niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
28 czerwca 2017

Wyjątkowa kasta

Dodano: 16.02.2017 [21:24]
Wyjątkowa kasta - niezalezna.pl
foto: GP
Włosy stają człowiekowi na głowie, kiedy czyta o patologiach wymiaru sprawiedliwości w III RP. O ile prazłem pozostały niewyrwane z korzeniami tajne służby, stojące za każdą aferą, każdym gangiem, a zapewne za każdą zbrodnią, wliczając w to osiągnięcia seryjnych samobójców, o tyle warunkiem niezbędnym do funkcjonowania tego mrocznego świata był wyniesiony w stanie nietkniętym z PRL system sądów. Niezlustrowany, niezreformowany, pyszny, zadowolony z siebie i odnawiający się w rodzinnej sztafecie pokoleń.

Historycy nie będą mieli pewne trudności z rozszyfrowaniem mechanizmów, jakie w pierwszych latach tzw. transformacji zmieniły Polskę w kraj gangów budujących gigantyczne fortuny i niszczących wszystkich, którzy próbowali stanąć im na drodze – od uczciwych prokuratorów (zdarzali się tacy) po zbyt dociekliwych dziennikarzy.

Za stan rzeczy odpowiadał „piekielny trójkąt”, tworzony przez skorumpowaną władzę, sprywatyzowaną esbecję i usłużne sądy.

I łudziliby się ci, którzy myśleli, że kłopoty się skończą wraz z rozwojem i cywilizowaniem Polski, jej wchodzeniem w międzynarodowe relacje.

Wolne żarty – bezprawie przeszło jedynie na wyższe, udoskonalone stadium. Przestępcy dokonujący wcześniej ordynarnego rozboju dziś przeobrazili się w dżentelmenów w białych kołnierzykach, czego najnowszym przykładem są dzieje mafii pruszkowskiej. Od przemytu i krwawych porachunków intratniejsze i bezpieczniejsze stało się wyłudzanie podatku VAT. A jak miło można było robić fortunę na zbójeckiej prywatyzacji. Miło i bezpiecznie, ponieważ nic nie mogło zagrozić fortunom ani ich właścicielom. Na straży stała kasta sędziowska i powtarzana jak mantra formuła „Prawo nie może działać wstecz”. Dlatego właśnie w środowisku beneficjentów III RP pojawiły się strach i furia, kiedy okazało się, że jednak może.

Nie chciałbym być złym prorokiem, ale czuję, że „rewolucja uczciwości” wkracza dziś w niebezpieczną fazę. Utrata stanowisk czy nawet przejściowe – jak myślą – obniżenie emerytur to bowiem drobiazg w porównaniu z zagrożeniami, jakie niesie obecna władza gangsterom, esbekom i innym przestępcom. Realna okazuje się perspektywa utraty przez nich fortun i pociągnięcie do odpowiedzialności karnej. W dużej skali. Wiara, że właściciele III RP spokojnie się z tym pogodzą, byłaby naiwnością, obawiam się, że nie zawahają przed niczym, nawet zbrodnią. A ich desperacja będzie tylko rosła. Ostatnim gwarantem ich bezpieczeństwa był wymiar sprawiedliwości (wiadomo, „kruk kruka nie wykuka”), ale jeśli się uda go przeczyścić, dopuścić młodych, nieuwikłanych, za to ambitnych...

Inna sprawa, że ujawnianie dotychczasowych patologii to świetny materiał propagandowy. Gniew ludu działa dziś na rzecz władzy. Poza tym potrzeba konsekwencji i zimnych nerwów.

Bo jaka jest inna możliwość poradzenia sobie z wyjątkowym sortem ludzi trzeciej władzy – metoda na Erdogana?

 
Autor: Źródło:
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

846.0 Demokracja trzeciej RP ginie.

Straszne się teraz dzieją rzeczy
Totalna ciągle o tym skrzeczy,
Wysila się, jak tylko może,
Podjudza nastrój, że jest gorzej,

Wszystkiemu winni są wyborcy,
Potracili rozum i oczy,
Pogubili się wręcz na cacy,
Postawili na reżym kaczy,

Przez to, jak za dotknięciem czarów,
Spadły na kraj same koszmary,
Kaczyści demokrację psują,
I zdrową atmosferę trują,

Wyciągają łapy po wszystko,
To, co było świetne też niszczą,
Winni są nocy nieprzespanych,
Totalnej a także jej fanów,

Trzęsą się ręce oraz łydki,
Że zgarną ich za podłe zbytki,
Szatan upomni się za swoje,
I otworzy piekła podwoje,

A na ziemi też nie popuszczą,
Sprawiedliwie rozliczą tłuszczę,
Przyjdą o szóstej walną w drzwi,
By ich zakuć w kajdany i,

Zamknąć do ciupy, czyli celi,
Pozbawić praw obywateli,
Bo to jest reżym kaczy przecież,
O tym wrzeszczymy, więc już wiecie,

Nic, więc dziwnego, że koszmary,
Nawiedzają kacze ofiary,
Niepewność dnia, nawet godziny,
Z drani kłębek nerwów czyni,

Powstały, więc organizacje,
Żeby ratować demokracje,
Tę, która taka piękna była,
Złodziei przed karą broniła,

To reżym zniszczył, zanim zaczął,
Bo taka jest natura kacza,
Oni złodziejom nie popuszczą,
I na łapówki się nie skuszą,

Bać się też trzeba na ulicy,
I lepiej tam nie uczestniczyć,
Bo zagrożenie jest olbrzymie,
Reżym na każdym kroku dybie,

Kiedy koalicja rządziła,
To piękna atmosfera była,
Chwalono peo za granicą,
Sąsiad się też z nami liczył,

Nie krył się z zadowoleniem,
Obejmował czule ramieniem,
Klepał po plecach z uznaniem,
Bowiem zasłużyliśmy na nie,

Inny sąsiad ze wschodniej strony,
Także był nami zachwycony,
Szczególnie wówczas na lotnisku,
Klepiąc żółwiki i uściski,

A teraz wszystko utracone,
Rządy plecami odwrócone,
Nikt też się z nami nie liczy,
Byliśmy kimś, jesteśmy niczym,

Lecz tym nie warto się przejmować,
To tylko taka nowomowa,
Standardowe fałszywki drani,
Że jest inaczej wiemy sami.
17.02.2017 jerry

do autora i czytających :
przedawnienie nie jest prawem, a zwłaszcza "prawem nabytym" . Przedawnienie to tylko rezygnacja ze ścigania przestępców w różnym miejscu i czasie motywowana w różny sposób, przeważnie ekonomiczny choć nie tylko. Można wydłużyć okres przedawnienia na niektóre przestępstwa o 25 lat i będzie to zgodne i z konstytucją i prawem europejskim, a zwłaszcza w polsce dzisiejszej - ze zdrowym rozsądkiem.

potrafimy te zgubione przez volksdeutscha Donalda Tuska lata nadrobić... pod jednym i tylko jednym warunkiem... że ten volksdeutsch wraz z sowietami Komoruskim i Sikorskim zostaną osadzeni w więzieniu na następne dwadzieścia pięć lat...

w przeciwnym razie o międzymorzu możemy sobie tylko pomarzyć... ponieważ ta jedyna ze wszystkich możliwości, warunkująca odbudowę polskiego Państwa... świadczy i stanowi o powadze i prestiżu Rzeczypospolitej Polskiej w negocjacjach ze współczesnymi mocarstwami światowymi... tu krótkie spodenki... jak kiedyś ubranego Andersa w negocjacjach z Churchillem i Rooseveltem... nic nie załatwią dla polskiej Racji Stanu...

Poziom Szopki Noworocznej Miś Fazi

Bardzo razi nawet sensowny tekst, jeśli został napisany "na kolanie" i z błędami. Wstyd dla publicysty!

"dopuścić młodych, nieuwikłanych, za to ambitnych..." lizusów, którzy będą wam ulegli, którzy będą naginać prawo dla waszych małych interesów. Widać już takim w pismediach. Są młodzi, myślą że będą robić kariery, popiorą kredyty na mieszkanie, auto, itp, i wpadną w wasze sidła. Stach przed utratą pracy spowoduje że zrobią dla was każde świnstwo.

Mój drogi Marku..
jednym słowem -tacy "rozgrzani sędziowie" ..
o których BUL wspominał..

Myslę, że metoda Erdogana byłaby najwłaściwsza, a dodatkowo uruchomione Trybunały Ludowe mogły by uzdrowić całkowicie sytuację. Powstaje pytanie - cxzy ta władza zdąży na czas, bo opór materii jest potężny.

Pan poeta..A temat mało poetyczny..że tak powiem;- "POzaiczny" w III RP..
Sam ciekaw jestem jak J Kaczyński ten węzeł gordyjski potraktuje.
Ktoś tu , parę postów poniżej za Erdoganem się opowiada..
i ja -też jestem skłonny uznania "walca drogowego" w tym -konkretnym przypadku. Choć może nim być dekomunizacja..ale..dzieci ..dziatwa resortowa? Działają jak III-cie pokolenie emigrantów z Afryki Północnej..
Nie bałbym się "upartyjnienia" KRS-u i tu porównania (Moskwa stalinizm ) do totalitaryzmu.. Kichać na to! Jeśli BAZA zostanie uczyniona sumiennie to upływ czasu dostarczy wygładzających reform..Oczywistym przy metodzie - "walca drogowego" ..Można "Kukizować" ( naród wybierze..naród dobierze) ale czy mamy na to czas? Tu dygresja do Kukiza ..
on na moje mniemanie zatrzymał się w połowie między "Power to the people" a "Imagine" (Lennona)i wszystko u Kukiza jest dla LUDU (JOW-y wybór sędziów a nawet władza dla ludu) a przed nami dorastający do Imagine- Kukiz (może'25?) No dobra po dygresji..Radykalna reforma ..bo - jeden BUL i jeden krzyk..Byle szybki i zdecydowany ..Tak ; czask - prask i PO..krzyku..

Wydaje się , że znaczna część tzw. " kasty sędziowskiej " jest święcie przekonana o tym , że żyje nie tylko ponad prawem , ale co najgorsze i najistotniejsze ponad Narodem.
Dopóki to nie zostanie ostatecznie i nieodwołalnie zmienione będziemy żyli w okowach komuny i sidłach "ukrytych kadrowców " starego systemu. Przeprowadzenie systemowego porządku w stajni augiasza jaką jest w Polsce tzw. " wymiar sprawiedliwości " jest obok generalnej reformy służby zdrowia i systemu ubezpieczeń społecznych najważniejszym zadaniem do wykonania " rządu dobrej zmiany". Bez tego wszelkie zaklęcia wicepremiera Mateusza Morawieckiego o programie rozwojowym , " konstytucjach " dla biznesu pozostaną wyłącznie fasadowe , tak jak wszystkie próby w tej materii czynione do tej pory przez poprzedników. Naród po prostu przestał wierzyć komukolwiek bowiem każda zmiana do tej pory jawiła się wylącznie jako dojście do władzy kolejnej koterii mającej na celu wyłącznie nagrabienie dla siebie i swoich popleczników dopóki nie dostanie się czerwonego światła od wyborców według niepisanej reguły T.K.M.

Wydaje się , że znaczna część tzw. " kasty sędziowskiej " jest święcie przekonana o tym , że żyje nie tylko ponad prawem , ale co najgorsze i najistotniejsze ponad Narodem.
Dopóki to nie zostanie ostatecznie i nieodwołalnie zmienione będziemy żyli w okowach komuny i sidłach "ukrytych kadrowców " starego systemu. Przeprowadzenie systemowego porządku w stajni augiasza jaką jest w Polsce tzw. " wymiar sprawiedliwości " jest obok generalnej reformy służby zdrowia i systemu ubezpieczeń społecznych najważniejszym zadaniem do wykonania " rządu dobrej zmiany". Bez tego wszelkie zaklęcia wicepremiera Mateusza Morawieckiego o programie rozwojowym , " konstytucjach " dla biznesu pozostaną wyłącznie fasadowe , tak jak wszystkie próby w tej materii czynione do tej pory przez poprzedników. Naród po prostu przestał wierzyć komukolwiek bowiem każda zmiana do tej pory jawiła się wylącznie jako dojście do władzy kolejnej koterii mającej na celu wyłącznie nagrabienie dla siebie i swoich popleczników dopóki nie dostanie się czerwonego światła od wyborców według niepisanej reguły T.K.M.

Ta sztafeta w trzecim pokoleniu zrobi najwięcej zła.Na wierzchu będą udawać lojalnych, czasem wymknie się im z maszynerii jakaś Tuleja.Ale w domu w dalszym ciągu będą obchodzić wigilijo przy zniczach i szKODziarskim pasztecie.
Tu potrzeba laryngologa aby jednoznacznie stwierdził u tych osobników ,że czerwone gardło nie jest spowodowane anginą, jeno komuną.Prawo powinno zabraniać do trzech pokoleń włącznie, zajmowania kierowniczych stanowisk w państwie takim typkom.W myśl zasady jaki ojciec taki syn ,jaka córka taka matka.Ktoś powie ,że nie można karać dzieci za łotrostwa ojca, czy dziadka.A czemu nie zapytam, toć rodzina dobrze żyła z ukradzionego i nieźle się ustawiła?Co czyni ich w świetle prawa współudziałowcami.

Rację miał nieboszczyk Oleksy, opowiadając o byłym prezydencie nazywanym zdrobniale "Olusiem", że nie jest on w stanie rozliczyć się ze swojego stanu posiadania.
"Nadzwyczajna kasta" , ma w znakomitej większości to samo źródło pochodzenia.
Większość z nich z pewnością rozliczy się ze swojego pochodzenia , ale prawdopodobnie nie ze stanu posiadania.
No ,ale czas robi swoje , sprawy się przedawniają?

rozbójnicza rodzinna sztafeta pokoleń to nie teoria spiskowa, tylko
rzeczywistość :

http://wsercupolska.org/wsp1/i...

konieczność "ostrego" sprzątania - "jeśli PiSowi uda się wygrać wybory, to chyba będzie musiał wprowadzić czteroletni stan wyjątkowy, aby w jakim takim spokoju działać.10.05.2011 16:22:25"

Nie wiedzieć czemu cosik się to tut. Świrusowi nie spodobało. Cmoknij się, durniu!

"tajne służby, stojące za każdą aferą, każdym gangiem, a zapewne za każdą zbrodnią, wliczając w to osiągnięcia seryjnych samobójców, o tyle warunkiem niezbędnym do funkcjonowania tego mrocznego świata był wyniesiony w stanie nietkniętym z PRL system sądów. Niezlustrowany, niezreformowany, pyszny, zadowolony z siebie i odnawiający się w rodzinnej sztafecie pokoleń."

To prawda. Świat przestępczy był i jest kontrolowany przez "polskich"
siłowników, identycznie jak w Rosji.

"Wiara, że właściciele III RP spokojnie się z tym pogodzą, byłaby naiwnością, obawiam się, że nie zawahają przed niczym, nawet zbrodnią."

Nic innego im nie pozostało, jak tylko ewentualnie ucieczka i zaszycie
się gdzieś na świecie, może w Ameryce Południowej ? Tej "Rewolucji
uczciwości" nie da się zatrzymać. Polityczna wola milionów milionów ludzi, wyborców, jest nie do odwrócenia. Bandytom bije dzwon.

Po moich czteroletnich doswiadczeniach z polska " kasta ludzi nadzwyczajnych" uwazam , ze tylko metoda "na Erdogana" jest w stanie przyniesc skutek - poprawe opinii o praworzadnosci i szacunek do wymiaru sprawiedliwosci. Ostatnie popisy sedziow- nie maluczkich z sadow rejonowych , ale z sadow okregowych i apelacyjnych - przylozyly ostatnie gwozdzie do trumny z wiara w uczciwosc polskiego sadownictwa. Gdzie jest dzisiaj Komisja Wenecka ??? Trzeba ja na sile, za morde sprowadzic do Polski niech zobaczy ta praworzadnosc i demokracje za ktora sie tak wstawiala !!!

Oczywiście, że prawo może działać wstecz. Nie tylko może, ale musi, gdy sprawiedliwość tego wymaga. Prawo to narzędzie sprawiedliwości i jej ma służyć. Tylko i wyłącznie jej. Po to ono jest. Jeśli prawo służy zalegalizowanej grabieży nie jest prawem tylko prawem zdeprawowanym. Prawo zdeprawowane jest narzędziem przestępców,
a nie sprawiedliwości.

Rozbójnicze państwo w państwie w Polsce musi zostać rozbite i zlikwidowane. To powinien być priorytet dla obecnych władz, za
którymi stoi cały Naród. To jest polska racja stanu.

Pan myli się sądząc, że kilka tysięcy przestępców może okazać się
niebezpiecznymi dla dziesiątków milionów ludzi, którzy nie chcą być
rządzonymi i być terroryzowanymi przez bandytów. Jeśli ktoś musi
się bać, to bandyci, nie Naród. I ci bandyci muszą zostać zlikwidowani
lub wsadzeni do więzień, a majątki zdobyte na skutek kryminalnej
działalności - odebrane.

Ma pan rację, że w poradzeniu sobie z tzw. sortem trzeciej władzy najlepsza, najskuteczniejsza i najszybsza byłaby metoda
Erdogana. I taka powinna zostać zastosowana. Bezwzględnie.
W innym wypadku państwo polskie dalej będzie ChDiKK. Czy to
nie oczywiste ? Państwo polskie w tej chwili to pośmiewisko,
ponieważ nie potrafi wyegzekwować sprawiedliwości tak, jak to
ma miejsce w państwach poważnych.

No chyba tak. Ale najpierw trzeba ich nazwać po imieniu, to nie kasta, to zwyczajny prawniczy kahał! To nie patologia, to ich natura. Z mlekiem matki. Jemioła nie jest wynaturzeniem, to pasożyt i tak jest stworzony. Pozbyć się go można tylko fizycznie, łagodna perswazja nie działa, bo musiałby sam skazać się na nieistnienie.

Nie ma państwa na świeci, które mając żydowski establishment rozkwitłoby gospodarczo i kulturalnie. Są jedynie takie, które rozkwitły po wykopaniu żydów. Wymienić? Chyba nie ma potrzeby, to europejskie mocarstwa, od Hiszpanii, przez Francję, Holandię, Portugalię, Wielką Brytanie, Belgię, Niemcy (mimo przegranych wojen). I takie, które żydów hołubiły, od Rzymu i Chazarii począwszy :). A teraz Stany, w ostatnich podrygach. Bez zerdoganienia Stany się już nie podniosą!

Niestety, ale nie widzę już innej możliwości jak metoda na Erdogana. Należy raz na zawsze zakończyć poniżanie rządu PiS, Narodu Polskiego i Polski w świecie.
Tak daleko to zaszło, że nie ma już innej możliwości jak wprowadzenie stanu wyjątkowego na 3 miesiące i rozprawienie się z bandytami z PO-PSL, Nowoczesnej, albo stracimy na zawsze Polskę.
To rozbestwienie przekroczyło już Rubikon, zezwalając dalej na to, na pewno znowu dojdzie do zbrodni, ale tym razem może być jeszcze tragiczniejsza jak Smoleńsk 10.04.2010, wszystko niebezpiecznie zbliża się do tego. Naród Polski jest tak skłócony, zaszczuty, że to wróży bardzo żle, i to w niedalekiej przyszłości. Najlepszym przykładem jest Superstacja z 14.02, coś bezczelnego, złego dzieje się w Polsce.
To nie może przejść bez echa.
PiS OBUDŻ SIĘ zanim dojdzie do tragedii!
Internauci już od roku ostrzegają. Oby nie było za póżno.
Zwyrodnienie osiągnęło w Polsce apogeum. To nie jest demokracja, to jest BANDYTYZM.
Rząd którego kraju na świecie pozwoliłby sobie na to?

Chyba już jest za późno!!! Tylko SAN WYJATKOWY lub WOJENNY
może uratować Narod i Polskę przed Targowicą !!!!!!!!

Stan wyjątkowy?? Do tego trzeba mieć swoje:Wojsko,Policję,Sędziów i Prokuratorów.MAMY ??

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl