niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
20 lipca 2017

Koncert "Paweł Piekarczyk i Przyjaciele" dziś w TVP2

Dodano: 17.02.2017 [14:35]
Koncert "Paweł Piekarczyk i Przyjaciele" dziś w TVP2 - niezalezna.pl
foto: Tomasz Adamowicz / Gazeta Polska
Dziś o godz. 22:50 telewizyjna Dwójka wyemituje retransmisję koncertu "Paweł Piekarczyk" i przyjaciele, który odbył się 28 grudnia 2016 r. w warszawskim teatrze Palladium. U boku barda wystąpili m.in. Lech Makowiecki, Andrzej Kołakowski i Wiktoria Matuszów – laureatka Festiwalu Piosenki Patriotycznej w Jezioranach - a imprezę poprowadzili Magdalena Piejko i Rafał Ziemkiewicz.

Podczas grudniowego koncertu Pawła Piekarczyka nie zabrakło wielu politycznych odniesień, zarówno tych do poprzedniej ekipy rządzącej, jak i do bieżącej sytuacji w Polsce i na świecie. Było patriotycznie i wzruszająco – czyli jak zawsze na koncertach Pawła, ale występ na dużej sali z profesjonalną akustyką sprawił, że oprócz warstwy tekstowej, tym razem publiczność mogła na nowo podziwiać znakomitą muzyczną formę – gitary bardów dawno nie brzmiały tak dźwięcznie, a akompaniujący im na fortepianie Mariusz Dubrawski wzbogacił to brzmienie o zupełne nową jakość. Jak celnie zauważył współprowadzący koncert z Magdaleną Piejko Rafał Ziemkiewicz – Paweł Piekarczyk to przede wszystkim człowiek bardzo skromny, który zgodził się na występ w Palladium pod warunkiem, że będzie mógł na scenę zaprosić swoich przyjaciół. Tym sposobem u jego boku wystąpili Lech Makowiecki, Andrzej Kołakowski, Kabaret Autorów „Pętla ósemki” i Wiktoria Matuszów – laureatka Festiwalu Piosenki Patriotycznej w Jezioranach.

Zapraszamy na retransmisję koncertu, która będzie mieć miejsce już dziś (17 lutego) o godz. 22:50 w TVP2.

 
Autor: Źródło:
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Dzień dobry, miałby ktoś z Państwa, zupełnym przypadkiem, zarchiwizowany ów koncert? Jeśli by tak cudownie się stało to, czy byłby skłonny wrzucić na jakiś hosting? Dziękuję za uwagę.

Byłem dzisiaj na wspaniałej lekcji historii o Niezłomnych/Wykletych jaką przeprowadzili dla młodzieży Leszek Czajkowski i Paweł Piekarczyk. Gratulacje za pomysł bo piosenki już dawno są rewelacyjne, dzisiaj trudno młodych ludzi czymś zainteresować a oni siedzieli i słuchali..

Super!!! Na pewno będziemy oglądać.Uwielbiam takie klimaty.

2016.11.07, 18:15 Miasteczko protestu przed SN
Koncert Pawła Piekarczyka - piosenka "Rozmowa z córką"

https://www.facebook.com/Kregi...

Na czwartek, 8 grudnia 2016 r., planowany był koncert Pawła Piekarczyka w Miasteczku Namiotowym "Uwolnić Miernika - Zamknąć Michnika" przed Sądem Najwyższym w Warszawie. Występ oczywiście odbył się i spotkał się z bardzo entuzjastycznym przyjęciem zebranych uczestników naszego protestu.

Tak mogłaby brzmieć notatka z tego wydarzenia. Miało ono jednak znacznie bardziej wyjątkowy charakter, niż występ barda w warunkach polowych, bowiem w tym samym czasie do naszego Miasteczka przyjechał Zygmunt Miernik przebywający na kilkudniowej przepustce (na Ogólnopolski Zjazd Internowanych w Iławie pod honorowym patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy) z więzienia. Postanowił zostać razem z nami i przenocować jako jeden z uczestników Miasteczka Namiotowego, solidaryzując się z naszą walką o przywrócenie sądownictwa wolnej Polsce, o sprawiedliwość w wymiarze sprawiedliwości.

Paweł Piekarczyk - w porzo gościu, kupiłem jego płytę z dedykacją, jak wspierał nas podczas protestu pod budynkiem TVP za rządów PO

Ps. Pan Zygmunt Miernik także wspaniały Patriota.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl