niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
25 lipca 2017

Trwa proces ws. zabójstwa Ewy Tylman

Dodano: 17.02.2017 [16:58]
Trwa proces ws. zabójstwa Ewy Tylman - niezalezna.pl
foto: pixabay.com
W Poznaniu odbywa się kolejna rozprawa ws. zabójstwa Ewy Tylman. Przed sądem zeznania składają świadkowie, w tym chłopak zmarłej. Oskarżonemu o zabójstwo Adamowi Z. grozi nawet dożywocie.

Prokuratura zarzuciła Adamowi Z., że 23 listopada 2015 r., zepchnął Ewę Tylman ze skarpy, a nieprzytomną wrzucił do wody. Biegli twierdzą, że mężczyzna był wtedy poczytalny. Grozi mu kara do 25 lat więzienia lub dożywocie.

Adam Z, odmówił składania wyjaśnień i odpowiadał tylko na pytania obrony. Mężczyzna powiedział, że nie pamięta, jak miało dojść do śmierci Ewy Tylman. Zaznaczył również, że dotychczasowe wyjaśnienia składał pod przymusem policjantów. Do tej pory zeznawali policjanci, którzy brali udział w zatrzymaniu Adama Z. To im oskarżony mężczyzna miał powiedzieć, jak doszło do śmierci 26-letniej kobiety. W sądzie zeznania składała także siostra Adama Z., z którą kontaktował się w noc, gdy zginęła Ewa Tylman.

Przypomnijmy, że Ewę Tylman widziano po raz ostatni w nocy z 22 na 23 listopada 2015 r., a towarzyszył jej Adam Z. Jej ciało znaleziono w Warcie, w lipcu zeszłego roku. Sekcja zwłok nie pomogła jednak w ustalenie przyczyny śmierci kobiety.
Autor: Źródło:
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Od samego początku wskazywałem, że w tej sprawie istnieją bardzo poważne wątpliwości, co do winy Adama Z. w zakresie zarzucanego mu czynu zabójstwa z zamiarem ewentualnym. Nigdy pod czymś takim bym się nie podpisał. Na pewno zgłosiłbym zdanie odrębne, gdybym został przegłosowany przez pozostałych sędziów. , i mocno je uzasadnił. Podobnie postąpiłbym przy zmianie kwalifikacji na nieudzielenie pomocy, bowiem i ten zarzut, w mojej ocenie, jest także zbyt daleko idący, mając na uwadze zasadę in dubio pro reo, która stanowi, że wszelkie wątpliwości rozstrzyga się na korzyść oskarżonego. Lepiej jest aby stu winnych uszło odpowiedzialności karnej , a niżeli jedna osoba niesłusznie została skazana.

"Prokuratura zarzuciła Adamowi Z., że 23 listopada 2015 r., zepchnął Ewę Tylman ze skarpy, a nieprzytomną wrzucił do wody. Biegli twierdzą, że mężczyzna był wtedy poczytalny. Grozi mu kara do 25 lat więzienia lub dożywocie."

Nie ma zadnego obiektywnego dowodu ze Adam Z. zamordowal Ewe Tylman.

Wedlug prawa jest element watpliwosci "Beyond reasonable doubt".

Biegli tylko spekuluja!

Adam Z powinien zostac uniewinniony.

Posklejane kawałki tworzą ciekawą historię ale jak brzmi całość zeznań? To przecież zmienia postać rzeczy? Ja nie wiem czy ludzie są idiotami że tego nie widzą czy aż tak do tego przywykli ale to się robi chore bo to już jest na porządku dziennym. Sam fakt oskarżenia a tylko z przyznaniem się do winy już jest śmieszny bo nie ma ani ciała ani dowodów a po latach może wyjść głębsza historia.

Według mnie to zabił ją ten gościu lub kto inny albo sama utonęła.

Zwrot ws. Ewy Tylman. Adam Z. nie będzie sądzony za morderstwo?....Pod koniec trzeciej rozprawy w sprawie śmierci Ewy Tylman, sąd stwierdził, że może dojść do zmiany kwalifikacji czynu oskarżonego Adama Z. z zabójstwa na nieudzielenie pomocy. W tym przypadku mężczyzna trafiłby do więzienia maksymalnie na 3 lata. W poniedziałek ma się też odbyć posiedzenie dotyczące dalszego aresztu mężczyzny. Teraz informacja o możliwości zmiany kwalifikacji prawnej może oznaczać, że sąd chce areszt uchylić. Wtedy Adam Z. nadal byłby oskarżony o zabójstwo, jednak do końca procesu będzie mógł przebywać na wolności.

A kto wreszcie zajmie się fachowo i sumiennie śmiercią Ewy Jasiaczyk ?! -
" Tajemnicza śmierć księgowej. "To nie mogło być samobójstwo!"

http://nasygnale.pl/kat,102534...

To nie żaden "mężczyzna" tylko satanista. - Tego wątku brak w artykule, a jest to watek istotny. Gosc jest satanistą. Typ doskonale pamięta co zrobił i jak się spieszył, wręcz wlekąc ze sobą młodą dziewczynę. Zamaskował się tez kapturem na głowie, żeby go trudniej rozpoznawano. 25-lat to nic za życie młodej dziewczyny!

Przestań wypisywać bzdury z brudnego palca wyssane, bo możesz za nie karnie odpowiedzieć, JEŻELI TEGO CO PISZESZ NIE UDOWODNISZ. Sąd ma inne zdanie. Proces poszlakowy, a zeznania wymuszone przez żądnych sukcesu tępych policjantów I PROKURATORÓW..

a kogo to obchodzi, ciekawe ze jak zabili kogos mniej waznego ale za to zabojca jest synkiem osoby waznej to zadnego procesu nie ma i nikt o tym nie pisze, choc sprawa byla duzo bardziej widowiskowa, ze tak brutalnie powiem.

Posłuchaj no króliku. Gdyby chodziło o kogoś z twojej rodziny pewnie inaczej byś śpiewał. Zamiast klepać, co ci ślina na jezor przyniesie, lepiej zamilcz.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl