niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
20 lipca 2017

Utrzymanie mieszkania nieco droższe

Dodano: 17.02.2017 [11:46]
Utrzymanie mieszkania nieco droższe - niezalezna.pl
foto: Life of Pix
Dwuosobowa rodzina na mieszkanie wydaje rekordową kwotę około 550 zł miesięcznie. Na ten cel wydajemy więc co czwartą złotówkę – wynika z szacunków Bartosza Turka z Open Finance opartych o dane GUS. Po okresie deflacji koszty „dachu nad głową” rosną od siedmiu miesięcy.

Według eksperta utrzymanie, wyposażenie i prowadzenie domu drożeją szybciej niż ogólny poziom cen (inflacja). Trudno się więc dziwić, że koszty związane z dachem nad głową znowu zaczęły rosnąć, skoro rok 2017 przyniósł stanowczy powrót inflacji.

W dodatku nawet w tak niedawnym okresie deflacji, czyli spadku ogólnego poziomu cen, dobra i usługi związane z domami i mieszkaniami i tak przeważnie drożały. Okres „mieszkaniowej deflacji” trwał krócej niż rok. Jest to o tyle ważne, że wydatki na utrzymanie, wyposażenie i prowadzenie domu pochłaniają ponad 25 proc. wydatków statystycznego obywatela.

W statystykach GUS uwzględnione są przede wszystkim koszty ogrzewania i nośników energii (odpowiadają za 40 proc. kosztów związanych z mieszkaniem), a ponadto m.in. wydatki na dostarczenie mediów, odprowadzenie nieczystości, zakup mebli, AGD, środków czystości czy remontów.

Efekt? Od 7 miesięcy przeciętny koszt związany z „dachem nad głową” znowu zaczął rosnąć. W tym czasie wydatki per capita wzrosły z poziomu 271,6 zł do 275 zł, ustanawiając tym samym historyczny rekord. W ostatnim miesiącu wyraźnie podrożały nośniki energii (ustanowiono nowe taryfy dla energii elektrycznej i usług jej dystrybucji). Do tego więcej płacono za opał, gaz, energię cieplną, kanalizację, najem, wywóz śmieci, wodę czy towary i usługi związane z wyposażeniem i prowadzeniem gospodarstwa domowego – wynika z najnowszej publikacji GUS.
Autor: Źródło:
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

rozmnażajmy się ludzie :( bo robole muszą być

"Dobra zmiana"?

- jeszcze nie dotarła, w samorządach ciągle kliki PO-PSL, trzeba to jak najszybciej wymieść na śmietnik historii po drodze obejmując programem CELA+.

LEchu no masz rację, poszło 4 złte do góry!!! Trzeba natychmiast do rządu zwrócić PO i Kijowskiego, o PSL czy Petru nie wspomnę. Dzięki temu od reki alimenciarze dostaną amnestię miliardy zaoszczędzone z VAT rozda się kolesiom na lewych aferach (takich jak 2007-20015 : stalowa, autostradowa, stadionowa, vatowska itd.) i bedzie gites. NO i koniecznie sądziów co kradną ułaskawić i dać odszkodowania za wrogie działania policji która ich ściga i nienawistnych prokuratorów stawiających zarzuty ( Jak z Sawicką). Konieczne jest odzyskanie Trybunału Konstytucyjnego i skasowanie obiżek emerytur towarzyszy ubeków którzy przecież lojalnie Po wspieraj (Mazguła do Orła Białego!!) Do tego jeszcze koniecznie trzeba odbić TVP1 nie może być tak że Budka i koledzy ratują niszczonego przez PiS kierowcę, a mendia TVP1 pokazują prawdę że nie (Skandalem było już pokazanie tego od kładzenia się na chodniku). PSL ma już ciepło po akcjach w samorządach, a HGW natychmiast musi dostać z 50 milionów za stres z faktu że prawie ją oskarżyli o kradzież. No to chyba na tyle, czy coś pominąłem? Tak czy inaczej przez PiS 4 zł idą koszty do góry i nie ma co dyskutować trzeba PO i kolesiów natychmiast wybierać do Sejmu!!! A to że ludzie wyjdą w ilości milionów i was pozabijają teraz prędzej niż dopuszczą do władzy? A czołgami się rozjedzie...

Czasami próbujesz myśleć, czy tylko bijesz pianę. Przeczytaj co było brane pod uwagę, przy wyliczaniu średnich kosztów mieszkania. A teraz dodaj do tego: wzrost cen towarów konsumpcyjnych, wzrost opłat bankowych, wzrost kosztów ubezpieczeń, wzrost abonamentu rtv, wzrost cen paliw i inflację prawie na poziomie dwóch procent. A kto dostał podwyżki? Odpowiadam: posłowie, senatorowie, ministrowie, policja i wojsko. jak w państwie totalitarnym.

Ludzie! Deflacja się skończyła. Myślicie czasami trochę?

Jeśli chodzi o tendencyjne bicie piany to właśnie "Lechu" to robi. Paliwo zależy od cen światowych, opłaty bankowe wzrosły za PO/PSL (te które ja płacę) a podwyżkę dostał dozorca naszej kamienicy o 8%.

Natomiast ceny wody za humanitarnej koalicji rosły kolejno 50%, 1% (podwyżka VAT) i to wszystko o 30% co daje w procencie składanym 96,95% w ciągu kilkunastu miesięcy. Bufetowa sprzedała SPEC i prywatna firma, VEOLIA nie dość, że podwyższa ceny to jeszcze wyprzedaje majątek trwały firmy, wydmuszkę zapewne odsprzeda miastu.

Szczytem perfidii tuskokracji była zmiana stawki VAT z 3% na 5% na żywność nieprzetworzoną uderzająca najboleśniej w uboższą część społeczeństwa.

Demokracja liberalna (broniona przez KOD) podobnie jak demokracja socjalistyczna to ta sama forma lewicowego totalitaryzmu.

Chłopie, nie pamiętam, aby kiedykolwiek cena wody wzrosła o 50%. O 50% ma skoczyć cena wody, kiedy PiS wprowadzi przepisy dotyczące spółki Polska Woda. Zresztą Minister Środowiska już zapowiedział to oficjalnie. Mam konta w 3 różnych bankach i nie pamiętam, żeby za koalicji PO-PSL wzrosły tam jakiekolwiek opłaty. W tym czasie banki zaczęły wprowadzać konta z 0 zł. Dopiero po wprowadzeniu podatku bankowego przez PiS zaczęto podwyższać opłaty. Mało tego, większość banków zapowiada wycofywanie się z kont za 0 zł. Daj mi namiary na tego dozorcę, bo jakoś nie wierzę, że dostał taka podwyżkę. No i kto tu uprawia demagogię?

Trzeba bylo za tej twojej koa sprzedac cala energetyke, wegiel, geotermie tak jak w Toruniu , ziemie i lasy tak jak przemysl i handel lacznie z eksportem uslug.
Nir musialbys sie ..... wysilac na swoja koa.
/Jestes jak powiew smrodu z waszego przepelnionego szamba - zdrajca.
Pisz raczej gdzie masz zamiar uciekac jak ta wasza hgw i czy tez paliliscie swiadkow.
Twoja koa jest juz tylko w samorzadach wiec nie wspominaj - na to przyjdzie czas w programie cela+

Mówisz pan nie jak chłop ale pracownik folwarczny. To po pierwsze.

50% zafundowało MPWiK w lecie 2010 a rok później, po podwyżce VAT o kolejne 30%. To jest na fakturach. Czy to było od lipca, czy od sierpnia mogę się pofatygować, więc skoro go skleroza już tak trapi, to niech nie opowiada o demagogii innych bo to wasza cecha sztandarowa, rządzicieli z PO/PSL.

Jak przestrzegaliście prawa świadczy to absurdalne żądanie namiarów na pracownika. To są dane chronione. Ale u was podsłuchy też były niekontrolowane, wasz TK wam to wytknął.

Przejrzałem opłaty w Aliorze, opłata za kartę była już w 2014 roku, od kwietnia 2015 (przed wyborami, kiedy wasz Michnik jeszcze prorokował o tej zakonnicy) uległa podwojeniu a więc, oględnie mówiąc i tu uprawia demagogię.

Po prostu powiedz uczciwie człowiecze, że byłeś podłączony do tych wyciekających kilkunastu miliardów a teraz się to urwało.Pocieszam, na tym polu będziecie mieli jeszcze gorzej!

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl