I taki typ był szefem MSZ! Sikorski obraża śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego

Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

Ludzie w poprzedniej ekipy są tak sfrustrowani, że nie ma żadnych granic, których nie potrafiliby przekroczyć. Tym razem Radosław Sikorski sięgnął rynsztoka. W ohydnym wpisie zaatakował pamięć prezydenta Lecha Kaczyńskiego i nawet nie ukrywa, że zrobił to celowo w przeddzień miesięcznicy smoleńskiej. "Osoba współodpowiedzialna za śmierć 96 osób nie zasługuje na pomnik" - napisał Sikorski. Taki człowiek był szefem polskiej dyplomacji.

Od kilkunastu miesięcy politycy Platformy Obywatelskiej, którzy w przeszłości zajmowali eksponowane stanowiska państwowe, wręcz ścigają się w ohydnych wpisach na portalach społecznościowych lub wypowiedziach.

Najlepszym tego przykładem jest Bronisław Komorowski, który tak cierpi po sromotnej porażce w wyborach prezydenckich, że nie ukrywał satysfakcji po atakach na polityków PiS. Mówił nawet konieczności "walenia dechą".

Dzisiaj poziomu bruku sięgnął Radosław Sikorski. Jutro miesięcznica katastrofy smoleńskiej, a on napisał na Twitterze:Kilka minut później dodał:Doskonale ocenił słowa Sikorskiego internauta w komentarzu pod pierwszym wpisie.

Źródło: Twitter,niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Gowin: dobra współpraca z Izraelem to strategiczny wybór i racja stanu

Jarosław Gowin / P. Tracz / KPRM

Dobra współpraca z Izraelem, to pewien strategiczny wybór i racja stanu - ocenił dziś wicepremier Jarosław Gowin. Wyraził też ubolewanie, że fundacja Ruderman Family Foundation opublikowała film, w którym pada sformułowanie "polski Holokaust".

Fundacja Ruderman Family Foundation zamieściła w internecie krótki film, w którym - w języku angielskim i hebrajskim - padają m.in. stwierdzenia "polski Holokaust". Kampania tej prywatnej fundacji filantropijnej z Bostonu, zwraca się przeciwko nowelizacji polskiej ustawy o IPN; jej inicjatorzy wzywają władze USA do zerwania relacji z Polską "w imieniu 6 milionów Żydów". Fundacja usunęła swój spot w środę wieczorem.

Ubolewam, że tego typu film mógł się ukazać w przestrzeni publicznej

- powiedział dziś Gowin na konferencji prasowej.

Prosimy wszystkich o wykazanie wrażliwości dla strony izraelskiej, czy szerzej - żydowskiej w tak bolesnej sprawie jak Holokaust, ale też prosimy izraelskich, czy żydowskich partnerów, żeby oni podobny szacunek okazywali dla wrażliwości polskiej. Wierzę, że stosunki Polski i Izraela już wkrótce będą równie dobre, jak w ciągu poprzednich dwudziestu kilku lat

- podkreślił wicepremier.

Dodał, że obecny rząd konsekwentnie przez ponad dwa lata starał się prowadzić jak najlepsze relacje z Izraelem.

Uważamy, że to pewien strategiczny wybór, pewna racja stanu, by dobrze współpracować z Izraelem. To też wzajemne zobowiązanie

- powiedział Gowin.

Przypomniał, że strona polska i żydowska ma za sobą kilkaset lat wspólnej drogi.

Nasi żydowscy współbracia mieszkali na terenach Polski przez setki lat i ta historia była przede wszystkim piękna. Jeśli zdarzyły się w tej historii akty przemocy, nawet zachowania zbrodnicze, to prawdę trzeba ujawnić. Ale od ujawnienia prawdy o faktach nie można przechodzić do generalizujących zarzutów oskarżających ogół Polaków o współudział w Holokauście

- powiedział Gowin.

Pytany o "szerokie oddziaływanie" filmiku Fundacji Ruderman Family, wicepremier powiedział:

Nigdy nie ukrywałem mojego podziwu dla państwa Izrael, dla sprawności środowisk żydowskich w propagowaniu ich punktu widzenia, zarówno na przeszłość jak i na bieżące wydarzenia. Uważam, że powinniśmy się od naszych żydowskich partnerów uczyć tej sprawności.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl