Jak "Wyborcza" próbowała pouczać TVP Info. Nie wyszło, jest sporo śmiechu

tvp.info/printscreen

  

"Gazetę Wyborczą" czyta coraz mniej ludzi, ale jej redaktorzy nie rezygnują z maniery pouczania innych. Teraz chcieli popisać się znajomością młodzieżowego slangu i na portalu gazeta.pl próbowali tłumaczyć, co oznacza "thug life". Pretekstem był krótki filmik, jaki pojawił się na antenie TVP Info - komentarz do wymiany zdań, do której doszło między Witoldem Waszczykowskim a Fransem Timmermansem podczas debaty o przyszłości Unii. "Wyborcza" próbowała wbić szpileczkę TVP Info, coś chyba nie wyszło...

Holender Timmermans, wiceszef Komisji Europejskiej, znowu atakował polski rząd. Szef polskiego MSZ błyskawicznie zareagował. - Proszę nam pozwolić przestrzegać naszej konstytucji, a nie pańskiego wyobrażenia o niej - odpowiedział Waszczykowski, a Timmermansa aż zatkało.

CZYTAJ WIĘCEJ: ​Timmermans i jego bezczelne uwagi. Kontrę polskiego ministra zapamięta

Tej wymianie zdań poświęcono część niedzielnego programu "Woronicza 17", którego gospodarzem jest Michał Rachoń. Redaktorzy TVP Info skomentowali również rozmowę Waszczykowski-Timmermans krótkim filmikiem opatrzonym memem "Thug life".Zwrócił na to uwagę portal gazeta.pl - starając się przekonać, że TVP Info zaliczyło wpadkę. Zarzut wprost nie pada, ale insynuacji nie brakowało.

"Oni naprawdę to zrobili! Kuriozalny komentarz TVP Info do spięcia między Waszczykowskim a Timmermansem" - to tytuł, a w treści zdanie: "Nie jest do końca jasne, jaka była intencja autora przeróbki, kiedy wybrał gangsterski mem".


Zdaniem "GW" mem Thug Life jest wykorzystywany "do wyśmiewania ludzi, którzy uważają się za twardzieli" .Tymczasem jest odwrotnie: jest on używany do pełnego podziwu podkreślenia błyskotliwej riposty lub puenty w dyskusji lub publicznym wystąpieniu. Na portalu YouTube pełno jest filmików z "masakrami" w wykonaniu Janusza Korwin-Mikkego, Jarosława Kaczyńskiego, Wojciecha Cejrowskiego czy Pawła Kukiza - zobrazowanymi właśnie memem "Thug Life". Przykłady?
 
 

Gospodarza programu "Woronicza 17" Michała Rachonia najwyraźniej rozbawił tekst gazeta.pl:
 Niektórzy internauci zareagowali w podobny sposób.Czekamy na więcej takich tekstów i dane ze sprzedaży "Wyborczej"...

 

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: wiadomosci.gazeta.pl,tvp.info,niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Szykują się zmiany w obchodach Wielkanocy? Franciszek rozmawiał z patriarchami

/ By http://www.cgpgrey.com, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=37262866

  

Na niedawnym spotkaniu modlitewnym Franciszka z prawosławnym i innymi wschodniochrześcijańskimi hierarchami z Bliskiego Wschodu podniesiono m.in. temat wyznaczenia daty wspólnych obchodów Wielkanocy jako widocznego znaku jedności chrześcijan. Ujawnił to chaldejski patriarcha Babilonii kard. Luis Raphael Sako, który był jednym z uczestników tamtego wydarzenia na południu Włoch.

W czasie rozmów, toczonych za zamkniętymi drzwiami, nie podejmowano spraw doktrynalnych – przyznał kardynał w rozmowie z Radiem Watykańskim. Wyjaśnił, że uczestnicy spotkania mieli świadomość, że do jedności kroczy się razem, na wspólnej modlitwie i podejmując te same problemy, wiedząc, że można zaczerpnąć ze wspólnego źródła.

Zwierzchnik katolickiego Kościoła chaldejskiego zaznaczył jednoczenie, że nie mówiono wyłącznie o prześladowaniu chrześcijan.

- Dla wszystkich było jasne, że przyszłość wyznawców Chrystusa jest złączona z muzułmanami, żydami i innymi wspólnotami, które żyją na Bliskim Wschodzie

 – podkreślił kard. Sako.

Przyznał, że słowa, które wypowiedziano i wspólna modlitwa położyły dobry fundament pod wspólne działania, toteż jest przekonany, że spotkanie w Bari nie było ostatnim takim wydarzeniem. Wyraził także nadzieję, że kiedyś będzie możliwe poszerzenie gremium osób, które będą brały w nim udział o przedstawicieli muzułmanów i żydów.

- Sami bowiem nie zdołamy stawić czoła i rozwiązać tak wielu problemów

 – powiedział iracki hierarcha.

Dodał, że rzeczy dojrzewają, kiedy przyjdzie na to czas.

- Pięćdziesiąt lat temu byłoby nie do pomyślenia takie spotkanie jak to, które odbyło się w Bari 

– podkreślił kard. Sako. – Dlatego to wspólne spotkanie przedstawicieli tak wielu różnych Kościołów i wspólnot może być postrzegane jako przykład także dla innych.

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl