Muzyka, która daje nadzieję

Marcin Pegaz/Gazeta Polska

Magdalena Fijołek

Dziennikarka w dziale Kultura portalu niezalezna.pl, \"Gazety Polskiej\" i \"Gazety Polskiej Codziennie\".

Kontakt z autorem

Od wydania jej pierwszej solowej płyty „Na opak” minęło już prawie 20 lat. Dziś wokalistka powraca z nowym albumem, który stanowi jej osobisty hołd złożony ojcu. – Początkowo w moim zamyśle „Niemen mniej znany” miał stanowić jedynie projekt koncertowy. Do nagrania płyty dałam się namówić fanom – opowiada w rozmowie z „Gazetą Polską Codziennie” Natalia Niemen, której najnowszy album trafi do sprzedaży 24 lutego.

Po wydaniu w 1998 r. pierwszego solowego krążka Natalia Niemen występowała z chrześcijańskimi zespołami New Life M. i TGD, a jej charakterystyczny wokal do dziś uświetnia koncerty Mateusza Otremby, męża wokalistki występującego pod pseudonimem Mate.O. W zeszłym roku o artystce zrobiło się głośno za sprawą wywiadu rzeki, którego udzieliła Szymonowi Babuchowskiemu. Został on wydany w formie książki pod tytułem „Niebo będzie później”. – Ten tytuł oznacza to, że tu, na ziemi, nie było, nie ma i nie będzie tzw. nieba, czyli spełnienia naszych marzeń. To zachęta, by przystopować próby wicia sobie tutaj, na ziemi, raju – mówiła wówczas w rozmowie z „Gazetą Polską” wokalistka.

Na krążku „Niemen mniej znany”, który 24 lutego trafi do sprzedaży, znajdą się wybrane przez wokalistkę piosenki z dwóch ostatnich płyt studyjnych Niemena, „Terra Deflorata” oraz „spodchmurykapelusza”, a już dziś w internecie można zobaczyć promujący wydawnictwo wideoklip pt. „Pojutrze szary pył”. – Jest to historia o synu, który wraca do ojca i, co chyba najważniejsze, zostaje przyjęty z kompletnie bezwarunkową miłością. Pragnę, aby moja muzyka dawała nadzieję – mówi o utworze Natalia Niemen.Więcej w "Gazecie Polskiej Codziennie".
Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

List papieża na 600-lecia prymasostwa w Polsce

Katedra gnieźnieńska / By Diego Delso, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=19079830

Ojciec Święty napisał list do kard. Vincenta Nicholsa, którego już wcześniej mianował swym specjalnym wysłannikiem do Gniezna na uroczystości 600-lecia prymasostwa w Polsce. Odbędą się one 29 kwietnia.

- Pragnę – pisze Papież - przy tej okazji przypomnieć św. Wojciecha, biskupa i męczennika, który pełen prawdziwie apostolskiego ducha, niósł radość Ewangelii mieszkańcom wielu krajów, przez które przechodził, a na koniec swą krwią potwierdził wiarę w wieczne zbawienie, którą wszystkim gorliwie głosił

Franciszek przypomina, że pierwszego prymasa Polski Mikołaja Trąbę ustanowił papież Marcin V podczas Soboru w Konstancji. Prymasa Anglii i Walii prosi, by przekazał jego serdeczne pozdrowienia pasterzom, wierzącym i władzom państwowym, a za ich pośrednictwem całemu umiłowanemu narodowi polskiemu. Poleca mu także, by przypomniał Polakom słowa z I Listu Piotra Apostoła, że mają się radować, bo choć teraz muszą jeszcze doznawać smutku z powodu różnorodnych doświadczeń, to jednak, kiedy objawi się Jezus Chrystus, ucieszą się radością niewymowną i osiągną cel swojej wiary, zbawienie własnej duszy.

Misję kard. Nicholsa w Polsce Franciszek zawierza wstawiennictwu Maryi Królowej Polski, św. Jana Pawła II i wszystkich świętych i błogosławionych, którzy słowem i czynem świadczyli o Chrystusie Odkupicielu.

Źródło: KAI, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl