niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
24 lipca 2017

Przyszła policja po „Hossa”, a on znikł

Dodano: 17.02.2017 [19:29]
Przyszła policja po „Hossa”, a on znikł - niezalezna.pl
foto: cbsp.policja.pl
W czwartek sąd zdecydował, aby Arkadiusz Ł. ps. "Hoss", podejrzany o wyłudzenia metodą na wnuczka, ma trafić do aresztu. Jednak funkcjonariusze, którzy mieli doprowadzić mężczyznę do aresztu, nie zastali go pod adresem, który został wskazany przez sąd.

Wielkopolska policja otrzymała z sądu w Warszawie nakaz doprowadzenia Arkadiusza Ł. do aresztu śledczego w piątek.

Policjanci starali się zrealizować polecenie sadu. Zjawili się pod adresem wskazanym w nakazie. Podejrzanego nie zastali, a członkowie rodziny nie wiedzą, gdzie on przebywa – poinformował rzecznik wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak.


Jak dodał, policjanci poinformowali o wszystkim sąd i prokuraturę oraz wskazali na konieczność wydania listu gończego za Arkadiuszem Ł.

Czekają na dalsze dyspozycje, bo nakaz doprowadzenia jest czynnością jednorazową

– wyjaśnił rzecznik.

W czwartek warszawski sąd okręgowy przychylił się do zażalenia prokuratury na niearesztowanie mężczyzny przez sąd niższej instancji. Decyzja ta jest nieprawomocna, ale – jak powiedziała w czwartek rzeczniczka warszawskiego sądu okręgowego sędzia Ewa Leszczyńska-Furtak - wykonalna. Obrona Arkadiusza Ł. zapowiedziała zażalenia na to postanowienie.

Sąd II instancji przychylił się do argumentów prokuratury, która wskazywała, że Hoss powinien zostać aresztowany. Ocenił, że zebrane dotychczas dowody wskazują na duże prawdopodobieństwo sprawstwa zarzuconych podejrzanemu czynów. Uznał też, że zachodzą wszystkie procesowe przesłanki uzasadniające areszt: obawa mataczenia, jak i obawa ucieczki lub ukrywania się.

Rzeczniczka sądu podała, że sąd decydując o areszcie, podkreślał, że Arkadiusz Ł. nie ma w Polsce stałego miejsca zamieszkania i był już wcześniej poszukiwany listem gończym. Zaznaczyła, że istotne jest też to, iż mężczyzna łamie nałożone na niego postanowienia sądu – miał pięć razy w tygodniu stawiać się na komisariacie, a zgłosił się zaledwie raz.
Autor: Źródło: ,
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Jak Hoss się dowie że wydano za nim list gończy to może mieć problemy kardiologiczne ! Może więc jakaś akcja typu zbieramy na "mecenasa" ?

zaraz się za to biorę!

Właśnie - co z pełnomocnikiem który krył swojego "klienta" - i dawał mu kolejne dni na ucieczkę. Szkoda ze policja nie obserwowała Hossa - wiem ze byłoby to być może nielegalne ale przynajmniej nie musieli by teraz znowu za nim biegać.

Twoja opinia: *
Teraz - POWINNA ZAPŁACIĆ miernota sędzina, KTÓRA go WYPUŚCIŁA!!! !!!

Teraz - POWINNA ZAPŁACIĆ miernota sędzina, KTÓRA go WYPUŚCIŁA!!! !!!

Czy policjanci są tak naiwni i głupi jak w krążących o nich dowcipach ? Pytają cyganów o cygana i wierzą że ci im cokolwiek prawdziwego powiedzą ? Przecież w Polsce jak ktoś kłamie to mówi się że cygani - cygan prawdy nie powie nawet jak się pomyli. Jest w zwyczaju cyganów że bogaty cygan ( a takim jest poszukiwany ) gardzi biednym cyganem i na pewno u nich nie będzie się ukrywał. Policja musi szukać wśród cyganów zamożnych, takich prowadzących wystawne życie, mających duże posiadłości. Policjanci nie dajcie się zwodzić jak dzieci. Każda społeczność cygańska ma swojego wójta a wójt wie wszystko na początek od wójtów należy zacząć i to od tych , którzy zazdroszczą poszukiwanemu jego bogactwa.

Przyszła policja po „Hossa”, a on znikł... Houdini normalnie!!!

Kosztami znalezienia i doprowadzenia tego bandyty obciążyć imiennie tą panią sędzinę. Dlaczego za jej nieudolność ma płacić Polski podatnik. Jak długo tumany będą sądzić w naszych sądach.

Bardzo proszę o podanie "namiarów " choćby na jednego roma -cygana który pracuje w Polsce.

Miałem okazję poznać Romkę, która pracowała uczciwie jako salowa w szpitalu. To było kilkanaście lat temu, jednak do dziś pamiętam jak ta kobieta żaliła się, że sprzątając wokół połamanego w jakichś porachunkach ziomka/gangstera nasłuchała się od niego obelg, że pracuje wysługując się białym. Mówiła mi też, że jej ojciec był kowalem ale że sama nie zna zbyt wielu uczciwych Romów.
Poznałem też osoby, które na tzw. Zachodzie wpadły w ręce Cygańskich handlarzy ludźmi.

Ergo: Historia tej kobiety jest dla mnie przestrogą przed wrzucaniem wszystkich do jednego worka. Natomiast widząc Roma, robię się czujny. Tak już mam.

Personalnie nie znam takiego przypadku, ale przecież pracują:
- na targach handlując towarem niewiadomego pochodzenia
- na skwerach i przystankach przepowiadając przyszłość
- w tramwajach, autobusach i pociągach uwalniając innych z portfeli
- jako wolontariusze zawiadamiając staruszków, że ich wnuki mają kłopoty
- jako petenci do wszelkich możliwych instytucji pomocy socjalnej
- itp., itd...

- że oszust jest chory i leży w domu. Chyba jakaś kara dyscyplinarna się należy temu adwokatowi.

Słuchałem papugi tego zbira, rąbnął biednym staruszkom milion złotych a tutaj została złamana konstytucja, bo sąd wydał postanowienie o areszcie po 26 godzinach, a nie po 24 godzinach, jak stoi w prawie, może by tak odszkodowanie od skarbu państwa, co?

Serio ? Nie ma Hossa ? No któż mógłby przypuszczać,że tak się stanie !

Pan Hoss odpowiedział uprzejmie ze go nie ma. To milicjanci sobie poszli. Ten mój pan poniżej, co wyświetlał filmy byl mądrzejszy.

Czy wpłacił poręczenie majątkowe? 300 tysiaków zdaje się przepadnie? Policja łapie, sądy wypuszczają, coś z tymi sądami jest jednak nie halo.

Niech go szuka sędzia z I instancji, a jednocześnie niech zapłaci wielokrotność kradzieży aby oddać oszukanym

A jak to zrobili? Zapukali do drzwi krzycząc otwierać milicja. Panie Hoss, wychodzic. Ja pamiętam jako młody szczun chowaliśmy się pod ciemna scenom na której pan wyświetlał film za pare złotych. A ze nie mielismy na bilet to smyk przed projekcja pod scene czekajac jak zgasna swiatla. Pan mistrz wchylal glowe pod ciemna scene i wolał JEST TAM KTO i miejscowy kolega idiota odpowiedział, NIE. I tak nie zobaczyliśmy filmu. Dlatego zostałem razwiedczyk bo film sowiecki był.

Dziś swąd POWINIEN wydać nakaz aresztowania SWĘDZINY od sprawy BOSSA i wtedy NIE BĘDZIE TAKICH NUMERÓW

Kto za tę akcję zapłaci? Ta pani sędzia która go wypuściła?
To podsumować ją i niech finansuje swój wyrok ta bezczelna baba.
Dlaczego MY podatnicy Polscy mamy to finansować, jakieś zachciewajki głupiej durnej sędziny lewaczki? Z naszych ciężko zarobionych pieniędzy?
Skandal nad skandale.
Niech go ta wiedżma teraz doprowadzi do odsiadki wyroku ze swojej własnej z konta kasy, NIE z naszych pieniędzy.

( gość o1) Popieram wpis i uważam że Panu Miernikowi też MUSI byc wypłacone odszkodowanie i to nie z naszych pieniędzy tylko sędziowskich kieszeni.

Ta pani nie zapłaci bo tej pani zapłacili.Teraz moga ją nawet wy-lić z roboty a i tak wyjdzie na swoje

Tu trzeba Hansa Klossa to go szybko wytropi

To do czasu aż pan hoss się znajdzie zastępczo wadzić sędziego co go wypuścił.

To co? Zagrać z gościem w grę: Wanted-dead or alive?
P.S.
Tylko za ile ta robota?

Ty dziadku lepiej zagraj w gre pt. "nie popuszczam dzisiaj w majtki" i bedzie git.

Uwielbiam jak takim cwaniaczkom jak ty od czasu do czasu opadają szczeny. Bezcenny widok. :-))))))

W tej policji to same cymbały? Ogłosili w telewizji, że po niego idą i dziwią się, że na nich nie czekał?

Dokładnie :)
Sądy + Prokuratura + Policja w Polsce to istny kabaret.

Coś mi to wszystko pachnie jedną wielka aferą. Facet grał na nosie policji z wielu państw, obrabiał ludzi i jakoś ciągle mu się udawało i wymykał się. Jak go już złapali to nie aresztowali. W głowie się nie mieści, że po zwolnieniu przez sędzinę, policja nie doczepiła mu "ogona". Bez wsparcia z odpowiednich miejsc nie byłoby to wszystko możliwe.
http://www.gazetakrakowska.pl/...
http://www.jurablogs.com/go/li...

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl