Zakaz słuchania muzyki dla rowerzystów?

pixabay.com

ES

Kontakt z autorem

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Artur Szałabawka postuluje zakaz słuchania muzyki podczas jazdy rowerem.

Portal rp.pl donosi, że poseł PiS postuluje, aby rowerzyści podczas jazdy rowerem nie słuchali muzyki. Szałabawka jest autorem interpelacji, którą skierował do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Parlamentarzysta apeluje, aby zostały podjęte działania, które zniechęcą rowerzystów do słuchania muzyki w trakcie trwania jazdy. Poseł zaznacza, że powinno nastąpić rozwiązanie tego problemu, bo coraz więcej osób jeździ na rolkach i rowerze.

Poseł powołał się na raport Centrum Profilaktyki Społecznej „Ryzykowne zachowania na kółkach”. Wynika z nich, że ze słuchawkami na uszach jeździ ok. 80% rolkarzy i 20-25% rowerzystów. Artur Szałabawka postuluje, aby stworzyć odpowiednią kampanię społeczną. Jako drugi pomysł proponuje wprowadzić prawny zakaz korzystania z urządzeń rozpraszających uwagę kierujących.

Szabławka zaznacza jednak, że lepszym rozwiązaniem byłaby kampania społeczna. Bo zakaz wywoła pewnie sporo kontrowersji. MSWiA zapowiada, że będzie sprawę monitorować.
Źródło: telewizjarepublika.pl

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...
Najnowsze
Ważne spotkanie premier Szydło w Brukseli

Ważne spotkanie premier Szydło w Brukseli

Zamach w Egipcie: zginęły dziesiątki osób

Zamach w Egipcie: zginęły dziesiątki osób

Poważna zmiana w składkach ZUS

Poważna zmiana w składkach ZUS

Wiceminister do PO: Stoicie po stronie…

Wiceminister do PO: Stoicie po stronie…

Konferencja „Rozbite Imperium” już w…

Konferencja „Rozbite Imperium” już w…

Co znalazł Misiło pod sejmowym fotelem? Takiego ubawu z posła Nowoczesnej nie było chyba nigdy

/ twitter.com/bogdan607

Jutro o stanowisko lidera Nowoczesnej zawalczą obecny szef ugrupowania Ryszard Petru, wiceszefowa partii i szefowa klubu Katarzyna Lubnauer oraz przewodniczący struktur partii w Szczecinie poseł Piotr Misiło. Ostatni z wymienionych na dzień przed wyborami postanowił o sobie przypomnieć. I chyba udało mu się przebić w autokompromitacji dotychczas bezkonkurencyjnego w tej kategorii samego Ryszarda Petru. 

Jak się okazało, Misiło zwęszył w sali plenarnej sejmu spisek. 

Panie Marku Kuchciński, a podobno nic nie montowaliście w sejmie? No chyba, że to wina Platformy Obywatelskiej.  Na czymś takim siedzą posłowie. Ciekawe czy Marek Suski ma pstryczek-elektrycznek, którym może mobilizować posłów Prawa i Sprawiedliwości podczas głosowań 

– napisał poseł Nowoczesnej i dołączył zdjęcie, na którym widać przewody umieszczone pod oparciem jednego z poselskich foteli.

Widoczne okablowanie to oczywiście żadna tajemnica, bo choćby system do głosowania jakoś działać musi. 

Internauci byli dla Piotra Misiły bezlitośni.

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl