niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
25 lipca 2017

Muzyka, która daje nadzieję

Dodano: 15.02.2017 [17:18]
Muzyka, która daje nadzieję - niezalezna.pl
foto: Marcin Pegaz/Gazeta Polska
Od wydania jej pierwszej solowej płyty „Na opak” minęło już prawie 20 lat. Dziś wokalistka powraca z nowym albumem, który stanowi jej osobisty hołd złożony ojcu. – Początkowo w moim zamyśle „Niemen mniej znany” miał stanowić jedynie projekt koncertowy. Do nagrania płyty dałam się namówić fanom – opowiada w rozmowie z „Gazetą Polską Codziennie” Natalia Niemen, której najnowszy album trafi do sprzedaży 24 lutego.

Po wydaniu w 1998 r. pierwszego solowego krążka Natalia Niemen występowała z chrześcijańskimi zespołami New Life M. i TGD, a jej charakterystyczny wokal do dziś uświetnia koncerty Mateusza Otremby, męża wokalistki występującego pod pseudonimem Mate.O. W zeszłym roku o artystce zrobiło się głośno za sprawą wywiadu rzeki, którego udzieliła Szymonowi Babuchowskiemu. Został on wydany w formie książki pod tytułem „Niebo będzie później”. – Ten tytuł oznacza to, że tu, na ziemi, nie było, nie ma i nie będzie tzw. nieba, czyli spełnienia naszych marzeń. To zachęta, by przystopować próby wicia sobie tutaj, na ziemi, raju – mówiła wówczas w rozmowie z „Gazetą Polską” wokalistka.

Na krążku „Niemen mniej znany”, który 24 lutego trafi do sprzedaży, znajdą się wybrane przez wokalistkę piosenki z dwóch ostatnich płyt studyjnych Niemena, „Terra Deflorata” oraz „spodchmurykapelusza”, a już dziś w internecie można zobaczyć promujący wydawnictwo wideoklip pt. „Pojutrze szary pył”. – Jest to historia o synu, który wraca do ojca i, co chyba najważniejsze, zostaje przyjęty z kompletnie bezwarunkową miłością. Pragnę, aby moja muzyka dawała nadzieję – mówi o utworze Natalia Niemen.Więcej w "Gazecie Polskiej Codziennie".
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

super piosenka i teledysk niecodzienny

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl