niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
20 lipca 2017

Szokujące informacje: jak Rosjanie wygrali dla Moskwy referendum w Holandii

Dodano: 17.02.2017 [14:18]
Szokujące informacje: jak Rosjanie wygrali dla Moskwy referendum w Holandii - niezalezna.pl
foto: 3dman_eu (pixabay)
W Holandii prorosyjska grupa osób, skupiona wokół socjaldemokratycznego posła, przyczyniła się do odrzucenia przez Holendrów w zeszłorocznym referendum umowy stowarzyszeniowej między Unią Europejską a Ukrainą - pisze dzisiejszy "New York Times".

Członkowie tzw. grupy ukraińskiej, stworzonej wokół posła Harry'ego van Bommela, pojawiali się na publicznych spotkaniach, występowali w telewizji i korzystali z mediów społecznościowych, by "potępiać prozachodni rząd Ukrainy jako żądną krwi kleptokrację niegodną holenderskiego poparcia" - podkreśla dziennik.

W artykule "Nieprawdziwe wiadomości, nieprawdziwi Ukraińcy: jak grupa Rosjan przechyliła szalę w holenderskim referendum" gazeta pisze, że "najaktywniejsi przedstawiciele grupy ukraińskiej wbrew nazwie pochodzili z Rosji lub rosyjskojęzycznych regionów Ukrainy i powtarzali linię Kremla".

"NYT" podkreśla, że nie jest jasne, czy grupa ukraińska jest kierowana przez Rosję czy też składa się z rusofilów o podobnych poglądach.

Jak przypomina "NYT", holenderski wywiad ocenił w upublicznionym raporcie, że Holandia była atakowana w ramach "globalnej kampanii wpływania na politykę i postrzeganie Rosji", podczas której Moskwa wykorzystywała "budowaną przez lata sieć kontaktów".

Jednym z takich kontaktów, pisze "NYT", jest Władimir Korniłow - urodzony w Rosji i wychowany na wschodzie Ukrainy historyk i politolog, który obecnie kieruje w Hadze jednoosobowym think tankiem. Z maili wykradzionych przez proukraińskich hakerów wynika, że Korniłow oferował informacje i porady politykom w Moskwie, gdy pracował wcześniej w finansowej przez Rosję placówce badawczej w Kijowie. Przed holenderskim referendum prowadził kampanię przeciw umowie stowarzyszeniowej UE-Ukraina.

Innym "agitatorem" był Thierry Baudet, szef ośrodka analitycznego, który później przekształcił w antyunijną partię polityczną "zgadzającą się z Rosją w wielu kwestiach". Przed referendum napisał na Twitterze, że Ukraina "nie jest państwem narodowym", i udostępnił fałszywą informację o rzekomym ukrzyżowaniu mówiącego po rosyjsku chłopca przez ukraińskich żołnierzy w Donbasie. Baudet twierdzi, że nie rozpowszechnia rosyjskiej propagandy, a jedynie przedstawia punkt widzenia Rosji w obliczu "nadzwyczajnej rusofobii w Europie".

Szczególnie aktywnym członkiem tzw. grupy ukraińskiej jest według "NYT" 26-letni urodzony w Moskwie Nikita Ananiew, który wraz z matką wyemigrował do Holandii i obecnie przewodzi w tym kraju Stowarzyszeniu Studentów Rosyjskich. Ananiew, który w 2013 r. pojechał do moskiewskiej "szkoły młodych liderów" w ramach rządowego programu Rosji, w kampanii przed referendum na licznych spotkaniach krytykował umowę stowarzyszeniową i opisywał Unię Europejską jako "zardzewiałą, skorumpowaną elitę".
 
Autor: Źródło: ,
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Tylko w jednym NYT sie nie myli - probanderowska, skorumpowana Ukraina to istotnie "żądną krwi kleptokracja niegodną holenderskiego poparcia" i niegodna wstapienia do Unii.

New York Times to najjaskrawszy przyklad tzw. "fake news". Redaktorzy tej "gazety" zyja w alternatywnej rzeczywistosci, w ktorej rosyjscy hakerzy wplywaja na wyniki referendow i wyborow, a rosyjscy szpiedzy maja wtyki na wszystkich szczeblach polityki. A jako dowod "gazeta" przytacza kontakty politykow zachodnich z politykami rosyjskimi oraz "wyciekle" mejle niewiadomego pochodzenia ;). Powinno sie odbierac licencje dziennikarskie za taka fantastyke polityczna, ktora potem te szmatlawce sprzedaja jako fakty.

Holendrzy to w ogóle takie g...a (przykład - Timmermans). Niestety, im coś mniejsze tym głośniej krzyczy i tym bardziej ma się za nie wiadomo co.

Mnóstwo Polaków dzięki Bogu głosowałoby identycznie jak Holendrzy, gdyby u nas zorganizowano takie referendum. Biorąc pod uwagę, że takie referendum zmobilizowałoby przede wszystkim ideowców i patriotów polskich, nędznie widziałbym szansę wielbicieli Bandery.

Tak, tak. To wszystko Rosjanie. To Rosjanie również zawiesili pamiątkową tablicę Romana Szuchewycza na szkole średniej we Lwowie z polskim językiem nauczania. To także Ruscy postawili na Ukrainie pamiątkowy krzyż pamięci Dmytro Klaczkiwskiego.

Zrozum w końcu że nie ma na planecie ziemia takiej nacji jak rosjanie jak by co to nazywają się rus-kie a inaczej kacapy! Te bajki z tymi tablicami czy farbą zostaw na razie aż się wyjaśni kto tak faktycznie to zrobił a wszystko wskazuje na to że to kacapy by podpalić Naród Polski przeciw Ukrainie jak nie raz to już czyniła kacap banda!

Nie ważne jak jest i jak było, ważne jest co o tym myśli główny troll tego forum o nicku Reytan.

a nasza tzw.OPOZYCJA to jest na czyich usługach, kto zgadnie?

Śmierdzące nacjonalizmem holenderskie "Tulipany" Kradną Polskie Dzieci w hitlerowskim stylu tak jak niemcy !
http://niezalezna.pl/84955-nie...

Holendrzy mają też dużą tradycję służenia na kolanach giga-złodziejskim i giga-zbrodniczym niemcom. Przykładem jest holen-
derska "34 Dywizja Grenadierów SS" tzw. "Landstorm Nederland", która była holenderską ochotniczą jednostką szwabskiej

zbrodniczej "Waffen-SS" złożoną tylko z Holendrów podczas II wojny światowej. Wielu rekrutów pochodziło z "Jeugdstorm",
młodzieżowej przybudówki faszystowskiego Narodowo-Socjalistycznego Ruchu Holenderskiego Antona A. Musserta. Po okresie
szkolenia zbrodniczy niemcy, tą holenderską brygadę SS w liczbie ok. 7 tys. żołdaków skierowali do walk przeciw Aliantom.

Śmierdzący lewacki tulipan z KE TTiimmerrmmerrs czy jak mu tam, swoim antypolonizmem wpisuje się w tą paskudną, holende-
rską tradycję usługiwania na kolanach lewako-hitlerowskiemu szwabstwu, które podstępnie zawłaszcza UE, nasyła islamistów
na Europę oraz szczuje KE i PE na Polskę.

I pomyśleć, że tysiące Polskich Bohaterskich Żołnierzy pod dowództwem gen. Maczka i gen. Sosabowskiego oddało życie
aby wyzwolić to holenderskie, śmierdzące badziewie spod niemieckiej, ludobójczej okupacji !

PS
W grudniu 2012 żydo-ubecka Anna Dziadzia-Komoruska uczestniczyła w uroczystości otwarcia wystawy tulipanów w Holandii -
był to wyraz wdzięczności szpiega rassiji Bula-Debila-Komorucha dla holenderskiego faszytowskiego rządu za trwające wtedy
w Holandii pogromy w hitlerowskim stylu na Polaków. Niemalże takie jak na Żydów podczas II-WŚ. Podpalane były polskie

samochody, wybijane szyby i przebijane opony w polskich samochodach. Policja nie reagowała. Nacjonalistyczny premier
Holandii odmówił podjęcia jakikolwiek działań w obronie atakowanych Polaków. Radny Hagi Marnix Norder nazwał "polskim
tsunami" 30 tysięcy zamieszkałych w tym mieście Polaków. Antypolski, holenderski portal zbierał niewybredne, paszkwile

na Polaków, publikując je celem podjudzania przeciw nim tubylców. W internecie masowo pojawiały się wpisy Holendrów,
którzy twierdzili, że jakiś Polak zabrał im pracę w szklarni, źle zaparkował auto itp. Tylko przez pierwszy tydzień
pojawiło się na niej 40 tys. wpisów !

Władze Holandii swoją pasywnością wsparły nacjonalistyczne, antypolonijne ekscesy popierającej rząd nacjonalistycznej
"Partii na rzecz Wolności", która była organizatorem nagonki na Polaków. Ówczesny prepierd 3-RP folksdojcz Ryży Ch.j
totalnie zbagatelizował antypolskie pogromy w Holandii uważając, że "to nie my mamy problem, ale Holandia".

wWczasie tej ogolnej nagonki na Polakow w Holandii szczegolnie pamietna byla akcja podkladania bomb zapalajacych w wozkach dzieciecych wystawianych do hallu na zewnatrz w mieszkaniach zamieszkalych przez Polakow.
Jak sonie o tym mysle ,to kojarzy mi sie to z dluga tradycja i w Holandii i w Niemczech podpalania mieszkan zamieszkalych przez Turkow i Marokanczykow.
W obu tych krajach splonelo wiele rodzin z dziecmi,dziesiatki,a mozliwe,ze setki osob,na przestrzeni dziesiatkow lat.
Jest to jakis starogermanski zwyczaj,ktory mial miejsce miedzy innymi,w Jedwabnem.
Zrzucanie winy za Jedwabne na Polakow,powinni obalic etnografowie.
Slowianie takiego zwyczaju nie mieli,i jest to zupelnie w Polsce nieznane,zeby palic wroga w stodole,czy w innej jego siedzibie.

W każdym państwie europejskim sowieci ulokowali ogromną liczbę komórek o rozmaitym przeznaczeniu - one działają do dziś. Nie dziwi wiec fakt że w lewicowej , na wpół zdemoralizowanej Holandii bez większych problemów ruscy robią co chcą.

cytat;
"NYT" podkreśla, że nie jest jasne, czy grupa ukraińska jest kierowana przez Rosję czy też składa się z rusofilów o podobnych poglądach
-
wypisz, wymaluj po-wsi-had .

wystarczy poczytać książki Volkoffa, Suworowa czy Golicyna, żeby zakumać, że kacapy swą agenturę mają wszędzie

Rosja za czasów CCCP (ZSRR) uprawiała politykę "wymieszania" Absolwent uniwersytetu w Kijowie dostawał pracę na dalekim wschodzie a obsolwent z Władywostoku dostawał pracę we Lwowie. W ten sposób starano się "namieszać". Efekt jest taki, że na Ukrainie, i krajach nadbałtyckich mieszka dużo Rosjan. Nie wiem nawet jak Ukraińcy mogą prowadzić wojnę. Chyba sprawdzają korzenie i biora tylko rdzennych Ukraińców. Włączenie Ukrainy do UE to właściwie włączenie Rosji albo dużej części Rosjan. O mądrości zachodniej Europy nie będę nawet wspominał, bo Putin to dobry gracz i ogra całą tę Holandię, Belgię i Francję gdy będą rysowali kwiatki na asfalcie i będą wypisywali lawackie hasła przyjażni z całym światem. Dotrze do nich dopiero jak w szkole będą mieli obowiązkowy j. rosyjski. I to też nie jest pewne bo może będą się cieszyli.

A zarządowi spółdzielni mieszkaniowej MOKOTÓW doradza kancelaria Aleksandra Jakowlewa. Mieszkającego w Moskwie, a kancelaria w Gdańsku. Czy to podobnie ?
Ludzie mają permanentny problem. Jeden wielki kocioł sądowy. związany z reprywatyzacja też.

Brednie! Rosja prowadzi agresywna propaganda za granica i ma swoich agentow wplywu w UE? Pewnie ze tak! Takie 'grupy' sa wszedzie i dzialaja caly czas. Ale bredzenie ze ta smieszna grupka przechylila szale w ogolnokrajowym referendum jest kompletnie niedorzeczne.

Holandia zostala wybrana celowo, bo wierzono ze po zestrzeleniu przez ruskich holenderskiego samolotu, wynik referendum bedzie po linii organizatorow.

Tylko ze Holendrzy nie sa az tak glupi, bo pytanie w referendum wcale nie odczytywali jako 'czy potepiasz Rosje', tylko bardziej realistycznie 'czy chcesz by kolejne setki tysiecy, moze miliony imigrantow z nowego kraju UE zjechalo sie do Holandii. Dodatkowo kraju, gdzie mafie, bezprawie, wszelkiego rodzaju przemoc jest na porzadku dziennym i nie trzeba trolli Putina by o tym doskonale wiedziec!'

Wiec Putin moglby zestrzlic sto holenderskich samolotow, moglby zrzucic na Amsterdam bombe atomowa i uspic wszystkich swoich agentow wplywu a i tak wynik referendum bylby przeciwko przylaczeniu Ukrainy bo ludziom chodzilo o imigracje a nie kwestie Rosji.

To co napisałeś, to całkowita prawda.
Holendrzy głupi nie są, a poza tym coraz mniej ich wierzy w to, że to Ruscy zestrzelili MH17.

Czy ty idioto z Holandii uwazasz,ze MH17 zestrzelili Ukraincy ?
Ani chybi taki polskojezyczny kretyn musi byc KOD-omita !

Piate przez dziesiate.
Niektore rzeczy sluszne ,inne SF,a calosc na tle kompletnej ignorancji.
Wstyd.

Choroba. Nie długo z łam „New York Timesa” dowiemy się, że ruscy hakerzy wywierali wpływ na obrady konklawe ... i Wielkiego Wschodu Francji!

to i holandioki są szczęśliwi że im putin strącił samolot z 289 dziećmi nad ukrainą.śmiać się czy płakać.nic dziwnego że ten bandyta putin na wszystko sobie pozwala i śmieje się w twarz.takie samo wydarzenie jak nad smolenskiem.też POłowa polszmatów rżała z zadowolenia,szczególnie ryża ku..a i bandyta z chobielina

Jestem przekonany,ze Putin specjalnie wybral Holendrow do rozstrzygniecia tego kryzysu.
Holandia jako oligarchia handlowa jest bezwglednie za Rosja,bo ma z handlu fantastyczne zyski.
Oczywiscie wielu Holendrow wscieklo sie na Rosje i jej nienawidza.
Ale rzad potrafil nie pierwszy raz ta opinie publiczna spacyfikowac i zneutralizowac.

Jeśli Holendrzy dali się na to nabrać ... to trochę ręce opadają . U nas widać z kilometra próby rosyjskich troli i tym podobnych. Nikt ich poważnie nie traktuje. Jak to się udało w Holandii ... ? Nie mam pojęcia ... Zbiorowa hipnoza ?

Holendrzy dali sie nabrac ? Bez obrazy ale Pan lyka te bzdury jak pelikan i jeszcze przedstawia sie Pan jako ten spostrzegawczy . Z calym szacunkiem ale jesli NYT cos pisze to nawet jesli to prawda w najlepszym interesie jest traktowanie tego jak najwiekszego klamstwa.
Rozumieja Panstwo za NYT to taka amerykanska Wyborcza , tak ?
Tak pozatym co zlego jest w stwierdzeniu "potępiać prozachodni rząd Ukrainy jako żądną krwi kleptokrację niegodną holenderskiego poparcia"

Holendrzy?
Toż to chyba najgłupsza nacja w Europie.
Pierwsi wprowadzili aborcję na życzenie, teraz eutanazję, brudasów przyjmują bez ograniczeń, za to Polaków szykanują, zakazali praktycznie palenia tytoniu, za to bez ograniczeń wolno palić marihuanę kupowaną legalnie, nie wolno pić publicznie wódki, za to wolno kopulować w parkach na oczach dzieci, mają legalną partię domagającą się legalizacji pedofilii, a królowa wieczorami robi na drutach.
Nie wiem dlaczego jesteś zdziwiony ogłupieniem Holendrów przez zimnych ruskich czekistów?

Mam nadzieję, że kacapska V kolumna w Polsce (Szczynukowicz i spółka z WSI plus Legion Patriotów, Zmiana i bardziej przymaskowane kacapy) jest infiltrowana przez polskie (powtarzam polskie) służby. I panowie Macierewicz i Kamiński czuwają nad tym kacapskim bagnem.

Mogłeś prosciej. Kto nie za PIS to V kolumna no nie.

Prościej? - OK, czasami tylko dureń!

Jeszcze,, użyteczny idiota,,,jak to określał klasyk.

To jest czysty Marksizm w zachodnim wydaniu.Uczmy się z nim walczyć. Krzysztof Karoń na Youtube świetnie to pokazuje.Ideolodzy czerwoni doskonale znają Pismo Święte. My czytajmy Manifest Komunistyczny, by poznać ich Metody walki z racjonalnie myślącymi.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl