niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
21 lipca 2017

Bedą nowe zabezpieczenia dokumentów

Dodano: 17.02.2017 [12:52]
Bedą nowe zabezpieczenia dokumentów - niezalezna.pl
foto: pwpw.pl
Zwiększenie zabezpieczeń najważniejszych dokumentów państwowych, w tym dowodów osobistych czy paszportów – to najważniejszy cel nowego projektu badawczo-rozwojowego Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych oraz Wrocławskiego Centrum Badań EIT+. Chodzi o wykorzystanie na blankietach wielobarwnych, a nie jak do tej pory czarno-białych zdjęć.

- PWPW S.A. od lat przeznacza duże środki na działalność badawczo-rozwojową. Naszym priorytetem jest zwiększenie poziomu zabezpieczenia dokumentów identyfikacyjnych np. paszportów czy dowodów osobistych. Ma to szczególne znaczenie, zwłaszcza jeśli chodzi o wzmocnienie polityki imigracyjnej i azylowej w państwach członkowskich Unii Europejskiej - wyjaśnia Robert Malicki, członek zarządu PWPW S.A.

Natomiast zdaniem dr. Tomasza Baranieckiego, kierownika Laboratorium Mikroobróbki Laserowej PWPW, wraz z rozwojem techniki, fałszerze doskonalą swoje metody podrabiania dokumentów oraz kradzieży tożsamości.

Dlatego też w ramach współpracy z Wrocławskim Centrum Badań EIT+ chcemy utworzyć technologię personalizacji blankietów poliwęglanowych, przez którą uzyskamy na dokumentach wielobarwne zdjęcia w wysokiej rozdzielczości. Dzięki temu będzie można m.in. szybciej i łatwiej weryfikować posiadacza takiego dokumentu

– mówi Baraniecki.

Obecnie podczas produkcji dokumentów państwowych wykorzystywana jest technologia laserowa, tworząca jedynie czarny kolor.

Realizacja projektu „Opracowanie innowacyjnej technologii personalizacji poliwęglanowych blankietów państwowych dokumentów” – LaserMark, rozpoczęła się w grudniu 2016 r. i potrwa cztery lata. Koszt całego przedsięwzięcia szacuje się na prawie 8 mln zł. Pozyskało ono finansowane Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) w ramach 8. Konkursu „Bezpieczeństwo i Obronność”. Ponadto na projekt są przeznaczane środki PWPW SA i EIT+. W czasie realizacji projektu wytwórnia zamierza współpracować z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji.
Autor: Źródło:
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

bedzie jak z hologramami ;) za grosze u chinczyka z alibaby sie zamowi za kilka $

mogliby pominąć te wydatki i wprowadzić już czip elektroniczny,niezawodny,nie do podrobienia,współczesna technika,szybkość przemieszczania,szybkość identyfikacji tego wymaga XXIw.

Nie czytajcie poniższych komentarzy, ja się poświęciłem, same trole z wyjątkiem "jasiu" i może jeszcze jeden.

Mnie interesuje kiedy to panstwo zadba
wreszcie o bezpieczenstwo moich danych i reszty zwyklych
smiertelnikow ?
To co sie obecnie ( i wczesniej dzialo ) odbywa to
jest caly czas ROZPRASZANIE naszych wrazliwych danych
gdzie popadnie ( a to w komercyjnej placowce zdrowia przy okazji wykonania przeswietlenia zeba a to przy zawarciu umowy z tym czy innym uslugodaca np. dostarczajacym
nam zamowiny towar zakupiony i oplacony wczesniej w sklepie ) !

Gdzie sie nie pojdzie to ku...wa zbieraja dane
( imie i nazwisko oraz pesel ) to jak do kur...y
nedzy mozna mowic o jakichkolwiek zabezpieczeniach ?
Na postawie istnienia jakiejs tam ustawy, to wszystko
co nam oferuje to panstwo w ramach naszego bezpieczenstwa ?

Ktos trafnie to skrytykowal - "natworzyli danych a teraz nam mowia chroncie je !" !

Te dane nie sa potrzbne w obiegu codziennym
a tylko przydzielony numer np. klienta czy petenta
potwierdzony przy udziale osoby do ktorej ma nalezec
za posrednictwem elektronicznych urzadzen
i lacznosci z JEDNA BAZA PANSTWA O OBYWATELACH
Powtarzam do kur...y nedzy jeszcze raz - JEDNA PANSTWOWA BAZA o roznych poziomach dostepu dla poszczegolnych
okreslonych klientow tej bazy !

Zlikwidowac PESEL dezauktualizujac go od okreslownej
daty z obiegu dokumentowego papierkowego i nieznancyh wielu baz danych - to oczywiscie trzeba wczeasniej przygotowac ale trzea sie do tego zabrac a nie pierdzielic nam tu o super zabezpieczeniach !

Prosze pana , pelna zgoda . Jest jeden problem , wychodzi Pan z zalozenia ze panstwu zalezy na bezpieczenstwie Naszych danych . Czy tak jednak jest i jaki panstwo ma w tym biznes aby firmy i korporacje niemogly sobie chandlowac dzis Naszymi danymi a jutro ...
Z Bogie Polacy .

Będą dokumenty zabezpieczać w nieskończoność, a palcem nie kiwną by byle oszust na podstawie KSERO tego super-zabezpieczonego dokumentu nie mógł wziąć kredytu przez internet.... To jest jednak ciężko chory kraj.

Czyli nowy podatek pod postacia wymiany dokumentu . Znowu !!!!
Pier.....y socjializm !
Z czegos trzeba placic Ukrainca 500+

@GlosRozsadku | 17.02.2017 [12:17]
Ten głos rozsądku skąd do ciebie dociera? Z tyłka czy z pustej głowy?

Zawracaja nam dupe !

Od dupy strony sie do tego zabieraja ( zakladam ze
chodzi im o nasz dobro czyli ochrone naszych danych
a to niestety moze byc moje bledne zalozenie ! ) !

Nam chodzi o to abysmy nie musieli
sami chronic rozproszonych po roznych bazach danycyh
naszych danych !

No i czego pyszczysz jak wiedzy ci brakuje, dowody osobiste były i są wymieniane za darmo.

Nie za darmo, tłuku kartoflany, tylko z twoich podatków. Rząd nie rodzi pieniędzy, tylko zbiera od ludzi. Mógłby je wydać na szpitale czy edukację, ale po co - lepiej na któryś już tam z rzędu wzór dowodu, który i tak byle oszust wystarczy że skseruje albo buchnie twoje dane z rejestru PESEL i weźmie sobie na ciebie kredyt przez Internet, choćbyś miał w tym dowodzie kopię całego swojego DNA, wzór soczewki oka i jeszcze próbkę nasienia. Za to niech się wreszcie barany wezmą, a nie kolejne wersje dowodów w kraju gdzie kredyt można wziąć w byle lichwiarskiej firmie na numer PESEL.

Wszystko jest za darmo i nic nie kosztuje .
A czy oplat nie bedzie to zobaczymy .

Kazdy nieszczesny obywatel tego durnego kraju wie, ile to zachodu z wyrabianiem dowodu. Zarowno zlozenie wniosku jak i odebranie nalezy wybrac sie do urzedu OSOBISCIE.
Bo oczywiscie za e-urzedy ktos zgrarna kase, ale ze swieca szukac Polaka, ktory cos zalatwil przez internet. Odebranie dowodu osobiscie wydaje sie byc zasadne, ale skladanie wniosku?
A za darmo nic nie ma. Gwarantuje, ze te 8 mln nie od dobrego wujka.

Brak slow na to k..restwo!!!! Bo chodzi tylko o zgarniece kasy pod pretekstem ochrony przed migracja? Od tego sa odciski palcow, a nie zdjecie zdobione 10 lat temu, nawet w najlepszej rozdzielczosci. Przy wjezdzie do Polski, kazdemu spoza UE pobrane odciski i tyle.
W Ameryce byle prawo jazdy sluzy za wszystko obywatelom. W Polscesowieckiej ciagle te durne dowody na ktore i tak znajac pesel mafie biora kredyty w boguduchawinnych bankach.

ludzie, Polacy, Rodacy po jaki uj wam te dowody osobiste??????????????????????

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl