Zakaz słuchania muzyki dla rowerzystów?

pixabay.com

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Artur Szałabawka postuluje zakaz słuchania muzyki podczas jazdy rowerem.

Portal rp.pl donosi, że poseł PiS postuluje, aby rowerzyści podczas jazdy rowerem nie słuchali muzyki. Szałabawka jest autorem interpelacji, którą skierował do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Parlamentarzysta apeluje, aby zostały podjęte działania, które zniechęcą rowerzystów do słuchania muzyki w trakcie trwania jazdy. Poseł zaznacza, że powinno nastąpić rozwiązanie tego problemu, bo coraz więcej osób jeździ na rolkach i rowerze.

Poseł powołał się na raport Centrum Profilaktyki Społecznej „Ryzykowne zachowania na kółkach”. Wynika z nich, że ze słuchawkami na uszach jeździ ok. 80% rolkarzy i 20-25% rowerzystów. Artur Szałabawka postuluje, aby stworzyć odpowiednią kampanię społeczną. Jako drugi pomysł proponuje wprowadzić prawny zakaz korzystania z urządzeń rozpraszających uwagę kierujących.

Szabławka zaznacza jednak, że lepszym rozwiązaniem byłaby kampania społeczna. Bo zakaz wywoła pewnie sporo kontrowersji. MSWiA zapowiada, że będzie sprawę monitorować.
Źródło: telewizjarepublika.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

List papieża na 600-lecia prymasostwa w Polsce

Katedra gnieźnieńska / By Diego Delso, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=19079830

Ojciec Święty napisał list do kard. Vincenta Nicholsa, którego już wcześniej mianował swym specjalnym wysłannikiem do Gniezna na uroczystości 600-lecia prymasostwa w Polsce. Odbędą się one 29 kwietnia.

- Pragnę – pisze Papież - przy tej okazji przypomnieć św. Wojciecha, biskupa i męczennika, który pełen prawdziwie apostolskiego ducha, niósł radość Ewangelii mieszkańcom wielu krajów, przez które przechodził, a na koniec swą krwią potwierdził wiarę w wieczne zbawienie, którą wszystkim gorliwie głosił

Franciszek przypomina, że pierwszego prymasa Polski Mikołaja Trąbę ustanowił papież Marcin V podczas Soboru w Konstancji. Prymasa Anglii i Walii prosi, by przekazał jego serdeczne pozdrowienia pasterzom, wierzącym i władzom państwowym, a za ich pośrednictwem całemu umiłowanemu narodowi polskiemu. Poleca mu także, by przypomniał Polakom słowa z I Listu Piotra Apostoła, że mają się radować, bo choć teraz muszą jeszcze doznawać smutku z powodu różnorodnych doświadczeń, to jednak, kiedy objawi się Jezus Chrystus, ucieszą się radością niewymowną i osiągną cel swojej wiary, zbawienie własnej duszy.

Misję kard. Nicholsa w Polsce Franciszek zawierza wstawiennictwu Maryi Królowej Polski, św. Jana Pawła II i wszystkich świętych i błogosławionych, którzy słowem i czynem świadczyli o Chrystusie Odkupicielu.

Źródło: KAI, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl