niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
25 lipca 2017

​„Język propagandy hitlerowskiej” – SDP o ataku na dziennikarzy Telewizji Polskiej

Dodano: 17.02.2017 [18:41]
​„Język propagandy hitlerowskiej” – SDP o ataku na dziennikarzy Telewizji Polskiej - niezalezna.pl
foto: Kadr z programu Superstacji/twitter.com
Zarząd główny Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich skierował list otwarty do Zygmunta Solorza-Żaka. Ma on związek ze skandalicznymi słowami, które padły w programie „Krzywe zwierciadło” na antenie Superstacji pod adresem dziennikarzy Telewizji Polskiej. „Apelujemy do Pana o doprowadzenie do wyciągnięcia daleko idących konsekwencji z tej niszczącej jakąkolwiek debatę publiczną audycji” – czytamy w liście SDP. 

„Brudne, śmierdzące gnidy”, które „piją albo jedzą odchody” – takimi słowami określił dziennikarzy Telewizji Polskiej Jakub Wątły z Superstacji. TVP natychmiast podjęła działania prawne w tej wyjątkowo bulwersującej sprawie. Uznała również przytoczone na początku słowa za przykład mowy nienawiści. – Mamy do czynienia z degradacją godności człowieka – skomentował skandal Tomasz Sakiewicz i dodał, że tego typu język doprowadził już do tragedii, kiedy członek PO zamordował działacza PiS.

Do sprawy odniosło się również Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich. Poniżej publikujemy list otwarty SDP.

List Otwarty Zarządu Głównego Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich
do Zygmunta Solorza-Żaka, Przewodniczącego Rady Nadzorczej Telewizji Polsat SP. z o.o.

Szanowny Panie Przewodniczący,

Pragniemy wyrazić dezaprobatę wobec bezprecedensowych w polskich mediach treści wyemitowanych przez należącą do Państwa Grupy telewizję „Superstacja” w dniu 14.02.17 w programie „Krzywe zwierciadło”. Podczas rozmowy z Tomaszem Jastrunem prowadzący ją dziennikarz Jakub Wątły używał w odniesieniu do innych dziennikarzy, pracowników TVP, określeń wyjątkowo wulgarnych, obraźliwych, budzących jednoznaczne skojarzenia z językiem propagandy hitlerowskiej („brudne, śmierdzące gnidy”), a także jednoznacznie kwalifikujących się jako mowa nienawiści („jedzący własne odchody”, „rynsztok”). Należy dodać także, że kontekst wypowiedzi nie pozostawia wątpliwości, że nie jest ona żadnego rodzaju satyrą.

Zarazem apelujemy do Pana o doprowadzenie do wyciągnięcia daleko idących konsekwencji z tej niszczącej jakąkolwiek debatę publiczną audycji oraz doprowadzenie do uniknięcia tego rodzaju sytuacji w Państwa Grupie Medialnej w przyszłości.

Z poważaniem,
Krzysztof Skowroński, prezes SDP
Piotr Legutko, wiceprezes SDP
Marcin Wolski, wiceprezes SDP

Autor: Źródło:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Ten Wątły to straszny cham i brudas.Jak on wygląda ?Jak kloszard.Zabrac go z tv,bo wstyd.

na tym zdjęciu widać dwóch stojących kundli którzy, szczekają a dlaczego kundel szczeka? bo się boi i szczekając pokazuje jaki jest silny ale tylko w mordzie. Ten przykład pasuje jak ulał do tych dwóch palantów.

Po polsce kraza wyszkolone bojowki dziennikrzy I politykow,wyszkleni przez wrogow wewnetrznych /postkomune I ich kapusiow/ I wrogow zewnetrznych .To jest sytuacja krytyczna te bojowki chca obalic demokratycznie wybrany rzad I prezydenta I to rzad o wielkim poparciu I rzad ktory wydobyl panstwo z zapasci gospodarczej I politycznej ,rzadu ktory blyskawicznie I sprawnie likwiduje biede I buduje nowoczesne panstwo.Obecny rzad Polski musi uzyc prawa karnego aby te bojowki zlikwidowac, I usunac ich mocodawcow z Polski tu nie moze byc jakiegokolwiek kompromisu.

Podstarzały pochylony lewak nie wie jak zaistnieć to będzie błotem chlapał na wszystkie strony to może się do kogoś przyklei i lewak zyska rozgłos i zaległe wynagrodzenie z zeszłego roku.

Jaki dziennikarz,jakiej stacji ????? Przecież to wybiło gó...o z kanalizy,co widać po tych dwóch tępych ryjach !!!!!

role mu się pomyliły i teraz to Wiaczesław Tichman

Dziennikarz nie wypowiadał się solo - obok niego stał

intelektualista p.Jastrun ze środowiska, które intensywnie "walczy"

o to aby nie dzielić Polaków. MILCZĄCE PRZYZWOLENIE na ewidentne zło -

jak może on patrzeć na swoje odbicie w lustrze - wrażliwy pisarz....

Proszę poczytać o kim piszecie. To dno.
http://niezlomni.com/skandalic...
Słownictwo jak u najgorszego menela.

Ja też dzisiaj zerwałem umowę z Polsatem.Do poniedziałku pomyślę na jaką stację się zdecydować.A może ktoś mi coś podpowie?? Pozdrawiam.

BRAWO. A ja zamknęłam konto w mbanku ( 100% niemiecki ) i konto otworzyłam w polskim PKO BP :))) p.s. tez tak róbcie, wspierajcie polskie Banki

Tylko doniesienie do prokuratury, sprawa karna i mln. owe kary dla dywersantów i stacji nadawczej. Za recydywę likwidacja.

Ten list jest delikatnie mówiąc zupełnie niepotrzebny,te kreatury na to nie zasługują.Takie teksty w tej sowieckiej stacji można usłyszeć każdego dnia.

Któż to słucha tych lewackich cyklistów...?
Tacy sami jak te karykatury niezależnego dziennikarstwa kretyni karmieni sieczką propagandową kremlowskiego psychopaty.
Cały ten chłam to nawet nie sowiecka agentura...to sowieckie hordy azjatyckiej dziczy,potomkowie tych co to przybyli na sowieckich tankach budować i utrwalać władzę ludu pracującego miast i WSI,morderców najlepszych Córek i Synów naszej Ojczyzny.
Ta wzmożona napaść agentów Putina na demokratyczne Państwo prawa,te wypadki czołowych polityków,wszystkie bez wyjątku z udziałem oficerów BOR to zapowiedź większych tragedii do których przygotowuje się tzw. opinię publiczną...
Nie inaczej było przed katastrofą w Mirosławcu jak i przed zamachem pod Smoleńskiem.
Ludzie byłej WSI,a więc sowieckie agentury funkcjonują nadal i nie spoczną póki nie obalą choćby siłą rządu Prawa i Sprawiedliwości i Prezydenta Dudy.
Targowicką mniejszość skutecznie kretynizuje środowisko wroga wszystkich Polaków bez wyjątku Szechtera, szkalującego wszystko co polskie od Władywostoku po Alaskę...dlatego Państwo prawa powinno za wszelką cenę wypalać gorącym żelazem tych szkodników, dewiatów, genderowców i PO-st komunistów z życia publicznego...

na droge sadowa i rzadac sporego odszkodowania i odszczekania tego lajdactwa hitlerowskiego

wątły intelektualnie i mentalnie.

Szanowni Panowie Prezesi
Pisanie do Solorskiego to jak rzucanie pereł przed wieprze - nie róbcie tego.
To ta sama "gmina" mentalna.

Wątły na ciele i umyśle.

Gdzies czytalem,ze Litwa zlikwidowala rosyjska stacje telewizyjna bo siala mowe nienawisci!!! EU sie na to zgodzila i poparla!!!! Stawiam pytanie,czy nie mozna udowodnic w EU,ze
Superstacja,czy Tvn CODZIENNIE PLUJA I PLUJA JAD,ktory jest MOWA NIENAWISCI !!!!!

Gdyby Polska wprowadzila ustawodawstwo Wegier przeciwko klamstwom I oszczerstwom,to TVN by teraz musialo zaplacic miliony zlotych grzywny.

kiedy beda rozdawane koncesje na TV?

Ten dialog (?) Wątlasa i tego drugiego to w najczystszej formie Manifest Koprofagiczny ludzi głodnych.
Żal jedynie partnerek seksualnych tych gości albowiem ich partnerzy ujawnili swe skłonności.

Wątlas: ekskremencik, ekskremencik, w moich ustach znów się kręci.
Jaster: twoje usta mocno nęcą, ich zawartość nazbyt twarda, to nie ślinka Leonarda.
itd. bzdetnych kupletów.

najlepiej ich po kieszeni, wlasnie wypowiedzialem abonament polsatu cyfrowego.

Tak wygląda demokracja i niby wolność słowa a tak naprawdę brak jakiejkolwiek odpowiedzialności za słowa. Ludzie którzy sieją mowę nienawiści i pogardy powinni zostać wyeliminowani z mediów i polityki a ogromne kary pieniężne i kary bezwzględnego wiezienia powinny to zatrzymać.

A dlaczego SDP nie wyrzuci ich z zawodu? Za podawanie fałszywych i nie sprawdzonych informacji oraz za chamstwo
i język nienawiści powinno być automatyczne wydalenie z zawodu.

To bardzo delikatne. Proszą zamiast zlikwidować

Czyżby ' wątły ' znał jadłospis GNID z autopsji:))!!!

Polszmat to taka palikociarnia.
Tu funkcjonariusze mediów szczują przeciw PIS i Prezydentowi
całą dobę.Nie da się tego oglądać.
Mam problem,by oglądać TV REPUBLIKA muszę im dać zarobić 60 zł.
TVP niech pomyśli o własnej platformie cyfrowej.
Polacy nie wiedzą że TVP płaci ogromną kasę dla Polszmatu i właścicieli WSI-24 za możliwość nadawania 10 programów TVP.
Tak oto sprywatyzowali media !
Jak do tego dodamy media zagraniczne i gazety niemieckie to mamy zaplanowany IV rozbiór Polski.
Ostatni program Anity Gargas w TVP-1 o tym mówi.

ta wytatuowana red-aktorzyna, pracująca w telewizorni zakładanej przez TW SB, śmie sie wypowiadać na temat dziennikarstwa ?!
Dziennikarze z TVP powinni mu wytoczyć pozew zbiorowy

A gdzie jest KRRiT,da się za chamstwo ukarać stacje czy też będzie to uważane za kneblowanie?Kogo ,debili?

język wytatuowanego lumpa, brudasa fuuu, ale widocznie tacy dla tej telewizji sa potrzebni, a ja lumpowi jednemu i drugiemu życzę aby szybko polska ziemia nimi się zajęła i uleczyła...++

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl