Rozmowy z amerykańskimi generałami

Spotkanie w Sztabie Generalnym WP. Źródło: http://sgwp.wp.mil.pl/pl/4_874.html

Do 11. Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej w Żaganiu zawitała dziś delegacja żołnierzy z USA, której przewodniczył gen. broni Joseph Anderson (na zdjęciu): zastępca szefa sztabu Wojsk Lądowych armii Stanów Zjednoczonych. Wcześniej amerykańska delegacja odwiedziła m.in. Sztab Generalny WP i Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych.

Pobyt w żagańskiej Czarnej Dywizji rozpoczęło spotkanie amerykańskiej delegacji z gen. dyw. Jarosławem Miką: Dowódcą Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych. Podczas meetingu omówiono zagadnienia i wnioski, dotyczące przemieszczenia, pobytu i funkcjonowania 3. Pancernej Brygadowej Grupy Bojowej (ABCT) w Polsce, ze szczególnym naciskiem na 11. LDKPanc – informuje oficjalny portal lubuskiej dywizji. Amerykańska delegacja spotkała się także z żołnierzami z grupy ABCT. Gen. broni Joseph Anderson wspólnie z płk. Christopherem R. Norrie, dowódcą 3. ABCT, rozmawiali z żołnierzami, a następnie obserwowali szkolenie ogniowe na poligonie w Świętoszowie.

Wczoraj gen. broni Joseph Anderson przebywał z wizytą w Sztabie Generalnym WP. Tematem przewodnim spotkania była obecność wojsk amerykańskich na terytorium RP w ramach wzmocnienia ściany wschodniej NATO. 

W ramach kilkudniowej wizyty delegacja amerykańska odwiedzi m.in. Dowództwo Operacyjne RSZ i 1. Bazę Lotnictwa Transportowego w Warszawie, 16. Batalion powietrzno-desantowy oraz 8. Bazę Lotnictwa Transportowego w Krakowie.
Źródło: MON,SG WP,DG RSZ,11 ldkpanc

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Zapadł wyrok za okrutne zabicie psa

/ flickr.com/Brian Arechiga/CC BY 2.0

Sąd Rejonowy w Nidzicy skazał 44-letniego mężczyznę na rok bezwzględnego więzienia za zabicie psa ze szczególnym okrucieństwem. Mężczyzna przywiązał psa do torów. Zwierzę zginęło rozjechane przez pociąg. Wyrok nie jest prawomocny.

44-letni Piotr K. odpowiadał za to, że w 21 listopada 2016 r., działając ze szczególnym okrucieństwem, zabił swojego dziesięcioletniego psa – Azora. Mężczyzna, wiedząc, iż przez rejon przejazdu kolejowego w pobliżu miejscowości Żelazno na terenie gminy Nidzica kursują pociągi, przywiązał psa sznurkiem do jednej z szyn torowiska. W rezultacie pociąg najechał na Azora i zwierzę zginęło na miejscu.

Rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie Olgierd Dąbrowski-Żegalski, Piotr K. już w trakcie postępowania przygotowawczego przyznał się do przedstawionego mu zarzutu i złożył obszerne wyjaśnienia. Przesłuchany w charakterze podejrzanego tłumaczył m.in., że Azor podupadł na zdrowiu, a on sam nie miał pieniędzy na leczenie, bądź uśpienie psa. W związku z tym uznał, że "skróci jego cierpienia" przywiązując psa do torowiska, po którym jeżdżą pociągi.

Sąd Rejonowy w Nidzicy, do którego wpłynął akt oskarżenia w tej sprawie, w piątkowym wyroku uznał Piotra K. za winnego popełnienia zarzucanego mu czynu i wymierzył mu za to karę jednego roku pozbawienia wolności. Sąd orzekł wobec oskarżonego także nawiązkę w kwocie 1 tys. zł na rzecz Stowarzyszenia Opieki nad Zwierzętami "4Łapy".

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl