niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
28 czerwca 2017

Pogrzeb Heleny Kmieć będzie państwowy

Dodano: 17.02.2017 [18:01]
Pogrzeb Heleny Kmieć będzie państwowy - niezalezna.pl
foto: facebook Heleny Kmieć, fot. Kamil Leszczyński Sds
Pogrzeb wolonatariuszki Heleny Kmieć, która została zamordowana w Boliwii, odbędzie się 19 lutego w Libążu. Pogrzeb będzie mieć charakter państwowy.

Rzecznik rządu Rafał Bochenek poinformował PAP, że pogrzeb wolontariuszki Heleny Kmieć, która została zamordowana w Boliwii będzie mieć charakter państwowy. Premier Beatę Szydło reprezentować będzie szefowa kancelarii premiera Beata Kempa.

Pożegnanie Heleny Kmieć będzie trwało dwa dni. Rozpocznie się w sobotę wieczorem w sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Trzebini, gdzie zostanie odprawiona Msza Święta Później przy trumnie czuwać będą członkowie Wolontariatu Misyjnego "Salvator", z którym przez pięć lat była związana.

Pogrzeb odbędzie się w niedzielę, 19 lutego w Libiążu. Mszy Świętej pogrzebowej będzie przewodniczył kard. Stanisław Dziwisz a w koncelebrze będzie m.in.  bp. Jan Zając. Kazanie wygłosi kustosz sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach ks. prałat Franciszek Ślusarczyk.

Przypomnijmy, że Helena Kmieć, wolontariuszka misyjna, która także czynnie była zaangażowana w ŚDM,  została zamordowana w nocy z 24 na 25 stycznia w Boliwii. Zginęła w miejscowości Cochabamba. To wtedy doszło do napadu na ochronkę dla dzieci. Kobieta została ugodzona nożem. Dwóch mężczyzn podejrzanych o zabójstwo zostało zatrzymanych.
Autor: Źródło: ,
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie ...

Świeć Panie nad Jej Duszą...
Ale...
Przed II W. Św. Polaków i Turków było ok. 35 milionów.
Obecnie Polaków w Polsce jest ok. 33.5 mln. (ok. 6,5 mln wyjechało) a Turków w Turcji jest ok. 80 mln. a w Niemczech dodatkowe ok. 9 mln.
Może przeczytają to co napisałam jacyś inteligentni i zrozumieją w czym rzecz.
Holokaust Polski trwa w najlepsze.

W zasadzie słuszne, ale od tych 35 mln. przedwojennych obywateli polskich prawie 11 milionów deklarowało narodowość białoruską, ukraińską, żydowską i niemiecką. Dziś mniejszości narodowe są nieznacznym marginesem.

Szkoda człowieka.

Cześć i Chwała Bohaterom!

Wyrzeczenie się ewangelizacji świata przez Zachodnią Europę stało się przyczyną islamskiego zalewu w ostatnich latach. Muzułmanie sami przyjechali upomnieć się o chrzest. Dlatego należy w szczególny sposób honorować takie postawy jakie reprezentowała sobą Helena. Santo subito!

To są najlepsi ambasadorowie Polski zagranicą.

By posługiwać w wolontariacie brała bezpłatne urlopy (była stewardessą).

http://www.deon.pl/religia/kos...

Piękny gest i szacunek dla pracy wolontariuszy na rzecz potrzebujących pomocy

Nie rozumiem tego? Z jakiej racji należy się jej państwowy pogrzeb? Bo pojechała do Boliwii i tam została zamordowana? Przecież dopóki nie zginęła to tak na prawdę nie była znana szerszemu gronu Polaków. De facto gdyby nie mord dalej większość w naszej Ojczyźnie nie miałaby pojęcia że taka dziewczyna istnieje.

Masło maślane - takie dostałem odpowiedzi. Tylu niby napisało , a żaden nie umiał odpowiedzieć na proste pytanie: Dlaczego? Kilku tam próbowało coś mądrego odpowiedzieć , ale albo zatrzymywali się w połowie drogi , albo zaczynali pisać banialuki o potrzebie posiadania serca.

I skoro nie rozumiesz, to nie pytaj , bo i tak nie zrozumiesz.Do tego trzeba serca zeby zrozumiec, a Ty go raczej nie masz.Rozum nie zawsze wystarcza wystarczy spojrzec na Trzecia Rzesze.

i może właśnie dlatego tak się stało abyś usłyszał
o Helenie i zaczął myśleć inaczej!!!

TAK właśnie dlatego
mam nadzieję że już rozumiesz dlaczego
Bo Polska to kraj katolicki i bohatetem,
prawym ludziom taki hołd składamy.
A inni niech patrzą z boku i naśladują.
Bo my to BOG HONOR i OJCZYZNA
Chwała bohatem chociaż jaki żal, że tak młodo
niektórzy z nich umiejarają przez bandytów!!!!!!!!!

Ty nie rozumiesz dlaczego organizuje Państwo Polskie pogrzeb Państwowy dla wolontariuszki która za darmo pomagała biednym na świecie przez to że była katoliczką została brutalnie zamordowana i uważasz że jej się nie należy taki przywilej? To ja Cię spytam czy zdrajcom i katom Narodu Polskiego którzy mordowali niewinnych Polaków takowy pogrzeb z honorami i miejscem w Alej zasłużonych na Powązkach się należał z naszych pieniędzy? Bo tak czyniono jeszcze nie tak dawno za Rządów Pokomuchów!

Powiedzieć tobie żeś idiota
to nie obelga, lecz diagnoza.
Próżnoś repliki się spodziewał-
Nie dam ci prztyczka ani klapsa,
nie powiem nawet pies cię jebał!
Bo to mezalians byłby, dla psa.

P.S.
To zdaje się Tuwim, ale jadę z pamięci i mogą być błędy, dlatego bez cudzysłowu.

WYBACZAM

Dzięki wielkie! ;-))

Przykre,ze nie rozumiesz. W dzisiejszych czsach pelnych arogancii i nienawisci,piekne akty serca i glebszego myslenia sa dla niektorych niezrozumiale.

Tak wyjaśniłeś moje wątpliwości , że nic nie wyjaśniłeś. Co ma akt serca do pogrzebu państwowego? Wielu ludzi idzie pomóc bliźnim , a mimo tego nie otrzymują pogrzebu państwowego. Więc w czym ona jest wyjątkowa?

Jednak masz w sobie coś z rycerza.

jako to się mawiało:zakuty łeb mu pozostał po tym rycerzu!

Rzekłeś! :-)))))

Błogosławieni ubodzy w duchu, albowiem do nich należy Królestwo niebieskie.
Błogosławieni, którzy się smucą, albowiem oni będą pocieszeni.
Błogosławieni cisi, albowiem oni na własność posiądą ziemię.
Błogosławieni, którzy łakną i pragną sprawiedliwości, albowiem oni będą nasyceni.
Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią.
Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą.
Błogosławieni, którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.
Błogosławieni, którzy cierpią prześladowanie dla sprawiedliwości, albowiem do nich należy Królestwo niebieskie.
Błogosławieni jesteście, gdy /ludzie/ wam urągają i prześladują was, i gdy z mego powodu mówią kłamliwie wszystko złe na was. Cieszcie się i radujcie, albowiem wasza nagroda wielka jest w niebie. Tak bowiem prześladowali proroków, którzy byli przed wami.

Nasza piękna Bohaterka! Wzór młodzieży i ewangelizatorów!

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl