.

Czyli, Panowie bydlaki, powinni oddać niesłusznie, pozaprawnie zawyżone swoje pobory, które szczególnie u nich jako STRAŻNIKÓW PRAWA, powinny być krystaliczne czyste. A więc trzeba umożliwić im naprawę własnych zaniedbań od dnia mianowania, tj. uwzględnić pobieranie uposażeń wg średniej stawki sędziego i oczywiście a może nawet przede wszystkim uniemożliwić Rzeplińskiemu dalsze łamanie prawa przez pobieranie znacznie zawyżonej emerytury.
Oj znów, rozjuszeni szacunkiem dla prawa stosowanego przez PiS, tej asenizacji dokonywanej w sędziowskiej kloace, będą mieli znów "powód" do narzekania???. Tylko tym razem będą narzekać już jako przestępcy ustawieni do pionu, bo PiS ZNÓW ZACHOWUJE SIĘ JAK TRZEBA. Wygląda na to, że bydlaki będą musieli zaopatrzyć się w jakieś specyfiki na gardło, bo fakt, że do kasy państwa będą zwracać od 2010 r znaczne kwoty i to wraz z odsetkami na pewno spowoduje, że wylezą na ulice i będą kilka dni darli mordy dzień i noc. Och jak oni nie cierpią tego PiS a ja mimo, że nie cierpię wrzasku to jednak zawodzenie i to szczególnie głośne z ich strony, traktuję na równi z muzyką relaksacyjną i im głośniej tym przyjemniej, i oby tak dalej. A swoją droga Panie ministrze Ziobro niejaki Tw "Litwin" kanalia o, którego przestępstwach i zbrodniach pisał książki Pan Sumliński i O zgrozo!!, On to potwierdzał rzeczowo i dokumentował faktami, a więc ten bydlak i kanalia, wobec Polski, z pokolenia na pokolenie od Szynukowicza począwszy, łazi jeszcze, gwałcąc tym samym poczucie sprawiedliwości, po wolności. Tak nie nada Panie ministrze a więźniowie czekają i przyda im sie trochę rozrywki, bo pozbawił Pan ich. i to słusznie telewizorów i spotykania z panienkami i taki Tw "Litwin" musi im na jakieś 10 lat wystarczyć, no chyba, że wyrok będzie jeszcze bardziej adekwatny do jego zbrodni tz. będzie wykonana, zaniechana od czasów średniowiecza, egzekucja przez wbicie na pal. Przyda się nam taka szczególna, na faktach "lekcja historii". Taka egzekucja będzie dodatkową szykaną dla Tw "Oscara", który na razie będzie mógł popatrzyć i wyobrazić sobie co go czeka, po ekstradycji do Polski.

To oznacza, że wszystkie wyroki trybunału były NIEWAŻNE!

Też tak mi się wydaje... Ale mógłby ktoś znający temat to potwierdzić?

W państwie teoretycznym prawo i konstytucja były bez znaczenia dlatego wychodzą takie kwiatki.Mnie to nie dziwi, natomiast zdziwiony byłbym gdyby choćby te wybory odbyły się z poszanowaniem prawa a co do Komoruskiego to ten facet zawsze tkwił w oparach absurdu.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl