niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
28 czerwca 2017

Diagnoza schizofrenii w badaniu krwi?

Dodano: 14.02.2017 [10:05]
Diagnoza schizofrenii w badaniu krwi?  - niezalezna.pl
foto: pixabay.com
"Rzeczpospolita" informuje, że test, dzięki któremu wykryje się stres oksydacyjny, może pomóc psychiatrom w diagnozie pacjentów.

Dziennik podaje, że  są o tym przekonani naukowcy z Uniwersytetu Maryland. Już opracowali wersję testu i sprawdzili działanie na kilku osobach. Gregory Payne z Wydziału Bioinżynierii Uniwersytetu Maryland zaznaczył, że technika zastosowana przez naukowców pozwoli na postawienie diagnozy i szybsze leczenie.

"Rzeczpospolita" wyjaśnia, że zespół naukowców opracował test osocza, którego celem była odpowiedź na pytanie o obecność substancji , które wskazują na stres oksydacyjny. Ma on ogromny wpływ na  rozwój m.in. miażdżycy, parkinsona oraz schozofrenii. Może to więc oznaczać, że poprzez badanie krwi, będzie można zdiagnozować m.in. schizofrenię. A to umożliwi szybsze leczenie.
Autor: Źródło: ,
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Dzisiaj zdiagnozować corobę jest łatwiej, niż wczoraj; z leczeniem jest już gorzej, bo każdy lek jest bronią obosieczną. Ponadto: leczenie raka w chemioterapii polega na wywołaniu właśnie stresu oksydacyjnego, który później może być powodem następnych rzutów tej choroby.
Niestety, kto się urodził, umrzeć musi; ze zdrowia nie należy robić sobie bożka, aczkolwiek trzeba o nie dbać, ale bez przesady.

To niech robią to jak najszybciej. Psychiatrzy słabo rozpoznają tą chorobę. Sam prowadzę przegraną batalię o leczenie takiej osoby. Na stronie
www.naszamama.prv.pl
opisałem historię leczenie osoby chorej na schizofrenię. Dodam tylko, że znajomy tej osoby zorientował się w chorobie, wyperswadował jej żeby porzuciła rodzinę, sprzedała cały majątek warty 1,5 miliona złoty a później "wyprowadził" gotówkę. Prokuratura i policja nie reaguje na nasze zgłoszenia o wyłudzeniu. Jedyna szansa to nagłośnienie tej sprawy.
Może niezależna pomoże.

Psychole, sobie te testy niech robia. Znowu będą robić eksperymenty na ludziach chorych, ubezwłasnowolnionych, którzy nie mogą sie sprzeciwić tym procederom. Znowu jakiś producent lekow w łapę dał. Kiedy skończy sie testowanie na zwierzętach. pieski w klatkach siedza, i sa poświęcone na takie procedery. K....a, nie tylko pieski, różne gatunki zwierząt. Pięknych, mądrych i oddanych człowiekowi. Tych psycholi wszystkich pozamykać, a ich ośrodki bojkotować dzień w dzień, krzyczeć na caly świat, pokazywać zdjęcia, niech to się skończy. Zwyrodnialcy, Mengele i inni porąbańcy. Dość eksperymentów na Zwierzętach i ludziach.

Bez badań na zwierzętach nie ma nowych leków. Te które są, też mamy wyłącznie dzięki naukom podstawowym z udziałem zwierząt. Mam na myśli leki a nie dziurawce i inne miłorząby.

@farmakolog kliniczny A nie można takich badań przeprowadzać na mordercach, pedofilach i zdrajcach?

A z farmakognozji to chyba 3=.
Akurat dziurawiec jest jednym z mocniej działąjących ziół bardzo dobrze opisanym farmakologicznie.

Tak, jest bardzo dobrze opisany. Tylko, że mechanizm receptorowy jest nie za bardzo jasny i nie ma choroby którą można tym leczyć. Mam na myśli algorytmy postępowania a nie rady spod apteki.

Pojęcie w tym względzie (i innych) daje badanie osocza krwi na poziom homocysteiny. Czego lekarze oczywiście nie zlecają.

Zlacam b12, b9, b6. Homocysteina jest niespecyficzna.

mogą być fałszowane wyniki i manipipulacja
stres oksydacyjny wystepuje także w innych chorobach
ciekawe jak to będą roznicowac
ale może to pomoze wielu chorym niezdiagnozowanym i poszukującym wiele lat pomocy

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl