Jak "Wyborcza" próbowała pouczać TVP Info. Nie wyszło, jest sporo śmiechu

tvp.info/printscreen

"Gazetę Wyborczą" czyta coraz mniej ludzi, ale jej redaktorzy nie rezygnują z maniery pouczania innych. Teraz chcieli popisać się znajomością młodzieżowego slangu i na portalu gazeta.pl próbowali tłumaczyć, co oznacza "thug life". Pretekstem był krótki filmik, jaki pojawił się na antenie TVP Info - komentarz do wymiany zdań, do której doszło między Witoldem Waszczykowskim a Fransem Timmermansem podczas debaty o przyszłości Unii. "Wyborcza" próbowała wbić szpileczkę TVP Info, coś chyba nie wyszło...

Holender Timmermans, wiceszef Komisji Europejskiej, znowu atakował polski rząd. Szef polskiego MSZ błyskawicznie zareagował. - Proszę nam pozwolić przestrzegać naszej konstytucji, a nie pańskiego wyobrażenia o niej - odpowiedział Waszczykowski, a Timmermansa aż zatkało.

CZYTAJ WIĘCEJ: ​Timmermans i jego bezczelne uwagi. Kontrę polskiego ministra zapamięta

Tej wymianie zdań poświęcono część niedzielnego programu "Woronicza 17", którego gospodarzem jest Michał Rachoń. Redaktorzy TVP Info skomentowali również rozmowę Waszczykowski-Timmermans krótkim filmikiem opatrzonym memem "Thug life".Zwrócił na to uwagę portal gazeta.pl - starając się przekonać, że TVP Info zaliczyło wpadkę. Zarzut wprost nie pada, ale insynuacji nie brakowało.

"Oni naprawdę to zrobili! Kuriozalny komentarz TVP Info do spięcia między Waszczykowskim a Timmermansem" - to tytuł, a w treści zdanie: "Nie jest do końca jasne, jaka była intencja autora przeróbki, kiedy wybrał gangsterski mem".


Zdaniem "GW" mem Thug Life jest wykorzystywany "do wyśmiewania ludzi, którzy uważają się za twardzieli" .Tymczasem jest odwrotnie: jest on używany do pełnego podziwu podkreślenia błyskotliwej riposty lub puenty w dyskusji lub publicznym wystąpieniu. Na portalu YouTube pełno jest filmików z "masakrami" w wykonaniu Janusza Korwin-Mikkego, Jarosława Kaczyńskiego, Wojciecha Cejrowskiego czy Pawła Kukiza - zobrazowanymi właśnie memem "Thug Life". Przykłady?
 
 

Gospodarza programu "Woronicza 17" Michała Rachonia najwyraźniej rozbawił tekst gazeta.pl:
 Niektórzy internauci zareagowali w podobny sposób.Czekamy na więcej takich tekstów i dane ze sprzedaży "Wyborczej"...

 

Źródło: wiadomosci.gazeta.pl,tvp.info,niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Ka-27M trafiły do Floty Bałtyckiej

/ flickr.com

Russian Helicopters dostarczył do Marynarki Wojennej Federacji Rosyjskiej nową partię zmodernizowanych wielozadaniowych śmigłowców Ka-27M. Egzemplarze te trafiły do Floty Bałtyckiej - informuje resort obrony Rosji.

Prace nad helikopterami Ka-27M realizowane były w Kumiertauskich Zakładach Lotniczych. Nowa wersja śmigłowca może pochwalić się usprawnionym systemem wymiany informacji w czasie rzeczywistym z centrami dowodzenia znajdującymi się na ziemi i lądzie oraz innymi śmigłowcami. Wyposażony jest również w nowy taktyczny system dowodzenia w skład którego wchodzą systemy akustyczne, magnetometryczne, obliczeniowe oraz radarowe systemy szyków fazowanych.

Według informacji upublicznionych przez resort obrony FR pierwsze egzemplarze zostały dostarczone do Floty Bałtyckiej. Kolejne egzemplarze natomiast trafić mają do Floty Pacyficznej oraz Północnej. Pierwsze wersje zmodernizowanych śmigłowców Ka-27M trafiły już do Marynarki Wojennej FR w grudniu 2016 roku. Helikoptery Ka-27 występujące w różnych modyfikacjach są podstawowym śmigłowcem wykorzystywanym przez Lotnictwo Marynarki Wojennej Rosji. Zapewniają rozpoznanie, eliminację okrętów podwodnych wroga. Wykorzystywane są również do operacji poszukiwawczo-ratowniczych a także ochrony ugrupowań marynarki. 

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl