niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
25 lipca 2017

Zakaz słuchania muzyki dla rowerzystów?

Dodano: 17.02.2017 [18:51]
Zakaz słuchania muzyki dla rowerzystów?  - niezalezna.pl
foto: pixabay.com
Poseł Prawa i Sprawiedliwości Artur Szałabawka postuluje zakaz słuchania muzyki podczas jazdy rowerem.

Portal rp.pl donosi, że poseł PiS postuluje, aby rowerzyści podczas jazdy rowerem nie słuchali muzyki. Szałabawka jest autorem interpelacji, którą skierował do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Parlamentarzysta apeluje, aby zostały podjęte działania, które zniechęcą rowerzystów do słuchania muzyki w trakcie trwania jazdy. Poseł zaznacza, że powinno nastąpić rozwiązanie tego problemu, bo coraz więcej osób jeździ na rolkach i rowerze.

Poseł powołał się na raport Centrum Profilaktyki Społecznej „Ryzykowne zachowania na kółkach”. Wynika z nich, że ze słuchawkami na uszach jeździ ok. 80% rolkarzy i 20-25% rowerzystów. Artur Szałabawka postuluje, aby stworzyć odpowiednią kampanię społeczną. Jako drugi pomysł proponuje wprowadzić prawny zakaz korzystania z urządzeń rozpraszających uwagę kierujących.

Szabławka zaznacza jednak, że lepszym rozwiązaniem byłaby kampania społeczna. Bo zakaz wywoła pewnie sporo kontrowersji. MSWiA zapowiada, że będzie sprawę monitorować.
Autor: Źródło:
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Generalnie pomysł bardzo dobry. Uczestnik ruchu nie może jeździć ze słuchawkami na obu uszach i być stereo oderwanym od rzeczywistości. Rowerzysta musi słyszeć co się dzieje w ruchu wokół niego. Jedyne co może być dopuszczone to jedna słuchawka o drugi uch wolne.

"Rowerzysta musi słyszeć co się dzieje w ruchu wokół niego."
Czyli rozumiem, będzie jednoczesny zakaz poruszania się rowerami dla głuchych?

jeszcze zakaz głośnej muzyki w miejscach pracy.
Jak z papierosami - wszyscy musieli wąchać, a jeszcze wszyscy muszą słuchać usunąć głośne radia z pracy

Pomysł bezdenne głupi, pośle Szałabawka. Rowerzysta w słuchawkach jest zagrożeniem tylko dla siebie samego.
A głusi, też im Pan zabroni jeździć na rowerze?

Ja bym się zajęła przeglądającymi internet na smartphonach i tabletach w czasie jazdy - to jest prawdziwa plaga! Niedawno widziałam takiego pajaca na A4.

Wydaje się, że rowerzystów powinno się bardzo promować niezależnie od tego jak się zachowują na drodze bo rowerzyści są bardzo pożyteczni dla środowiska. Rozkręcony organizm rowerzysty (jego płuca i serce pracujące na wysokich obrotach) wchłaniają ogromne ilości ołowiu i dziesiątków substancji trujących odsamochodowych, smogu, drobinek wydzielanych przez hamulce, pracujące opony oraz ścierający się asfalt. Niech żyją zielone (czy raczej czarne) płuca wielkich miast - nasi ukochani filtro-rowerzyści!

W zeszłym roku, jadąc rowerem, zostałem zatrzymany przez policję. Zwrócono mi uwagę żebym zdjął słuchawki z uszu, nawet jeśli używam ich tylko do telefonu. Słuchając muzyki lub rozmawiajac przez telefon podczas jazdy rowerem, mogę spowodować wypadek i zostanie to uznane jako moja wina.
Policjant dodał że nie jest to przepis prawa, tylko zdrowy rozsądek.

Montreal/Kanada

Romanie Dmowski, Królowie Polski, w imię Ojca i Syna, Panie Boże przepraszam Was za dzisiejszych socjalistów, i obiecuję Wam, że nie wszystkich Polaków opętał jeszcze marksizm i socjalizm. Jeszcze Polska nie zginęła póki mądrzy Patrioci żyją. Okupacja marksistowskich przygłupów jeszcze się skończy i wróci normalność.

Wątpię,że taki projekt przejdzie...Do tej pory rowerzysta w kamizelce odblaskowej o zmierzchu lub poza terenem zabudowanym to rzadkie zjawisko !!!

Każdy kto używa wspólnej przestrzeni dysponując większą energią w stosunku do innych zwykłych użytkowników (masą, prędkością, wysokością itp) powinien płacić rodzaj podatku czy ubezpieczenia, podlegający ostro zwiększaniu przy powodowaniu wypadków.

Każdy kto, chociażby okazyjnie, korzysta z infrastruktury drogowej (rowery, piesi) powinien obowiązkowo przechodzić egzamin ze znajomości Kodeksu o Ruchu Drogowym, podobnie jak "zmotoryzowani".

święta racja niestety lobby oszołomów na rowerach jest bardzo silne w naszym kraju

dodaj jeszcze kto jest wyższy, cięższy itd.... co za pierdoły , człowieku idź się leczyć !!!

a czemu nie? Murzynka z wielką dupą, nie mieszcząca sie w pojedynczym fotelu z Tampy do NY właśnie pięknie musiała dopłacać! Prawidłowo. To samo winni płacić dysponujący większymi czy szybszymi sprzętami bo ich energia i skutki zderzeń są groźniejsze. Za osobówkę bulisz mniej niż za tira.

w imie dobra -zdrowia/zycia tej mlodziezy/mlodych doroslych nalezy zakazac sluchania muzyki w czasie jazdy na rowerze, rolkach, samochodem telefonowac -nalezy wprowadzic mandaty...

treba dodać GŁOŚNEJ tzw "MUZYKI" łubudubu, łubudubu , w środku siedzi pajac nacpany i oszołomiony tym łubutubu, łubutubu. Za to powinny nie tylko być mandaty ale tez co najmniej 10 pkt karnych, a jako recydywa na pół roku kwity zabrane i obowiązkowy dodatkowy pół roczny kurs jazdy.

ja pobieram oszałamiacz w proszku. Mój oszałamiacz jest bielszy niż inne i nie rozpycha uszu. Marzę o szybkiej jeździe w kontakcie z rurą TIRA!

A ja stanowczo popieram wyslanie ciebie i owego ministra na leczenie u psychjatry.

a ja
ty najpierw skończ podstawówkę, naucz się, jak się pisze "psychiatry" potem średnie, potem wpierdziel od życia
i na stare lata dopiero - jak ci się uda skończyć studia medyczne i zostać lekarzem (czego osobiście ci nie wróżę) możesz sobie wysyłać:)

Żeby ożywić dyskusję zapytam dlaczego samochody maja obowiązek jeżdżenia na światłach całą dobę a większość rowerzystów jeździ po zmroku bez jakiegokolwiek oświetlenia? Jak ktoś chce popełnić samobójstwo to niech się z mostu rzuci a nie robi kłopot innym.

Nie potrafię zrozumieć dlaczego rowerzysta jako uczestnik ruchu drogowego nie musi posiadać ubezpieczenia OC. Może mi to ktoś wyjaśnić?

Wytłumacz mi dlaczego maja płacić?

Sceptyk: co Ty? Rowerzyści oczyszczają powietrze z ołowiu i jest czyściejsze. Powstałe ścieżki rowerowe w miastach przy ruchliwych ulicach a buzie, nosy rowerzystów są prawie na poziomie rury wydechowej.

Pomysłodawcy mieli wielką wyobraźnię, nie licząc kosztów na ścieżki. No wyłączyć należy mądrość, rozwagę,własny wybór bo wszystko ma być zorganizowane. Mają tylko kupić gotowca.

Bardzo dobrze, niech sie pedalarze kultury naucza troche. Droga to nie chodnik i nie sa swietymi krowami.

Korzystając z chodnika celowo rozpędzają się, żeby piesi uciekali z drogi; owszem - zdarzają się rowerzyści, którzy wiedzą, jak się zachować i że na chodniku są tylko(!) gośćmi, ale to wyjątki.

Panie panie hej.....chodniki jak parkingi - to miejsca jazdy- TO U NAS I NOWOBOBACCY n a g m i n n e !!! Z tym trzeba walczyć!!!!!!!!!!!!!!!!

Zabierać "prawo jazdy na rower" na trzy miesiące.
W tym czasie obowiązkowo 15 godzin jazdy po mieście z instruktorem na ramie lub bagażniku.
Potem aby odzyskać to "prawo" - egzamin państwowy z obowiązkowym manewrem parkowania tyłem na placyku - 5 cm za daleko od linii - powtórka!

A ja jestem za całkowitym zakazem poruszania się rowerów w miastach!
Pedałujący rowerzysta wydziela o wiele więcej CO2 niż pieszy - zwiększa efekt cieplarniany.
Dla rowerzystów trzeba budować osobne drogi, co powoduje dodatkowe zużycie energii na przetworzenie cementu, asfaltu i prace ziemne. Znowu zwiększony wpływ na emisję CO2.
Przecierz pedałowanie to SZKODNICTWO i NISZCZENIE ŚRODOWISKA!

Teraz to już pojechałeś po bandzie :D

Kolejny polityk, który mówiąc ludziom jak mają żyć de facto robi z nich głupków.

Zakazami niczego się nie osiągnie jak człowiek jest głupi i sam nie dba o swoje bezpieczeństwo. Trzeba mieć zasady i się ich trzymać, Nie odbieram telefonów w czasie jazdy samochodem, w czasie wzmożonego ruch i stojąc w korkach, wyłączam radio w samochodzie. Sam już dawno zauważyłem ,że podczas słuchania radia, czas reakcji dość znacznie się wydłuża.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl