niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
21 lipca 2017

Co pomaga rozwijać szczęśliwe życie seksualne?

Dodano: 17.02.2017 [11:52]
Co pomaga rozwijać szczęśliwe życie seksualne? - niezalezna.pl
foto: Stokpic
Internet aż kipi od wszelkich porad na temat seksu. W każdym z popularnych magazynów i portali to stały temat. Jak poruszać się w tym gąszczu informacji? Od czego zacząć? Czy od pozycji seksualnych i technik, czy od kremów nawilżających i viagry, czy może od porad seksuologa? Co jest najważniejsze? By coś sensownego zrobić i poprawić jakość tej sfery życia, trzeba umieć odróżniać rzeczy ważne od spraw mniej istotnych.

Podobnie jak człowiek jest jednością psychofizyczną, tak i sfera seksualna jest bardzo mocno powiązana z innymi sferami życia. Satysfakcja z udanego życia seksualnego jest wprost proporcjonalna do jakości związku, w którym żyjemy, kondycji psychicznej i naszej sprawności fizycznej. Wiedza na temat technik seksualnych może być oczywiście użyteczna, lecz ma raczej drugorzędne znaczenie.

Trzy dziedziny, które mają największy wpływ na życie seksualne
- jakość partnerskiego związku
- kondycja psychiczna
- sprawność i kondycja fizyczna

4 zasady budowy i rozwoju szczęśliwych i trwałych związków

Klęski i niepowodzenia w życiu małżeńskim i rodzinnym nie są wstanie zrekompensować nawet największe osiągnięcia i sukcesy w życiu zawodowym. Dojrzały i szczęśliwy związek wymaga poświęcenia czasu, wysiłku, zaangażowania. Rozsądniej jest bardziej inwestować w relacje, w związek niż we własną karierę zawodową. Dobra atmosfera i zrozumienie w małżeństwie i rodzinie może mieć największy pozytywny wpływ na sukces zawodowy.

1.Dojrzałość emocjonalna to podstawa do budowy zdrowych i stałych związków
Dojrzałość emocjonalna wyróżnia się ufnością i otwartością, pragnieniem stałego wzrastania i rozwoju, umiejętnością radzenia sobie z samym sobą i z innymi ludźmi.

Człowiek dojrzały:
- zna siebie samego,
- zna własne emocje, umie kierować nimi
- umie rozpoznawać emocje innych osób
- potrafi świadomie kształtować i budować relacje i związki,
- umie motywować samego siebie do osiągania wyznaczonych celów.
(na podstawie pozycji Daniela Golemana, Inteligencja emocjonalna)

2. Pełne zaangażowanie się w związek
Nie należy uzależniać swojego zaangażowania od zaangażowania partnera, np. jeśli ty zrobisz to, to ja wtedy zrobię to. Nie powinno się zakładać już na początku, że związek ten się nie uda.

3. Zasada wzajemności
Trzeba zainteresować się potrzebami i problemami partnera. Jeśli chcemy, by nasz partner był dla nas przyjacielem - bądźmy przyjacielem dla niego, jeśli chcemy, by był nam wierny - bądźmy mu wierni itd.

4. Poczucie własnej wartości i budowanie poczucia wartości partnera
Możemy wzmacniać to poczucie przez wsparcie słowem i czynem, realne pochwały za konkretne rzeczy, poświęcanie uwagi, szczególnie uważne słuchanie, chęć zrozumienia, brak narzekania, oceniania, potępiania.

5. Akceptacja siebie i partnera
To jedna z najgłębszych potrzeb człowieka, można ją wyrażać przez docenianie drugiego, wdzięczność za jego obecność, przyjmowanie partnera takim, jakim jest - bez wymuszania zmiany - troskę i pomoc w jego zmartwieniach i problemach.
Autor: Źródło:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Jakby nie spojrzeć na różną naturę człowieka, to takie później związki i nie związki powstają. Pierw człowiek powinien nad sobą popracować, a później wchodzić w jakieś relacje, dwustronne i nie mieć pretensji że och i ach. Może niekiedy to kwestia uwarunkowania kierunkowego behawioralnego, ukrytego i pojawia się wtedy gdy zostanie uruchomiony jakiś bodziec i nawet o tym nie jest się świadomym, a idzie to wykryć, najpierw zauważą to osoby stronnicze, a samodzielnie też można wykryć, gdy ktoś umie się kontrolować i w możliwy sposób reagować na symptomy tegoż działania. A miłość wszytko dopełni , do końca świata i dzień przed jak ktoś zapomni. Podobnież mówi się że chemia kogoś połączyła, a to może mieć związek z prawdziwą chemią :) Dla zasady, nie wylewajmy obojętnie kwasu.

Pewnego razu mężczyzna zapytał Boga: Dlaczego wszystkie dziewczyny są takie piękne i słodkie, a wszystkie żony są zawsze złe i zgorzkniałe... Bóg odpowiedział:Ja stworzyłem dziewczyny... A wy tworzycie żony, to wasz problem!

Pewnego razu mężczyzna prosił Boga ażeby uczynił jego żonę o trzydzieści lat młodszą od niego, bo byli w tym samym wieku?... za moment mężczyzna stał się dziewięćdziesięcioletnim starcem...

Któryś bóg grecki zamienił jakiegoś mężczyznę w kobietę na jakiś czas. Po powrocie w skórę męską zdradził on, że doznania kobiety w czasie aktu są dużo intensywniejsze.
Tyle wiem na ten temat.
Jaki to był bóg i kogo zamienił - zapomniałem.

Trafna diagnoza. Istotnie wszystkie dziewczyny są ponętne i
słodkie. Ale nie do końca jest też prawdą, że żony są zawsze
złe i zgorzkniałe. Są też wspaniałe i żyć bez nich się nie da. Złe i zgorzkniałe są tylko wyjątkiem.
Jaki z tego wniosek panowie: Szanujmy i doceniajmy kobiety,
to jest w naszym interesie.

Zgadzam się w 100 % ale z wyłączeniem feministek i lewaczek bo to nie prawdziwe kobiety. One szkodzą zarówno mężczyznom jak i kobietom.

Józek, Józek, Józek, Józek wszystko wie.
Masz rację, ale jak te zarazy wyplenić?
Pozdrawiam serdecznie.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl