Szansa na rozwiązanie problemów górnictwa?

Ewkaa; creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.en

MP

Kontakt z autorem

- Żaden górnik nie straci na wynagrodzeniu przy łączeniu Katowickiego Holdingu Węglowego i Polskiej Grupy Górniczej - powiedział w Katowicach minister energii Krzysztof Tchórzewski. Minister wraz z wiceministrem Grzegorzem Tobiszowskim uczestniczył w rozmowach zarządu Katowickiego Holdingu Węglowego i przedstawicieli związków zawodowych ws. warunków połączenia spółek węglowych.

Podczas spotkania omówiono treść porozumienia, na mocy którego możliwe będzie włączenie KHW w struktury PGG. Ustalono, że po dokładnym przeanalizowaniu porozumienia strony wrócą do rozmów.

- W tych rozmowach chodzi o to, żeby znaleźć drogę do kompromisu. Przechodząc do PGG, pracownicy KHW muszą znaleźć się w jakiejś formule odpowiadającej systemowi finansowemu, który funkcjonuje w PGG

– wyjaśnił minister Tchórzewski.  

Suma zobowiązań KHW sięgnęła 2,5 mld zł. W ocenie ministerstwa spółka nie ma szans na dalsze samodzielne funkcjonowanie. A dzięki połączeniu z Polską Grupą Górniczą „powstanie silna, stabilna firma. Firma, dla której priorytetem będą miejsca pracy” – głosi komunikat resortu energii.

Docelowo po fuzji Polska Grupa Górnicza zostanie dokapitalizowana przez inwestorów kwotą ok. 1 mld zł. Dzięki efektom synergii możliwe będzie efektywniejsze wykorzystanie majątku produkcyjnego, udostępnienie nowych parcel eksploatacyjnych, budowa nowych poziomów oraz pogłębienie istniejących szybów.

W ocenie resortu razem firmy stworzą dobrą, szeroką ofertę handlową, która pozwoli nie tylko ugruntować silną pozycję PGG na rynku, ale także dotrzeć do nowych odbiorców. Powstanie wspólna sieci sprzedaży oraz oferta produktowa dla całej grupy, która umożliwi wzrost przychodów o ok. 180 mln zł.

Strony ustaliły, że kolejne spotkanie odbędzie się w poniedziałek 20 lutego br. 
Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...
Najnowsze
Ważne spotkanie premier Szydło w Brukseli

Ważne spotkanie premier Szydło w Brukseli

Zamach w Egipcie: zginęły dziesiątki osób

Zamach w Egipcie: zginęły dziesiątki osób

Poważna zmiana w składkach ZUS

Poważna zmiana w składkach ZUS

Wiceminister do PO: Stoicie po stronie…

Wiceminister do PO: Stoicie po stronie…

Konferencja „Rozbite Imperium” już w…

Konferencja „Rozbite Imperium” już w…

Co znalazł Misiło pod sejmowym fotelem? Takiego ubawu z posła Nowoczesnej nie było chyba nigdy

/ twitter.com/bogdan607

Jutro o stanowisko lidera Nowoczesnej zawalczą obecny szef ugrupowania Ryszard Petru, wiceszefowa partii i szefowa klubu Katarzyna Lubnauer oraz przewodniczący struktur partii w Szczecinie poseł Piotr Misiło. Ostatni z wymienionych na dzień przed wyborami postanowił o sobie przypomnieć. I chyba udało mu się przebić w autokompromitacji dotychczas bezkonkurencyjnego w tej kategorii samego Ryszarda Petru. 

Jak się okazało, Misiło zwęszył w sali plenarnej sejmu spisek. 

Panie Marku Kuchciński, a podobno nic nie montowaliście w sejmie? No chyba, że to wina Platformy Obywatelskiej.  Na czymś takim siedzą posłowie. Ciekawe czy Marek Suski ma pstryczek-elektrycznek, którym może mobilizować posłów Prawa i Sprawiedliwości podczas głosowań 

– napisał poseł Nowoczesnej i dołączył zdjęcie, na którym widać przewody umieszczone pod oparciem jednego z poselskich foteli.

Widoczne okablowanie to oczywiście żadna tajemnica, bo choćby system do głosowania jakoś działać musi. 

Internauci byli dla Piotra Misiły bezlitośni.

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl